Krasnostawska Liga Pływacka "SZUWAREK"  2013 r.

FINAŁ KLP "Szuwarek" - 10.11.2013 r.


Podsumowano Krasnostawską Ligę Pływacką „Szuwarek” 2013

W dniu 10 listopada odbyła się siódma runda finałowa Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Podczas tych cyklicznych zawodów rozegrano Otwarte Klubowe Mistrzostwa Wodnika, a więc mieliśmy w niedzielę „dwa w jednym”. Wszystko pomyślane tak by było oszczędnie i większość była zadowolona.
W tym roku kalendarzowym Lubelski Okręgowy Związek Pływacki przyznał organizację ligi dla dzieci w Krasnymstawie. Są to po lidze „O Laur Lubelskiego Koziołka”, największe zawody ligowe w województwie lubelskim dla najmłodszych pływaków.
Od kilku lat organizacją „Szuwarka” zajmuje się Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Początkowo zawody skierowane były do członków UKS Wodnik Krasnystaw, a od tego roku w zawodach brały udział dzieci z województwa lubelskiego zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. To bardzo ważne, są to dzieci, które prowadzone są pod okiem licencjonowanych trenerów pływania oraz trenują w licencjonowanych klubach. Znawcy metodyki nauczania twierdzą, że to najbardziej rzetelne miejsce do nauki pływania dzieci.
Organizacją ligi zajął się wspomniany  KS Wodnik Krasnystaw, a współorganizacja przypadła Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Zawody mogły się odbywać dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw. Dla organizatorów zaskoczeniem stał się liczny udział klubów i uczestników.
W 2013 roku w sumie w lidze wzięło udział osiemnaście klubów pływackich: KP Avia Świdnik, KS Olimpia Lublin, LKP Skalar Lubartów, LUKS Orlik Lublin, MTP Lublinianka, MUKS Lider Chełm, UKS Atak Spiczyn, UKS Olimpijczyk 23 Lublin, UKS Orka Zamość, UKP Fala Kraśnik, SKF Eska Janów Lubelski, SKP Olimpijczyk Świdnik, ZS 1 Bełżyce, UKS Trójka Puławy, Świdnicka Szkoła Pływania, SP nr 8 Chełm, UKS Skarpa Lublin, UKS Wodnik Krasnystaw.
W programie ligi znalazły się dzieci z sześciu kategorii wiekowych, które pływały na różnych dystansach różnymi stylami pływackimi, zmieniającymi się w każdej rundzie dwa razy. Organizatorzy ligi, w czasie jej trwania, przewidzieli udział członków Młodzieżowej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uzyskane wyniki bezpośrednio w czasie trwania zawodów zamieszczane były na www.omegatiming.pl
Zawody sędziowane były przez sędziów Krasnostawskiej Podkomisji Sędziowskiej zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim z sędzią głównym klasy związkowej. Widownia na każdych zawodach wypełniona była po „brzegi” licznie przybyłymi kibicami. Przy spełnieniu takich warunków nasze miasto było gospodarzem „dziecięcego święta pływania” w tym roku. Organizatorzy ligi sprawdzili się w oczach doświadczonych klubów pływackich z województwa lubelskiego, a Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw stał się rozpoznawalny w regionie. Bardzo dobrze wypadła integracja międzyklubowa. Kibice prezentowali swoje klubowe banery na krasnostawskiej krytej pływalni. Cele, które założono przy teoretycznych podstawach ligi zostały spełnione. To wszystko złożyło się na dobra promocję Krasnegostawu. Ważnym aspektem wszystkich działań było tworzenie tradycji pływania sportowego wśród dzieci naszego miasta.
Podsumowując to sportowe wydarzenie w niedzielę należy przedstawić wyniki. W statystyce medalowej pierwsze miejsce zajął UKS Wodnik Krasnystaw drugie Olimpia Lublin a trzecie MTP Lublinianka. Gratulacji nie było końca, ponieważ nagrodzono uczestników za wspomniane wcześniej Otwarte Klubowe Mistrzostwa Wodnika pamiątkowymi dyplomami i nagrodami oraz za podsumowanie udziału w całej Krasnostawskiej Lidze Pływackiej „Szuwarek”, pucharami za miejsca od pierwszego do trzeciego oddzielnie dziewczęta i chłopców w sześciu kategoriach wiekowych. Radości nie było końca, dla Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw wielkim wyróżnieniem były zapytania od przyjezdnych „małych sportowców” czy liga „Szuwarek” będzie kontynuowana w przyszłym roku? Odpowiedź była jednoznaczna „Tak”.
Duże słowa uznania należą się wszystkim osobom, które bezinteresownie włożyły duży wkład pracy społecznej przy organizacji ligi. Przygotowanie siedmiu „niedzielnych” zawodów w roku oraz pełnienie funkcji w czasie ich trwania odbyło się bez pobierania wynagrodzenia. Dzieci z wodnika mogły tryumfować dzięki mistrzostwu organizacyjnemu swoich Rodziców za co składam serdeczne podziękowania w imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw.
Andrzej Miciuła
Wyniki UKS "Wodnik Krasnystaw" VII-tej Rundy KLP "Szuwarek"
UKS "Wodnik Krasnystaw" zajął I-wsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając ogółem 26 medali:
- 9 złotych
- 10 srebrnych
- 7 brązowych
Złote medale zdobyli:
- Chmielewska Ada - 2
- Terlecki Michał
- Zacharzyński Norbert - 2
- Sławacki Wojtek
- Zadrąg Piotr
- Pomarańska Karolina
- Malczewska Karolina
Srebrne medale zdobyli:
- Pylak Hubert
- Terlecka Anna - 2
- Terlecki Michał
- Stawska Laura
- Poniewozik Piotr
- Banach Julka
- Zacharzyński Krystian
- Pawłowska Maria
- Korzeniowski Piotr
Brązowe medale zdobyli:
- Pylak Mateusz
- Korzeniowski Piotr
- Pylak Hubert
- Miś Tośka
- Proskura Samuel
- Turczyńska Joanna
- Żuk Martyna

