Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
w Pływaniu

W dniach 3-4 grudnia odbyły się w Pływalni Aqua przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w roku 2004 i starsi (12 lat i starsi), zgłoszeni przez kluby sportowe zrzeszone w LOZP. Zawodnicy spoza województwa mieli prawo startu poza konkursem. Wszyscy musieli posiadać aktualne badania lekarskie oraz licencję Polskiego Związku Pływackiego. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. W programie zawodów znalazły się trzy bloki startowe – dwa sobotnie i jeden niedzielny – pływano na odcinkach od 50 do 1500 metrów różnymi stylami pływania sportowego. Koszty organizacyjne zawodów zostały pokryte przez LOZP przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Organizatorzy przewidzieli nagrody, na które składały się: medale za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, dla dziewięciu najlepszych zawodniczek i dziewięciu zawodników (po trzech w każdej kat. wiekowej) za dwa najlepsze wyniki według tabeli punktowej FINA – statuetki sportowe.

W zawodach wystartowały dwadzieścia trzy kluby pływackie z województwa lubelskiego. W sumie w zawodach uczestniczyło dwustu dwudziestu siedmiu zawodników. Wśród startujących nie zabrakło krasnostawian zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym Wodnik Krasnystaw, działającym przy Zespole Szkół nr 1. Nasze miasto reprezentowali: Wiktoria Wilgocka, Małgorzata Terlecka, Aleksandra Pawłowska, Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski, Anna Terlecka, Paweł Korzeniowski.

Rangę zawodów podniósł udział Konrada Czerniaka, czołowego polskiego pływaka, wielokrotnego rekordzisty, mistrza i olimpijczyka. Natomiast zawody straciły na swoim poziomie z powodu braku zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i AZS UMCS w Lublinie, przygotowujących się do Zimowych Mistrzostw Polski. Pierwszego dnia zawodów krasnostawianie zdobyli czternaście medali w swoich kategoriach wiekowych, w drugim dniu wywalczyli dziewięć. W sumie zdobyli dwadzieścia trzy medale. Multimedalistami z UKS Wodnik Krasnystaw zostali Anna Terlecka i Norbert Zacharzyński. Miło dodać, że w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kategorii dwanaście, trzynaście lat drugie miejsce zajął nasz reprezentant Norbert Zacharzyński. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

Dla Klubu to wielkie osiągnięcie, dla miasta Krasnystaw duży prestiż, dla rodziców duma, a dla zawodników satysfakcja. Tak trzymać dalej! Sport rządzi się swoimi prawami i należy to uszanować, by w nim bezpiecznie uczestniczyć. W imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw składam szczere gratulacje reprezentacji za osiągnięte wyniki sportowe, medale i trofea.

Andrzej Miciuła

V runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat
V runda Ligi Wojewódzkiej Open –13 lat i starsi
Finał Multi Ligi 2016

W minioną sobotę 26 listopada bieżącego roku odbyła się ostatnia, podsumowująca runda cyklu zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie miało miejsce na pływalni AQUA przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, AQUA Lublin, Urząd Miasta Lublin. Pod nazwą Multi Ligi kryje się cykl zawodów przeprowadzonych dla dzieci i młodzieży w wieku jedenastu i  dwunastu lat oraz trzynastu i starszych, prowadzonych w pięciu rundach. Zawody rozpoczęły się od pierwszej rundy w Lublinie, następnie kolejne rundy odbywały się w różnych miastach województwa lubelskiego. Jedną z tych rund przyznano do organizacji miastu Krasnystaw. W Listopadzie organizatorzy zaplanowali rundę podsumowującą - opisywanej Ligi - kończącej zmagania sportowe w sezonie pływackim.

Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy z klubów zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim posiadający licencje Polskiego Związku Pływackiego i aktualne badania lekarskie. Na program zawodów składały się dystanse od pięćdziesięciu do czterystu metrów, które należało przepłynąć różnymi stylami. Każdy zawodnik mógł wybrać dwie konkurencje i być członkiem sztafety. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego, reprezentowanego przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Do zawodów zgłoszono dwadzieścia klubów z województwa lubelskiego - w sumie w zawodach uczestniczyło trzystu czterdziestu zawodników. Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw był reprezentowany przez dziesiątkę zawodników byli to: Laura Stawska, Adrianna Chmielewska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki, Wiktoria Wilgocka, Małgorzata Terlecka, Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski, Anna Terlecka, Paweł Korzeniowski. Nasi reprezentanci zdobyli siedem medali, w tym dwa złote – Wojciech Sławacki i pięć brązowych: dwa – Adrianna Chmielewska, dwa – Michał Terlecki, jeden – Anna Terlecka. Miło poinformować, że nasz reprezentant Wojciech Sławacki, w swojej kategorii wiekowej został najlepszym zawodnikiem w punktacji indywidualnej, na trzecim miejscu zostali sklasyfikowani Wiktoria Wilgocka i Michał Terlecki. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

Gratulacje dla naszej reprezentacji, która godnie reprezentowała nasze miasto w województwie.

