Finał "Szuwarka"

W niedzielę w Krasnymstawie odbył się finał tegorocznej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Jest to całoroczny cykl zawodów pływackich skierowanych do zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 13 lat.
Uczestnikami Ligi są dzieci należące do klubów pływackich z obszaru całego województwa lubelskiego, zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim. W każdej rundzie, a w tym roku było ich sześć, zawodnicy odpowiednio do zajętych miejsc otrzymują punkty.
Do ostatniej i najważniejszej rundy zawodów, zgłoszonych zostało 183 zawodników z Białej Podlaskiej, Lublina, Puław, Lubartowa, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Bychawy, Ryk i oczywiście Krasnegostawu.
Wydarzenie rozpoczął wicestarosta powiatu krasnostawskiego Marek Nowosadzki oraz dyrektor MOSiR-u Tomasz Żerebiec. Wraz z burmistrzem Krasnegostawu Robertem Kościukiem wręczali oni najlepszym zawodnikom puchary i nagrody rzeczowe.
Z 7-latków najlepsza okazała się Zuzanna Zdybel z Wodnika Krasnystaw
wśród dziewcząt oraz Franciszek Rudawski z Lublinianki wśród chłopców. Jeżeli chodzi o zawodników w wieku 8 lat nie do pokonania okazał się Szymon Pietraś AZS UMCS Lublin, a wśród dziewcząt Julia Dymowicz z Lublinianki. Z zawodników 9-letnich złote puchary otrzymali Antonina Szabała z SP 3 Lubartów i Cezary Rudawski z Lublinianki. Z 10-latków najlepszymi byli: Oliwia Grączak z Olimpii Lublin i Hubert Żaczek z Wisły Puławy. Wśród dziewcząt w wieku 11-12 lat zwyciężyła Nikola Jasik z Wisły Puławy, a wśród chłopców Maksymilian Mich z AZS AWF Biała Podlaska. Jeżeli chodzi zaś o zawodniczki w wieku 13 lat i starsze na najwyższym miejscu na podium stanęła Adrianna Chmielewska, a z zawodników Norbert Zacharzyński, oboje z Wodnika Krasnystaw.
Źródło: http://www.lublin112.pl

Krasnostawska Liga Pływacka „Szuwarek” mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw i Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.
Zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami za zdobyte miejsca w VI rundzie ligi i pucharami oraz nagrodami rzeczowymi w podsumowaniu cyklu zawodów. Dekoracji dokonali Pan Robert Kościuk Burmistrz Krasnegostawu, Pan Marek Nowosadzki Wicestarosta Krasnostawski, Pan Tomasz Żerebiec Dyrektor MOiSR w Krasnymstawie.
W imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw składam szczere podziękowanie Włodarzom Miasta i Powiatu, których obecność podniosła rangę zawodów. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace związane ze sprawnym przebiegiem zawodów. Gratuluję wszystkim dzieciom i młodzieży uczestniczącym w cyklu krasnostawskich zawodów.
Andrzej Miciuła

13.05.2018 r. - III Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek" 2018


15.04.2018 r. - II Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek" 2018

W niedzielnej rywalizacji wzięli udział zawodnicy z 13 klubów z całego województwa: AZS AWF Biała Podlaska, KS Olimpia Lublin, KS Wisła Puławy, AZS UMCS Lublin, Skalar Lubartów, MTP Lublinianka, MUKS Lider Chełm, RWKS Sparta Biłgoraj, Szkoła Podstawowa Nr3 Lubartów, UKS Olimpijczyk 23 Lublin, UKS Skarpa Lublin, UKS Wodnik Krasnystaw oraz Water Zone Swimming Team.
W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi zawodnikami okazali się:
 • Julia Dymowicz z Lublinianki,
 • Antonina Szabała z SP 3 Lubartów,
 • Jakub Pożarowszczyk ze Skalara Lubartów,
 • Cezary Rudawski z Lublinianki,
 • Kamila Bielak z Olimpii Lublin,
 • Miłosz Jagosiak ze Sparty Biłgoraj,
 • Nikola Jasiak z Wisły Puławy,
 • Szymon Wroński z Olimpii Lublin,
 • Terlecka Anna z Wodnika Krasnystaw,
 • Norbert Zacharzyński z Wodnika Krasnystaw,
 • Emilia Żółkowska z Lublinianki,
 • Franciszek Rudawski z Lublinianki,
 • Julia Dymowicz z Lublinianki,
 • Aleksandra Poszytek z Wodnika Krasnystaw,
 • Szymon Pietraś z AZS UMCS Lublin,
 • Marcel Jonczak ze Sparty Biłgoraj, Oliwia
 • Grączak z Olimpii Lublin,
 • Hubert Żaczek z Wisły Puławy,
 • Maksymilian Mich z AZS AWF Biała Podlaska oraz
 • Julia Dragan z Olimpii Lublin.


