Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu
Lublin, 09-10.12.2017

W dniach 9-10 grudnia 2017 roku odbyły się w Pływalni Aqua przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w roku 2005 i starsi, zgłoszeni przez kluby sportowe zrzeszone w LOZP.
Zawodnicy spoza województwa mieli prawo startu poza konkursem. Wszyscy sportowcy musieli posiadać aktualne badania lekarskie oraz licencję Polskiego Związku Pływackiego. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”, WU WSiT Lublin. W programie zawodów znalazły się trzy bloki startowe – dwa sobotnie i jeden niedzielny – pływano na odcinkach od 50 do 1500 metrów różnymi stylami pływania sportowego. Koszty organizacyjne zawodów zostały pokryte przez LOZP.
Organizatorzy przewidzieli nagrody, na które składały się: medale za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych, dla dziewięciu najlepszych zawodniczek i dziewięciu zawodników (po trzech w każdej kat. wiekowej) za dwa najlepsze wyniki według tabeli punktowej FINA – statuetki sportowe.
W zawodach wystartowało dwadzieścia sześć klubów pływackich z województwa lubelskiego. W sumie w zawodach uczestniczyło dwustu osiemdziesięciu dwóch zawodników. Wśród startujących nie zabrakło krasnostawian zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym Wodnik Krasnystaw. Wyjazd na mistrzostwa mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Krasnystaw. Nasze miasto reprezentowali: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki, Małgorzata Terlecka, Piotr Korzeniowski, Norbert Zacharzyński, Anna Terlecka, Paweł Korzeniowski.

W trzech blokach startowych, trwających dwa dni, krasnostawscy sportowcy zdobyli siedemnaście medali. Multimedalistami z UKS Wodnik Krasnystaw zostali Anna Terlecka i Norbert Zacharzyński. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

Gratulacje dla zawodników za osiągnięcia sportowe.

Andrzej Miciuła

Multiliga 2017 - FINAŁ
Lublin, 03.12.2017 r.


Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 10 i 11 lat
Kraśnik, 18.11.2017


Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików – IV runda
04.11.2017 r., Krasnystaw

W dniu 4 listopada 2017 roku odbyła się IV runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Zawody przeprowadzono w
krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, MOSiR Krasnystaw, Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie.

Na program zawodów złożyły się dystanse od pięćdziesięciu do czterystu metrów, które należało przepłynąć wybranym stylem. W zawodach uczestniczyło stu pięćdziesięciu dziewięciu zawodników z trzynastu klubów pływackich województwa lubelskiego.

Na początku zmagań pływackich uczczono jubileusz dziesiątej rocznicy założenia Uczniowskiego Klubu Sportowego "Wodnik Krasnystaw". Był piękny i pyszny tort i miła atmosfera, która trwała przez cały czas zawodów.

Korzystając z nadarzającej się okazji chciałem podziękować wszystkim ludziom, którzy zaangażowali się w prace związane z założeniem Klubu i jego bardzo dobrym funkcjonowaniem. Bardzo dziękuję kolejnym zmieniającym się Zarządom Klubu oraz dzieciom i młodzieży, która nam zaufała i od wielu lat uczęszcza na nasze zajęcia. 

Ruszyły ligi pływackie
Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego

Po wakacyjnej przerwie, trwającej ponad dwa miesiące, zawodnicy UKS Wodnik Krasnystaw powrócili do zmagań sportowych na pływalniach województwa lubelskiego. 24 września w Krasnymstawie, zainaugurowano sezon szkolny 2017/2018 VI rundą Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Tydzień później 30 września przeprowadzono III rundę Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Janowie Lubelskim. A już następnego dnia, 1 października w Międzyrzeczu Podlaskim odbyła się Wojewódzka Liga Juniorów.

W okresie wakacji dzieci i młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie, uczestniczyła w trzech obozach: technicznym, ogólnorozwojowym, kondycyjnym. Dwa z nich przeprowadzono na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie, a ogólnorozwojowy odbył się w górach w miejscowości Ząb koło Zakopanego. Jak nazwy wskazują, każdy z nich był inny pod względem charakteru realizowanych treści programowych. Wszystkie odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Krasnystaw i Powiatu Krasnostawskiego.