Andrzej Miciuła

IV runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów - Zamość, 13.11.2016


Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10-11 lat - Lublin, 12.11.2016

W dniu 12 listopada odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10 i 11 lat. Zawody przeprowadzono w Pływalni H2O przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Organizatorami mistrzostw byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w 2005 i 2006 roku, posiadający licencje Polskiego Związku Pływackiego.

Do zawodów zgłosiło się dwadzieścia klubów pływackich z województwa lubelskiego, a wśród nich Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw”. Reprezentacja krasnostawian składała się z czwórki zawodników byli to: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki. W sumie w zawodach wystartowało dwustu pięciu zawodników. Udział w mistrzostwach naszej reprezentacji mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw. Program zawodów składał się z dystansów od pięćdziesięciometrowych do dwustumetrowych, które należało przepłynąć różnymi stylami. Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach.

Miło zakomunikować, że wśród jedenastolatków najlepszym zawodnikiem mistrzostw został nasz reprezentant Wojciech Sławacki a na trzecim miejscu znalazł się Michał Terlecki. Wydarzeniem zawodów było poprawienie najlepszego, dotychczasowego wyniku na dystansie 200m stylem zmiennym przez Aleksandrę Amilkiewicz z Olimpii Lublin. W tej trudnej konkurencji walczyły dwie nasze pływaczki, które zajęły kolejno: Adrianna Chmielewska drugie, a Laura Stawska trzecie miejsce. Szczegółowe wyniki można odnaleźć na megatiming.pl

Gratulacje dla reprezentacji za wspaniałą walkę sportową.


Andrzej Miciuła

IV runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików - Krasnystaw, 05.11.2016

W dniu 5 listopada odbyła się w IV Runda Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Dzieci i Młodzików. Zawody przeprowadzono w krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Piłsudskiego w Krasnymstawie.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, wspomniany MOSiR i Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw, działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw. Do zawodów zgłoszono 153 zawodników z 13 klubów województwa lubelskiego. Krasnostawski klub pływacki był reprezentowany przez siedmioro sportowców, byli to: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki, Gabriela Patyk, Aleksandra Pawłowska i Wiktoria Wilgocka.

W programie zawodów znalazły się dystanse od 50 do 400 metrów, które należało przepłynąć różnymi stylami, a na koniec przewidziano sztafety mieszane 4 x 50 metrów. Zgodnie z regulaminem Ligi, każdy zawodnik mógł wybrać dwa dystanse i uczestniczyć w jednej sztafecie. W zawodach obowiązywały przepisy Polskiego Związku Sportowego. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała Krasnostawska Podkomisja Sędziów Pływania, pod kierunkiem sędzi związkowej Pani Iwony Mazurek.

Na początku sobotniej imprezy sportowej odbyła się ceremonia wręczenia medali dla dzieci dziesięcioletnich i jedenastoletnich z województwa lubelskiego, które zdobyły swoje trofea na Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10 – 11 lat w pływaniu. Dekoracji dokonał Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego Pan Grzegorz Mazurek. Jednym z udekorowanych był krasnostawianin Wojciech Sławacki - zawodnik UKS Wodnik Krasnystaw, a na co dzień uczeń Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie.