VI Runda KLP "Szuwarek" - 13.10.2013 r.


W minioną niedzielę odbyły się zawody pływackie funkcjonujące w Kalendarzu Lubelskiego Okręgowego  Związku Pływackiego pod nazwą Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”.
Na ligę składa się siedem rund w roku, cztery w pierwszym półroczu i trzy po wakacjach. Ostatnia odbędzie się w listopadzie i będzie podsumowaniem całorocznej rywalizacji sportowej na Krytej Pływalni MOSiR przy ulicy Piłsudskiego w naszym mieście.
Organizacja cyklicznych zawodów pływackich jest nierozerwalnie związana z założeniem UKS „WODNIK”, który skupia w swych szeregach dzieci i młodzież ze szkół miasta Krasnegostawu i powiatu krasnostawskiego. Współorganizatorem Zawodów od samego początku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Zawody mogą się odbywać dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
W zawodach wzięło udział dziesięć klubów z województwa lubelskiego. Pierwszy raz, w naszej lidze wystartowały dzieci z Kraśnika z UKP FALA.
Łącznie do zawodów zgłoszono stu dwudziestu dwóch uczestników.
W programie VI Rundy KLP „Szuwarek” przewidziano: pięć kategorii wiekowych począwszy od najmłodszych dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych po dzieci z rocznika 2002. W każdym roczniku dzieci startowały dwa razy na różnych odcinkach i różnymi stylami. Dodatkowo program wzbogacono o konkurencje charakterystyczne dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w której wystartowali członkowie Młodzieżowej Drużyny WOPR działającej przy UKS „WODNIK”.
Zawody przeprowadzono seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami PZP i FINA. Sprawy sporne nie ujęte w regulaminie rozstrzygał sędzia główny w porozumieniu z organizatorem zawodów. Rywalizację sportową oceniała komisja sędziowska
składająca się z krasnostawian.
W trakcie zawodów wystąpiły dwa miłe momenty, szczególne dla dzieci, w niedzielę obchodzących urodziny z Olimpii Lublin i Orki Zamość. Cała społeczność pływacka znajdująca się na basenie złożyła jubilatom serdeczne życzenia.
Bardzo dobrze UKS „WODNIK” wypadł w klasyfikacji medalowej zajmując pierwsze miejsce.
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na www.omegatiming.pl
Wyniki UKS "Wodnik Krasnystaw" VI-tej Rundy KLP "Szuwarek"
UKS "Wodnik Krasnystaw" zajął I-wsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając ogółem 20 medali:
- 7 złotych
- 8 srebrnych
- 5 brązowych
Złote medale zdobyli:
- Sławacki Wojciech - 2
- Zacharzyński Norbert - 2
- Pomarańska Karolina
- Zadrąg Piotr
- Stawska Laura
Srebrne medale zdobyli:
- Stawska Laura
- Terlecki Michał
- Pawłowska Maria
- Banach Julia
- Korzeniowski Paweł
- Miś Antonina
- Pylak Hubert
- Terlecka Anna
Brązowe medale zdobyli:
- Pylak Hubert
- Terlecka Anna
- Malczewska Karolina
- Proskura Samuel
- Terlecki Michał