Do Krasnegostawu na VI rundę KLP „Szuwarek” przyjechało 173 zawodników z dziesięciu klubów pływackich województwa lubelskiego. UKS Wodnik Krasnystaw reprezentowało czterdziestu trzech zawodników. W rankingu medalowym krasnostawski klub zdobył dwadzieścia medali wygrywając te zawody. Do najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych z naszego klubu, według statystyk, zaliczono: Lenę Cichosz, Huberta Bartnika, Aleksandrę Poszytek, Michała Matysiaka, Adriannę Chmielewską, Laurę Stawską, Michała Terleckiego, Wojciecha Sławackiego, Annę Terlecką, Pawła Korzeniowskiego.

30 września, w Janowie Lubelskim odbyła się III runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. W zawodach uczestniczyło czternaście klubów pływackich, zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Nasze miasto reprezentowała czwórka zawodników z UKS Wodnik Krasnystaw. W statystyce medalowej nasi sportowcy wywalczyli czwarte miejsce, dzięki zdobytym miejscom naszych zawodników. Na uwagę zasługuje wywalczenie pierwszego miejsca sztafety mieszanej 4 x 50m stylem zmiennym, w składzie: Laura Stawska, Adrianna Chmielewska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki. Warto przypomnieć, że kolejna runda tej ligi odbędzie się 4 listopada w Krasnymstawie.

III runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów odbyła się 1 października w Międzyrzeczu Podlaskim. W zawodach uczestniczyło stu trzydziestu trzech zawodników z dziewiętnastu klubów pływackich. Krasnystaw reprezentowała trójka zawodników: Anna Terlecka, Małgorzata Terlecka, Norbert Zacharzyński. Nasi reprezentanci wywalczyli ważne dla nich miejsca na podium. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszego Klubu. Wszystkie zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego, reprezentowanego przez Departament Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Za bardzo dobrą postawę na pływalniach województwa lubelskiego dziękuję naszym podopiecznym.

Andrzej Miciuła

Wojewódzka Liga Juniorów – III runda 01.10.2017 r.


Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików
– III runda 30.09.2017 r.


Mistrzostwa Polski w Pływaniu - dwa srebrne medale Norberta Zacharzyńskiego 

W dniach 07–09.07.2017 r., na obiektach WCRS AQUASFERA GALERIA WARMIŃSKA OSiR, przy Al.Piłsudskiego 69 b w Olsztynie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat. Organizatorami zawodów, na zlecenie Polskiego Związku Pływackiego, byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Pływacki w Olsztynie.

W zawodach mieli prawo startu zawodnicy czternastoletni, zgłoszeni przez klub, szkołę lub Polski Związek Pływacki, posiadający licencję zawodniczą. Wszyscy zawodnicy musieli posiadać aktualne badania lekarskie. Zawodnik miał prawo startu w 5 konkurencjach indywidualnych, lecz nie więcej niż 2 konkurencjach indywidualnych i sztafecie dziennie. Trener był odpowiedzialny za prawidłowe zgłoszenie.

Letnie Mistrzostwa Polski przeprowadzane były na pływalni krytej pięćdziesięciometrowej. Zawody przeprowadzane były systemem eliminacji i finałów. Konkurencje 800 m i 1500 m stylem dowolnym oraz sztafety rozgrywane były seriami na czas. Najsilniejsze serie tych konkurencji oraz wszystkie sztafety rozgrywane były w bloku finałowym. We wszystkich konkurencjach przeprowadzanych systemem eliminacji i finałów były rozgrywane finały "A" i finały "B".

Na program zawodów składały się wyścigi na: 50, 100, 200, 400 metrów czterema stylami pływackimi, 800 i 1500 metrów stylem dowolnym oraz sztafety na 100 i 200 metrów stylem dowolnym i zmiennym.