Zawody odbyły się w przyjaznej, miłej, sportowej atmosferze, o wysokim ich poziomie technicznym świadczy mała liczba dyskwalifikacji. W statystyce medalowej krasnostawianie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu. Złożyły się na to dwa pierwsze miejsca Wojtka Sławackiego (200 dowolny i 50 klasyczny), drugie miejsce Michała Terleckiego (50 motyl), drugie miejsce Adrianny Chmielewskiej (50 klasyczny). Pierwsze miejsce zajęła sztafeta mieszana 4 x 50 m z UKS Wodnik Krasnystaw w roczniku 2005 stylem zmiennym, w składzie: Laura Stawska, Adrianna Chmielewska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki. W kategorii dziewcząt dwunastoletnich bardzo dobrze spisała się Wiktoria Wilgocka, która zajęła drugie miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym. Wyniki pozostałych reprezentantów znajdują się na stronie internetowej Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Były to drugie zawody rangi wojewódzkiej, które odbyły się w Krasnymstawie i o organizację kolejnych pytał Prezes LOZP, co świadczy o wysokim ich poziomie organizacyjnym. W imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw chciałem podziękować naszym zawodnikom za godne reprezentowanie naszego miasta a Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za współorganizację Ligi.

Andrzej Miciuła

Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej

W dniu 9 października bieżącego roku odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej. Zawody przeprowadzono na krytej pływalni H2O MOSiR „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i wspomniany MOSiR. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w 2004 r. (12 lat i starsi), zgłoszeni przez Kluby Sportowe, posiadający aktualne badania lekarskie i licencje Polskiego Związku Pływania. Na program zawodów składały się dwa bloki: ranny i popołudniowy, w czasie których zawodnicy mieli do pokonania: dystanse 100 metrowe czterema stylami pływackimi i 400 metrów stylem zmiennym. Zawodników pogrupowano w kategorie wiekowe: 12 – 13 lat, 14 – 15 lat, 16 lat i starsi. W zawodach uczestniczyło stu czterdziestu trzech zawodników z dwudziestu jeden klubów.

Nasze miasto Krasnystaw reprezentowała pięcioosobowa ekipa z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw”: Wiktoria Wilgocka, Aleksandra Pawłowska, Norbert Zacharzyński, Paweł Korzeniowski, Piotr Korzeniowski. Wyjazd mógł odbyć się dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Krasnystaw. Najlepiej wypadł na zawodach Paweł Korzeniowski zdobywając złoty medal na 100 m stylem klasycznym. Bardzo dobre wyniki osiągnął również Norbert Zacharzyński, który zdobył dwa medale – srebrny na 100 m stylem klasycznym oraz brązowy na 100 m stylem motylkowym. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

Gratulacje dla całej ekipy za poprawienie własnych rekordów życiowych i godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.

Andrzej Miciuła

III runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów - Puławy, 02.10.2016
W minioną niedzielę odbyła się III Runda Ligi Wojewódzkiej Open 2016. Miejscem sportowej rywalizacji była pływalnia przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Puławach. Organizatorami zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy trzynastoletni i starsi, posiadający licencje Polskiego Związku Pływackiego i aktualne badania lekarskie. Na program zawodów składały się dystanse od pięćdziesięciu do dwustu metrów, przepływane różnymi stylami. Liga odbyła się przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Do zawodów zgłoszono zawodników z dwudziestu czterech klubów, łącznie w zawodach uczestniczyło stu
pięćdziesięciu dziewięciu zawodników. Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw reprezentowało trzech zawodników: Paweł Korzeniowski, Piotr Korzeniowski, Norbert Zacharzyński. Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

Wszyscy nasi reprezentanci poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe, za co należą im się gratulacje.

Andrzej Miciuła

III runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików - Janów Lubelski, 01.10.2016
1 października w Janowie Lubelskim odbyła się III Runda Wojewódzkiej Ligi w Pływaniu w Kategorii Dzieci i Młodzików. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Eska” Janów Lubelski. Na program zawodów składały się wyścigi pływackie na dystansach pięćdziesięciometrowych, stumetrowych i dwustumetrowych. Zawody mogły odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego, reprezentowanego przez Departament Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W zawodach obowiązywały aktualne przepisy Polskiego Związku Pływackiego i regulamin Ligi.

Krasnystaw reprezentowały dzieci i młodzicy urodzeni w latach 2005 – 2004, była to siedmioosobowa ekipa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. W zawodach uczestniczyło stu dwudziestu czterech zawodników z czternastu klubów. Nasza ekipa sportowa mogła uczestniczyć w Lidze dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

Bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Sławacki wygrywając dwukrotnie na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym i pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym.  Michał Terlecki był pierwszy na sto metrów stylem zmiennym i trzeci na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym. Wśród dziewcząt jedenastoletnich Adrianna Chmielewska zajęła miejsce trzecie na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym. Bardzo dobrze w zawodach popłynęła Wiktoria Wilgocka - w młodziczkach była dwa razy druga na dwieście metrów stylem dowolnym i pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym. Najbardziej cieszy fakt poprawy techniki pływackiej, widoczny szczególne u dziewcząt, które od niedawna zdecydowały się rozpocząć przygodę z pływaniem sportowym: Gabrysi Patyk i Oli Pawłowskiej. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

W imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw składam gratulacje dzieciom i młodzikom za wspaniałą postawę sportową w czasie trwania zawodów, a ich Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie sportu pływackiego.