V Runda KLP "Szuwarek" - 22.09.2013 r.


Pierwsze miejsce w rywalizacji medalowej dla „Wodnika Krasnystaw”.

W dniu 22.09.2013 roku na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie rozegrano zawody pływackie pod nazwą - Krasnostawska Liga Pływacka " Szuwarek”.
Zawody skierowane były do dzieci w wieku 6 – 12 lat. W ciągu roku kalendarzowego organizatorzy przewidzieli siedem rund. Niedzielna runda była piątą z kolei, a pierwszą po wakacyjnej przerwie. Organizatorami zawodów są od kilku lat Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw”, działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie oraz Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji. Mogły one odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Zawody przeprowadzono seriami na czas w poszczególnych kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Rozstawienie zawodników w seriach nastąpiło na zasadach ogólnych zgodnie z przepisami PZP i FINA.
W zawodach uczestniczyło dwanaście klubów z województwa lubelskiego, w sumie wystartowało dziewięćdziesięcioro siedmioro dzieci. Nad przestrzeganiem przepisów Polskiego Związku Pływackiego czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem sędzi związkowej Pani Krystyny Dziedziny.
Dzieci pływały dwoma stylami, różnymi w każdej kategorii wiekowej. W czasie zwodów rozegrano konkurencję związaną z ratownictwem wodnym skierowaną do Młodzieżowej Drużyny WOPR, holowanie zmęczonego.
Młodzi krasnostawianie dzielnie uczestniczyli w sportowej rywalizacji, czego dowodem jest pierwsze miejsce w rywalizacji medalowej. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na www.omegatiming.pl
Dziecięcy sport pływacki w Krasnymstawie rozwija się czego dowodem jest duże zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej. Sukcesy dzieci tworzą tradycję tego sportu w naszym mieście, co z kolei przekłada się na promocję Krasnegostawu w regionie.
Prezes
UKS „Wodnik Krasnystaw”
Andrzej Miciuła
Wyniki UKS "Wodnik Krasnystaw" V-tej Rundy KLP "Szuwarek"
UKS "Wodnik Krasnystaw" zdobył ogółem 23 medale:
- 8 złotych
- 9 srebrnych
- 6 brązowych
Złote medale zdobyli:
- Malczewska Karolina
- Chmielewska Adrianna - 2
- Sławacki Wojciech - 2
- Zacharzyński Norbert
- Pomarańska Karolina
- Korzeniowski Paweł
Srebrne medale zdobyli:
- Zacharzyński Krystian
- Miś Antonina
- Terlecki Michał - 2
- Zacharzyński Norbert
- Terlecka Anna
- Stawska Laura
- Turczyńska Joanna
- Proskura Samuel
Brązowe medale zdobyli:
- Żuk Martyna
- Stawska Laura
- Pylak Hubert - 2
- Miś Antonina
- Banach Julia

IV Runda KLP "Szuwarek" - 16.06.2013 r.