W mistrzostwach uczestniczyło pięciuset osiemdziesięciu siedmiu zawodników ze stu czterdziestu sześciu klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Wśród nich bardzo dobrze zareprezentował się Norbert Zacharzyński zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Jego wyjazd na Mistrzostwa Polski mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

W czasie trwania zawodów doszło wiele razy do ustanawiania własnych rekordów życiowych oraz do ustanowienia nowych rekordów Polski. Miło podkreślić, że krasnostawianin zdobył dwa razy srebrny medal na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym.
Szczegóły dotyczące wyników i filmy z finałów znajdują się na megatiming.pl

Gratulacje dla Norberta za wspaniałe wyniki i miejsca osiągnięte w czasie mistrzostw oraz jego Rodziców za zaangażowanie w prace związane z treningami i udziałem w zawodach ich syna.

Andrzej Miciuła

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego
w Pływaniu

W miniony weekend, 10-11.06.2017 r., przeprowadzono Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. To wydarzenie sportowe odbyło się na pływalni Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Organizatorami mistrzostw byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, MOSiR „Bystrzyca” Lublin, KU AZS UMCS Lublin. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy ur. w roku 2005 i starsi (12 lat i starsi), posiadający licencję Polskiego Związku Pływackiego, zgłoszeni przez Kluby Sportowe.

Mistrzostwa rangi wojewódzkiej odbywają się dwa razy do roku. Często używa się nazwy mistrzostw letnich i zimowych. Różnią się długością basenu i z tym związanymi konkurencjami. Mistrzostwa letnie zawsze odbywają się na pływalni pięćdziesięciometrowej, zaś mistrzostwa zimowe na pływalni dwudziestopięciometrowej.
Na program zawodów składały się trzy bloki startowe, w których zawodnicy mieli wybór stylów pływackich i dystansów. Ustalono trzy kategorie wiekowe: młodzicy (12 – 13 lat), juniorzy (14 – 15 lat) i open. Zawody były rozegrane seriami na czas zgodnie z przepisami PZP i FINA.

Według zasad ujętych w Regulaminie PZP: zawodnicy 17 letni i starsi mieli prawo startu w dowolnej ilości konkurencji, zawodnicy 16 letni i młodsi mieli prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych w każdym bloku zawodów. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane według swimrankings.net. Mistrzostwa przeprowadzono przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W zawodach uczestniczyły dwadzieścia dwa kluby pływackie, w sumie w zawodach uczestniczyło dwustu czterdziestu ośmiu zawodników. Wśród uczestniczących znalazła się reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie, w składzie: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Wiktoria Wilgocka, Małgorzata Terlecka, Anna Terlecka, Mateusz Pylak, Michał Terlecki, Norbert Zacharzyński. Wyjazd na zawody mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

Zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze, a w trakcie ich trwania doszło wiele razy do ustanowienia własnych rekordów życiowych i pobicia trzy razy rekordów konkurencji. Zawodnicy UKS Wodnik Krasnystaw wywalczyli szesnaście medali, w tym: jeden złoty, dziesięć srebrnych i pięć brązowych. Multimedalistką z naszego krasnostawskiego Klubu została Ania Terlecka, zdobywając siedem medali, w tym: jeden złoty, pięć srebrnych i jeden brązowy . Bardzo dobra postawa naszych młodych sportowców jest zasługą w dużej części ich Rodziców, zaangażowanych w systematyczne przywożenie ich na treningi. Szczegóły zawodów znajdują się na stronie megatiming.pl

Gratulacje dla reprezentacji za bardzo dobre wyniki na mistrzostwach.
Andrzej Miciuła

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa
Młodzików 12 lat - II runda

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat

W dniach 3-4 czerwca odbyły się zawody pływackie: II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat i Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 lat. Zawody przeprowadzono na krytej pływalni H2O przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w 2007 roku (10lat) i 2006 (11 lat) oraz w 2005 (12 lat) zgłoszeni przez kluby sportowe i posiadający aktualne badania lekarskie i licencje Polskiego Związku Pływackiego. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki w Lublinie i MTP Lublinianka. Zawody były rozegrane w dwóch blokach konkurencji seriami na czas. Podczas zawodów obowiązywały przepisy FINA i PZP. Zgłoszenia młodzików 12 letnich zostały zweryfikowane wg swimrankings.net. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W zawodach uczestniczyło dwustu osiemdziesięciu trzech zawodników z osiemnastu klubów pływackich województwa lubelskiego. Nasze miasto reprezentowała siedmioosobowa ekipa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie w składzie: Laura Adamczyk, Martyna Lewandowska, Igor Kostrzanowski, Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Mateusz Pylak. Dzieci uczestniczyły w tym wydarzeniu sportowym dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

Zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze, nie obyło się jednak bez dyskwalifikacji. Nasza reprezentacja zdobyła w sumie dziesięć medali, w tym trzy złote (Michał Trlecki), dwa srebrne, pięć brązowych medali.