Andrzej Miciuła

Główne Mistrzostwa Woj. Lubelskiego w Pływaniu - Lublin 26-27.06.2016 r.
W dniach 26-27 czerwca 2016 w Lublinie odbyłyby się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Zawody przeprowadzono na Pływalni AQUA przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w roku 2004 i starsi (12 lat i starsi), posiadający licencję Polskiego Związku Pływackiego, aktualne badania lekarskie, zgłoszeni przez Kluby Sportowe. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „BYSTRZYCA”, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Program zawodów odbył się w trzech blokach startowych w których rywalizowano na różnych dystansach i różnymi stylami na pływalni 50 metrowej, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Pływackiego.
Wśród trzydziestu zgłoszonych klubów na mistrzostwa nie zabrakło sportowców z Krasnegostawu. Nasze miasto reprezentowali pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw w składzie:
 • Paweł Korzeniowski,
 • Anna Terlecka,
 • Norbert Zacharzyński,
 • Małgorzata Terlecka.
W sumie w zawodach uczestniczyło dwustu siedemdziesięciu ośmiu zawodników.
W trakcie sportowej rywalizacji nasi pływacy zdobyli dwanaście medali w tym: trzy złote, sześć srebrnych i trzy brązowe medale. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl
Gorące podziękowania dla całej reprezentacji i gratulacje za osiągnięcia sportowe składa Zarząd UKS Wodnik Krasnystaw.

Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu - Lublin 21-22.05.2016 r.
W dniach 21-22 maja 2016 na krytej pływalni H2O w Lublinie Al. Zygmuntowskie 4 odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu.
Nasz Klub rerezontowała reprezentacja w składzie:
 • Ada Chmielewska,
 • Laura Stawska
 • Wojtek Sławacki
 • Michał Terlecki
 • Mateusz Pylak

Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików 11, 12 lat – II runda - Biłgoraj 09.04.2016 r.
Wojewódzka Liga Juniorów – II runda - Międzyrzec Podlaski 10.04.2016 r.
W dniu 9 kwietnia br. w Biłgoraju iodbyła się II Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat. Nasz Klub reprezentowało 6-cioro dzieci:
 • Gabrysia Patyk
 • Ada Chmielewska
 • Laura Stawska
 • Wojtek Sławacki
 • Michał Terlecki
 • Hubert Pylak
10 kwietnia z kolei w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się II Runda Juniorów. Na tych zawodach nasz Klub reprezentowali:
 • Gosia Terlecka
 • Ania Terlecka
 • Paweł Korzeniowski
 • Piotrek Korzeniowski
 • Norbert Zacharzyński
Nasi reprezentanci jak zwykle nie zawiedli i zajmowali czołowe miejsca w swoich konkurencjach.
GRATULACJE :))

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat – I runda - Lublin 02-03.04.2016 r.

W dniach 2-3.04.2016 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się I Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12, 13 lat.
Zawody rozegrane były w dwóch blokach:
 • I blok 2.04.2016 (sobota)
 • II blok 3.04.2016 (niedziela)
Nasz Klub reprezentowało dwóch zawodników Norbert Zacharzyński i Piotr Korzeniowski, chłopcy bardzo ładnie popłynęli w swoich konkurencjach zdobywając czołowe miejsca.
W klasyfikacji ogólnej po I Rundzie w kategorii 13-latków Norbert Zacharzyński zajmuje 4 miejsce a Piotr Korzeniowski 14 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat -
Olsztyn 06.03.2016 r.

