SUKCESY NASZYCH ZAWODNIKÓW

Marcowe sukcesy UKS „Wodnik Krasnystaw”

Jak co roku na początku marca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Te zawody na basenie dwudziestopięciometrowym odbyły się dla: czternastolatków w Lublinie, piętnastolatków w Ostrowcu Świętokrzyskim, a juniorzy szesnastoletni pływali w Gliwicach. Imprezy te odbyły się w terminach 3 – 5 marca i 10 – 12 marca. Mistrzostwa Polski odbywają się dwa razy w roku stąd nazwa zimowe i letnie. Różnią się tym, że rozgrywane są w zimie na pływalniach dwudziestopięciometrowych a w lecie na pływalniach pięćdziesięciometrowych. Różnice są również w programie zawodów.
Z programu mistrzostw uczestnicy wybierali pięć konkurencji, rozłożonych na trzy dni trwania zawodów. Regulamin zawodów przewidywał dwa bloki startowe każdego dnia. W pierwszym rannym odbywały się kwalifikacje do finałów A i B. Po południu przeprowadzano rundy finałowe dla najlepszej dziesiątki wspomnianych finałów. W odbytych mistrzostwach startowało średnio sto trzydzieści pięć klubów, a w zawodach wzięło udział około pięciuset zawodników.
Wzrosła liczba startujących w Mistrzostwach Polski pływaków krasnostawskich - chodzi tu przede wszystkim o osiągnięcie wieku czternastu lat. W zawodach najwyższej rangi w kraju udział wzięli: Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski, Anna Terlecka, Paweł Korzeniowski. Miło poinformować, że w czasie rywalizacji sportowej Norbert Zacharzyński wywalczył brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Czternastoletnich na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Był również w finale A, innych, wybranych konkurencji, podobnie jak jego koleżanka klubowa Ania Terlecka. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

W dniu 14 marca odbył się coroczny Plebiscyt na Sportowca Roku 2016 Powiatu Krasnostawskiego i Miasta Krasnystaw. Wśród wyróżnionych przez kapitułę plebiscytu i czytelników Super Tygodnia znalazła się dwójka pływaków z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Ania Terlecka została najpopularniejszą zawodniczką w swojej kategorii, wybraną przez czytelników „Super Tygodnia”, jak również Najlepszą Zawodniczką Roku 2016, a drugie miejsce zajął Norbert Zacharzyński.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wielki wkład pracy na treningach sportowych, co przyniosło oczekiwane sukcesy.

Ania Terlecka ponownie powołana
w skład Kadry Narodowej 


Ania Terlecka powołana do Kadry Narodowej

Zawodniczka naszego Klubu - Ania Terlecka została powołana do Kadry Narodowej na Wileomecz Juniorów - Polska - Węgry - Czechy - Słowacja w pływaniu. Powyższe zawody odbyły się w dniach 9-10 maja br. w Gorzowie Wielkopolskim. Powołanie Ani było bardzo miłym zaskoczeniem - jej doskonałe wyniki osiągane w pływaniu stylem klasycznym / w tym najlepszy czas w Polsce na 50 m. stylem klasycznym w swoim roczniku/ miały decydujący wpływ przy powoływaniu do reprezentacji.
Jesteśmy dumni, że wychowanka naszego Klubu - mieszkanka Krasnegostawu godnie reprezentowała barwy naszego Kraju. GRATULACJE :))