Szczegóły znajdują się na megatming.pl

W imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw składam gratulacje całej reprezentacji za udany start i godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.

Andrzej Miciuła

Puchar Roztocza 6-7.05.2017

W miniony weekend odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie „XII Puchar Roztocza 2017” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Zawody przeprowadzono w krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Organizatorami zawodów byli: OSiR w Zamościu i UKS Orka Zamość.

Zawody przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych, seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych. W zawodach wzięło udział dwustu trzech zawodników z Ukrainy, Francji i Polski, z siedemnastu klubów pływackich, a wśród nich UKS Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr 1. Zawody przeprowadzono w dwóch blokach startowych: pierwszy w sobotę, drugi w niedzielę. Organizatorzy zadbali o bogaty program zawodów, ten sportowy i turystyczny związany ze zwiedzaniem miasta i zoo. Przełożyło się to na miłą, sportową atmosferę, która panowała w trakcie trwania zawodów. Zawodnik miał prawo startu w jednym wybranym stylu . Do zwycięstwa w punktacji w wybranym stylu zaliczały się wyniki punktowe na dystansie 50m, 100m i 200m (bez 100m stylem zmiennym) wg tabeli wielobojowej. Do punktacji ogólnej (Puchar Roztocza) zliczało się sumę wyników według tabeli wielobojowej za: 50m , 100m, 200m - w wybranym stylu + 100m stylem zmiennym. W wypadku dyskwalifikacji lub opuszczenia któregokolwiek z dystansów zawodnik nie był brany pod uwagę w punktacji ogólnej.

Dla zawodników z UKS Wodnik Krasnystaw udział w zawodach był sprawdzianem cyklu treningowego, dotyczącego kraula. Dlatego cała reprezentacja wystartowała w tym stylu i obowiązkowym, przewidzianym w regulaminie zwodów stylu zmiennym.

W trakcie zawodów krasnostawianie zdobyli osiem medali w tym sześć złotych, jeden srebrny i brązowy medal. W podsumowaniu ogólnym Puchar Roztocza wywalczyły w swoich kategoriach wiekowych Wiktoria Wilgocka i Anna Terlecka. Na uwagę zasługuje uzyskanie przez Norberta Zacharzyńskiego bardzo dobrego czasu na dystansie stu metrów stylem dowolnym (0:57,37). Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

Zamierzone cele sportowe wyjazdu na zamojskie zawody zostały osiągnięte, podsumowano cykl treningowy i o to chodziło by ten proces nauczania zamknąć przed głównymi zawodami, które czekają w czerwcu i lipcu.

Gratulacje dla zawodników z Wodnika za godne reprezentowanie naszego miasta na zawodach międzynarodowych.

Udany strat Anny Terleckiej w Grand Prix
- Puchar Polski

8-9 kwietnia 2017 r. odbyły się zawody centralne w pływaniu Arena Grand Prix-Puchar Polski, rozgrywane w roku 700-lecia Miasta Lublin i 95-lecia Polskiego Związku Pływackiego. Zawody przeprowadzono w pływalni AQUA Lublin przy Alejach Zygmuntowskich. Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Pływacki, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, KU AZS UMCS w Lublinie, Urząd Miasta Lublin, MOSiR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie.

W programie zawodów organizatorzy przewidzieli starty uczestników w trzech blokach. Zmagania sportowe odbyły się na odcinkach od pięćdziesięciu do ośmiuset metrów różnymi stylami pływackimi. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na kategorie wiekowe. W zawodach uczestniczyło czterystu czterdziestu pięciu zawodników z dziewięćdziesięciu klubów pływackich w całego kraju. Wśród uczestników znalazła się Ania Terlecka – reprezentantka UKS „Wodnik Krasnystaw”, która mogła wystartować w zawodach dzięki wsparciu finansowemu Miasta Krasnystaw.