W minioną niedzielę odbyły się zawody pływackie funkcjonujące w Kalendarzu Lubelskiego Okręgowego  Związku Pływackiego pod nazwą Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”.
Na ligę składa się siedem rund w roku, cztery w pierwszym półroczu i trzy po wakacjach. Ostatnia odbędzie się w listopadzie i będzie podsumowaniem całorocznej rywalizacji sportowej na Krytej Pływalni MOSiR przy ulicy Piłsudskiego w naszym mieście.
Organizacja cyklicznych zawodów pływackich jest nierozerwalnie związana z założeniem UKS „WODNIK”, który skupia w swych szeregach dzieci i młodzież ze szkół miasta Krasnegostawu i powiatu krasnostawskiego. Współorganizatorem Zawodów od samego początku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Zawody mogą się odbywać dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
W zawodach wzięło udział dwanaście klubów z województwa lubelskiego. Łącznie do zawodów zgłoszono stu dwudziestu dwóch uczestników.
W programie IV Rundy KLP „Szuwarek” przewidziano: pięć kategorii wiekowych począwszy od najmłodszych dzieci urodzonych w roku 2006 po dzieci z rocznika 2002. Dodatkowo program wzbogacono o konkurencje charakterystyczne dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w której wystartowali członkowie Młodzieżowej Drużyny WOPR działającej przy UKS „WODNIK”.
Zawody przeprowadzono seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami PZP i FINA. Sprawy sporne nie ujęte w regulaminie rozstrzygał sędzia główny w porozumieniu z organizatorem zawodów. Rywalizację sportową oceniała komisja sędziowska składająca się z krasnostawian.
Bardzo dobrze UKS „WODNIK” wypadł w klasyfikacji medalowej zajmując pierwsze miejsce.
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na www.omegatiming.pl
Dzień niedzielny był ciepły i słoneczny, a na krytej pływalni wesoły, radosny i przyjemny. Sukcesy młodych pływaków są coraz bardziej znaczące. Dzieci startują na zawodach w Krakowie i Warszawie. Norbert Zacharzyński zakwalifikował się w kategorii dzieci urodzonych w 2003 roku do finału zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Życzymy Norbertowi udanego startu .
Prezes UKS „WODNIK”
Andrzej Micuła 

III Runda KLP "Szuwarek" - 21.04.2013 r.