X edycja Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek"

W dniu 11 lutego 2018 roku odbyła się inauguracja X Jubileuszowej Edycji Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek". Początków tworzenia tradycji pływania wśród krasnostawskich dzieci należy doszukiwać się w roku 2008, kiedy to realizowano pomysł wewnętrznych zawodów pływackich Uczniowskiego Klubu Pływackiego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie. To właśnie wtedy założony w listopadzie 2007 roku Klub stworzył ideę cyklicznych zawodów, które pierwotnie nosiły nazwę „O Laur Krasnostawskich Karpi”. Dzięki staraniom kolejnych Zarządów Klubu impreza rozrosła się do dzisiejszych rozmiarów, gdzie przyjeżdża do naszego miasta trzynaście klubów pływackich z Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Przy okazji warto nadmienić, że wyszkolono do rzetelnego przebiegu zawodów Krasnostawską Podkomisję Sędziów Pływania. Wszystkie przedsięwzięcia odbyły się przy wsparciu finansowym Urządu Miasta Krasnystaw i Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

Pierwsza runda KLP Szuwarek 2018 odbyła się na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Wszystkie roczniki zgłoszone były przez kluby drogą elektroniczną w formacie LENEX File (zgłoszenie Entry Editor programu SPLASH). Zawody przeprowadzone były seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami PZP i FINA, zgłoszone czasy zawodników 10 letnich i starszych zostały zweryfikowane zgodnie ze swimrankigiem.
Rywalizacja sportowa przebiegła w następujących
kategoriach wiekowych:
I kategoria – rocznik 2011 i młodsi,
II kategoria – rocznik 2010,
III kategoria – rocznik 2009,
IV kategoria –rocznik 2008,
V kategoria – rocznik 2007 –2006,
VI kategoria – rocznik 2005 i starsi.

Na nagrody w każdej rundzie „Ligi Szuwarek” przewidziano - dyplomy dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji. W klasyfikacji końcowej całej edycji „Ligi Szuwarek” we wszystkich kategoriach wiekowych puchary dla trzech najlepszych zawodniczek i trzech najlepszych zawodników, tzn. tych, którzy w całej edycji uzyskali największe ilości punktów liczonych w każdej rundzie w sposób następujący:
I miejsce – 10 pkt.,
II miejsce – 7 pkt.,
III miejsce – 5 pkt.,
IV miejsce – 3 pkt.,
V miejsce
– 2 pkt.,
VI miejsce – 1 pkt.
W przypadku równej ilości punktów lepszy jest ten
zawodnik, który ma więcej najwyższych miejsc.

W niedzielnych zawodach wystartowało trzynaście klubów pływackich w sumie uczestniczyło w zawodach stu dziewięćdziesięciu pięciu zawodników. Rywalizacja sportowa przebiegła w miłej sportowej atmosferze, choć nie obyło się bez przykrych dla zawodników dyskwalifikacji za przekroczenie przepisów. W statystyce medalowej zwyciężyła Lublinianka, która wyprzedziła miejscowy Klub.
W punktacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych z UKS Wodnik Krasnystaw najlepiej wypadli: Zdybel Zuzanna, Repeć Karol, Bartnik Hubert, Poszytek Aleksandra, Matysiak Michał, Chmielewska Adrianna, Zacharzyński Norbert, Korzeniowski Paweł, Korzeniowski Piotr.

W imieniu zarządu UKS Wodnik Krasnystaw wszystkim uczestnikom niedzielnych zmagań sportowych bardzo dziękuję - Andrzej Miciuła