W czasie wyczerpującego sobotnio-niedzielnego startu, w swojej kategorii wiekowej krasnostawianka zajęła:

 • I miejsce na 50m stylem klasycznym
 • I miejsce na 100m stylem klasycznym
 • I miejsce na 200m stylem klasycznym
 • I miejsce na 200m stylem zmiennym
 • III miejsce na 50m stylem motylkowym
 • VI miejsce na 400m stylem zmiennym


Gratulacje dla Anny Terleckiej za godne reprezentowanie miasta w kraju.


Andrzej Miciuła


Wojewódzka Liga Juniorów – II runda

W niedzielę, 02.04.2017 r., w Kraśniku, odbyła się II Runda Wojewódzkiej Ligi Open 2017. Organizatorami zawodów byli LOZP i UKP Fala Kraśnik. W zawodach uczestniczyło stu pięćdziesięciu ośmiu zawodników z szesnastu klubów pływackich. Krasnostawska reprezentacja składała się z siedmiorga zawodników, byli to: Małgorzata Terlecka, Aleksandra Pawłowska, Wiktoria Wilgocka, Anna Terlecka, Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski, Paweł Korzeniowski.

W czasie trwania zawodów doszło do ustanowienia wielu indywidualnych rekordów życiowych. W statystyce medalowej UKS Wodnik Krasnystaw zajął trzecie miejsce, zdobywając cztery medale, w tym: dwa złote, jeden srebrny, jeden brązowy. Anna Terlecka, zdobywczyni dwóch złotych medali, została najlepszą zawodniczką zawodów za zdobytą sumę punktów FINA w dwóch startach.

Gratulacje dla obu reprezentacji pływackich z Wodnika za godne reprezentowanie naszego miasta w regionie.

Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików – II runda

W sobotę, 01.04.2017 r., odbyła się II Runda Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu w Kategorii Dzieci Młodzików 11-12 lat. Zawody odbyły się w Biłgoraju, organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i RWKS Sparta. W zawodach uczestniczyło stu siedemdziesięciu trzech zawodników zrzeszonych w czternastu klubach pływackich LOZP. Z Krasnegostawu wystartowała pięcioosobowa reprezentacja z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Wodnik Krasnystaw", działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Naszymi reprezentantami byli: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Mateusz Pylak, Hubert Pylak.

Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze, a w trakcie ich trwania doszło do uzyskania wielu wartościowych rezultatów. UKS Wodnik Krasnystaw zdobył pięć medali, w tym: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe . Najlepiej wypadł Hubert Pylak, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym. Warto podkreślić, że udało mu się to po rocznej przerwie w pływaniu. 

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat I runda

W sobotę i niedzielę, 25-26 marca 2017 r., odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. Zawody przeprowadzono na pływalni Aqua, przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w latach 2004 i 2005, zgłoszeni przez Kluby Sportowe i posiadający aktualne badania lekarskie i licencje PZP. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, UKS „Olimpijczyk 23” Lublin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji “Bystrzyca” Lublin.

Zawody odbyły się w dwóch blokach startowych w programie których znalazły się konkurencje indywidualne i sztafety. Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch wybranych konkurencjach i sztafecie w każdym bloku. Do klasyfikacji drużynowej punktowało dwóch zawodników w każdej konkurencji indywidualnej i dwie sztafety z klubu, wg aktualnej punktacji FINA w każdej kategorii wiekowej.

W zawodach uczestniczyło stu dwudziestu dziewięciu zawodników z piętnastu klubów województwa lubelskiego. Z naszego miasta wzięła udział reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw”, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Wśród dwunastolatków wystartowała czwórka krasnostawian, byli to Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Mateusz Pylak. Jako trzynastolatka wystartowała Wiktoria Wilgocka.

W czasie trwania zwodów doszło do wielokrotnego pobicia rekordów życiowych, wśród których znalazły się rekordy Polski dzieci dwunastoletnich. Nasza reprezentacja zdobyła dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych medali. Z krasnostawskiego Klubu najlepiej na zawodach wypadli: Michał Terlecki i Wiktoria Wilgocka. Szczegóły znajdują się na megatiming.pl

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów UKS "Wodnik Krasnystaw".