Ania Terlecka wicemistrzynią Polski Juniorów 14 lat na 100 m. stylem klasycznym. 
W dniach 04.03.2016 - 06.03.2016 odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicza. Na zlecenie Polskiego
Związku Pływackiego organizatorami mistrzostw byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Pływacki.
W zawodach prawo startu mieli zawodnicy 14 – letni, zgłoszeni przez kluby lub PZP, posiadający licencję zawodniczą, wszyscy zawodnicy musieli posiadać aktualne badania lekarskie. Program zawodów rozłożono na trzy dni, rano odbywały się eliminacje, a po południu finały. Rozstawienia serii wszystkich konkurencji dokonał organizator na podstawie wyników uzyskanych na tej samej długości pływalni w okresie 15 miesięcy poprzedzających imprezę.
We wszystkich konkurencjach przeprowadzanych systemem eliminacji i finałów są rozgrywane finały "A" i finały "B". Zawodnik miał prawo startu w 5 konkurencjach indywidualnych, lecz nie więcej niż 2 konkurencje indywidualne i sztafeta dziennie. W czasie zawodów obowiązywały przepisy PZP i FINA.
Mistrzostwa, jak co roku cieszyły się wielką liczbą startujących. Uczestniczyło w nich 146 klubów pływackich z całej Polski, w sumie w zawodach wzięło udział 624 uczestników. Wśród nich Anna Terlecka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie.
Miło poinformować, że wśród nagrodzonych medalami zawodniczek znalazła się krasnostawianka – Anna Terelecka uczennica Zespołu Szkół nr1 w Krasnymstawie. Ania wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów, została również finalistką na dystansach 50 metrów i 200 metrów stylem klasycznym – zajmując, nielubiane przez zawodników czwarte miejsca.
Krasnostawska czternastolatka tworzy tradycję pływania sportowego w naszym mieście. Jej niewątpliwy sukces jest efektem założenia w 2007 roku i dobrej, statutowej działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw”, wspieranej przez Urząd Miasta Krasnystaw i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.
Serdeczne gratulacje dla zawodniczki w imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw składa Andrzej Miciuła.
W weekend rozegrano Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów.
W Olsztynie rywalizowali zawodnicy 14-letni, a w Gorzowie Wielkopolskim rok starsi. Mnóstwo dobrych wyników w obu osiągnęli zawodnicy z województwa lubelskiegoW pierwszej z imprez kapitalnie spisał się Jakub Celiński z Huraganu Międzyrzec Podlaski, który wywalczył cztery złote medale i jeden srebrny. 14-latek został mistrzem na: 100 i 200 m żabką, a także 50 m motylkiem i 100 m stylem zmiennym. Drugi był z kolei na 50 m żabką. Dzięki jego postawie Huragan zajął w klasyfikacji medalowej świetne, czwarte miejsce. Celiński wywalczył zresztą wszystkie krążki dla swojego klubu. Najlepsi okazali się juniorzy UKS G-8 Bielany, którzy 10 razy stawali na podium, w tym sześciokrotnie na najwyższym stopniu.
Zadowoleni ze swojej postawy mogą być również pływacy Olimpijczyka 23 Lublin. Nikodem Sobek dwa razy okazał się najlepszy (na 100 m motylkiemi 200 m stylem zmiennym), a dodatkowo na 100 m grzbietem zdobył brązowy medal. Jego klubowa koleżanka Małgorzata Borkowska wywalczyła srebro na 50 m motylkiem. W trójce najlepszych podczas zawodów w Olsztynie znalazła się również Anna Terlecka z Wodnika Krasnystaw, która była  druga na 100 m stylem klasycznym.
W Gorzowie Wielkopolskim nieźle poszło zawodnikom Avii Świdnik. Żółto-niebiescy zapisali na swoim koncie sześć krążków i w klasyfikacji medalowej dało im to dziesiątą pozycję. Liderem klubu ze Świdnika była Emil Krzykała, który zabrał do domu cztery medale. Wygrał rywalizację na 200 m stylem dowolnym, na 50 i 400 m tym samym stylem był drugi, a do swojego dorobku dorzucił jeszcze brąz na 100 m, także stylem dowolnym. Dwa razy do mety jako trzeci docierał z kolei Bartosz Kotwica (także Avia). Udało mu się to na 50 i 100 m grzbietem. Z pustymi rękami zawodów w Gorzowie nie zakończyła również Julia Łysakowska z AZS UMCS Lublin. Ta zawodniczka była trzecia na 800 m stylem dowolnym.
W najbliższych tygodniach mistrzostwa Polski będą kontynuowane. Tym razem na basenie Aqua Lublin rywalizować będą 17 i 18-letni pływacy, a w Gliwicach o medale powalczą 16-latkowie. Impreza rozgrywana w Lublinie wystartuje już w piątek, 11 marca.

I Runda Multi Ligi - Lublin 06.02.2016 r.