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych -
14 lat - Lublin 03-05.03.2017

W dniach 3-5 marca 2017 r., w Lublinie, odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 14 lat. Nasz klub na Mistrzostwach reprezentowali Norbert Zacharzyński i Piotr Korzeniowski.
Norbert Zacharzyński awansował do finałów w czterech konkurencjach, zajmując w nich wysokie lokaty:
 • 100m stylem zmiennym - 3 miejsce
 • 200m stylem zmiennym - 6 miejsce
 • 400m stylem zmiennym - 8 miejsce
 • 100m stylem motylkowym - 12 miejsce

Szczegóły na
megatiming.pl

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat
- Ostrowiec Świętokrzyski 03-05.03.2017

W dniach 3-5 marca 2017 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat.
Nasz klub reprezentowała na Mistrzostwach Anna Terlecka, która stratowała w pięciu konkurencjach:
 • 50m stylem klasycznym - 15 miejsce
 • 400m stylem zmiennym - 13 miejsce
 • 200m stylem klasycznym - 7 miejsce
 • 100m stylem klasycznym - 7 miejsce
 • 100m stylem zmiennym - 7 miejsce

Szczegóły na
megatiming.pl

Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- Memoriał Henryka Kosakowskiego 11-12.02.2017


Wojewódzkie otwarcie sezonu pływackiego
Multiliga 2017 – I runda, 04.02.2017 r.

W minioną sobotę odbyła się I runda Multiligi – 2017. Pod taką nazwą kryją się cykliczne zawody pływackie: Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat – I runda i Ligi Wojewódzkiej Juniorów 13 lat i starszych – I runda. W ubiegłym roku wprowadzono tradycję inauguracji wymienionych lig i przeprowadzenia rundy finałowej dla wszystkich roczników, podsumowujących całoroczne zmagania sportowe. Zawody przeprowadzono na pływalni Aqua przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Lublin, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Urząd Marszałkowski w Lublinie.

W programie zawodów znalazły się dystanse od pięćdziesięciu do czterystu metrów, które młodzi sportowcy pokonywali w zależności od kategorii wiekowej różnymi stylami pływackimi. Na koniec zawodów odbyły się sztafety. Organizatorzy przewidzieli nagrody: w kategorii 11 – 12 lat dyplomy za miejsca od 1 – 6 w każdej konkurencji, w kategorii Open – puchar dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika rundy za sumę punktów FINA z dwóch startów. Zgłoszenia zostały zweryfikowane wg zasad generalnych i regulaminu obu lig. Koszty organizacyjne poniósł LOZP przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W zawodach uczestniczyły dwadzieścia dwa kluby pływackie z województwa lubelskiego, w sumie w zawodach uczestniczyło czterystu osiemdziesięciu siedmiu zawodników. Nasze miasto reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. W skład reprezentacji weszli: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki, Anna Terlecka, Wiktoria Wilgocka, Norbert Zacharzyński, Paweł Korzeniowski.

Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. Wrażenie w dalszym ciągu robi piękna, pięćdziesięciometrowa pływalnia. W trakcie trwania zmagań sportowych doszło do wielokrotnego pobicia własnych rekordów życiowych przez zawodników, co świadczy o prawidłowym kierunku szkolenia sportowego. Dla niektórych był to sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski i możliwość wypływania minimum na zakwalifikowanie się do nich. W klasyfikacji medalowej UKS Wodnik Krasnystaw zajął piąte miejsce na dwadzieścia dwa zgłoszone kluby, zdobywając pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Medale z naszego klubu zdobyli: Wojciech Sławacki trzy złote, dwa indywidualnie 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym i jeden w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Michał Terlecki złoty medal w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym, srebrny medal na 50m stylem klasycznym. Laura Stawska złoty medal w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym, brązowy medal na 200m stylem grzbietowym. Adrianna Chmielewska złoty medal w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym.

W imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw gratulacje krasnostawskim pływakom składa
Andrzej Miciuła

Komunikat organizacyjny
Lista zgłoszonych zawodnikow
Lista startowa
Wyniki live