W dniu 21 kwietnia 2013 roku na Krytej Pływalni w Krasnymstawie odbyła się trzecia runda Ligi Pływackiej „Szuwarek” 2013. Liga pływacka jest to cykl zawodów w roku, na których dzieci i młodzież pływa na różnych dystansach i różnymi stylami. Na ostatnich zawodach następuje podsumowanie zdobytych punktów i w ten sposób wyłaniani są najlepsi zawodnicy. Do naszego miasta przyjechały kluby z województwa lubelskiego zrzeszone w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim. Ogółem wystartowało stu czterdziestu ośmiu zawodników z dwunastu klubów. Dzieci podzielono na kategorie wiekowe, w których były konkurencje na różnych dystansach i w różnych stylach.
Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Współorganizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.
Dużo sympatii wzbudziły wśród publiczności dzieci najmłodsze z kategorii wiekowej 2006 i młodsze, niektóre z nich po raz pierwszy uczestniczyły w zawodach .
W czasie zawodów funkcjonowało stoisko z artykułami pływackimi firmy TYR, która ufundowała pięć bonów do zrealizowania w swoim sklepie. Do popularności pływania w naszym mieście przyczyniła się Krasnostawska Telewizja Kablowa, realizująca materiał filmowy z zawodów.
Wyniki zawodów potwierdziły dobrą kondycję krasnostawskiego pływania, w statystyce medalowej zajęliśmy pierwsze miejsce (omegatiming). Złożyły się na to bardzo dobre miejsca zajęte w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na uwagę zasługuje stały wzrost: umiejętności pływackich, podnoszenie poziomu zdolności kondycyjnych, koordynacyjnych i gibkości. Zawodniczki i zawodnicy z UKS „WODNIK” poprawiają z
zawodów na zawody swoje rekordy życiowe. W imieniu Zarządu Klubu pragnę podziękować Rodzicom dzieci za okazaną pomoc w dobrym funkcjonowaniu klubu, a zarazem przypomnieć, że on jest Wasz. Dzieciom gratuluję bardzo dobrego występu. Włodarzom Miasta Krasnystaw dziękuję za przyczynienie się do popularyzacji tej szlachetnej dyscypliny sportu w naszym środowisku.
Prezes UKS „WODNIK”
Andrzej Miciuła
W Krasnymstawie na III Rundzie KLP "Szuwarek" gościły kluby:
- KP Avia Świdnik
- KS Olimpia Lublin
- LKP Skalar Lubartów
- LUKS Orlik Lublin
- MTP Lublinianka
- MUKS Lider Chełm
- SKP Olimpijczyk Świdnik
- UKS Olimpijczyk 23 Lublin
- UKS Orka Zamość
- UKS Trójka Puławy
- ZS 1 Bełżyce
- UKS Wodnik Krasnystaw
W ogólnej klasyfikacji medalowej UKS "Wodnik" Krasnystaw po raz kolejny w tym sezonie zajął pierwsze miejsce; co bardzo cieszy - biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy gospodarzami zawodów i wygraliśmy przed własną publicznością.
UKS "Wodnik" zdobył ogółem 24 medale:
- 10 złotych
- 9 srebrnych
- 5 brązowych
Złote medale zdobyli:
- Chmielewska Ada - 2
- Sławacki Wojtek - 2
- Zacharzyński Norbert - 2
- Malczewska Karolina
- Zacharzyński Krystian
- Pomarańska Karolina
- Legieć Mateusz
Srebrne medale zdobyli:
- Terlecki Michał - 2
- Saran Julia - 2
- Żuk Martyna
- Banach Julia
- Kasprzak Robert
- Stawska Laura
- Korzeniowski Piotr
Brązowe medale zdobyli:
- Stawska Laura
- Terlecka Anna
- Turczyńska Joanna
- Korzeniowski Paweł
- Nizioł Wiktoria
GRATULACJE dla Zawodnikow i Trenera !!!!

II Runda KLP "Szuwarek" - 10.03.2013 r.


„Wiosenna zima nie przeszkodziła krasnostawskiemu pływaniu”.

Zimowa aura nie przeszkodziła w przyjeździe do Krasnegostawu klubów pływackich z innych miast  województwa lubelskiego w niedzielę 10.03.2013 roku. W tym dniu przeprowadzono drugą rundę zawodów pod nazwą Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Z zaproszenia skorzystało jedenaście klubów zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim. Z zaproszenia gospodarzy skorzystali: KS Olimpia Lublin, LUKS Orlik Lublin, MTP Lublinianka, MUKS Lider Chełm, SKP Olimpijczyk Świdnik, Szkoła Podstawowa Nr8 w Chełmie, UKS Orka Zamość, UKS Skarpa Lublin, ZS Nr1 Bełżyce, LKP Skalar Lubartów oraz gospodarze zawodów UKS Wodnik Krasnystaw.
W sumie w zawodach wzięło udział 148 dzieci i młodzieży, podzielonych na sześć kategorii wiekowych. Nad przestrzeganiem przepisów Polskiego Związku Pływania czuwała Krasnostawska Podkomisja Sędziowska PZP pod przewodnictwem sędzi głównej zawodów Pani Moniki Filewicz. Organizatorem niedzielnej rywalizacji sportowej był Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie.  Współorganizatorem zawodów, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.
Dzieci poprawiły swoje dotychczasowe rekordy życiowe, co świadczy o pracy ich i ich trenerów. Warto nadmienić, że miejsca na widowni krasnostawskiej pływalni brakowało (…). Wyjeżdżające kluby obiecały uczestniczyć w kolejnej rundzie „Szuwarka” 21.04.2013 roku i gratulowały sprawnej organizacji.
Czym pragnął się z Państwem podzielić Andrzej Miciuła.
Po raz trzeci w tym sezonie nasz Klub zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i to co najbardziej cieszy, że było to w Krasnymstawie na zawodach II Rundy KLP "Szuwarek". GRATULACJE !!!!!!!!!!
Gratulacje dla zawodników i trenera :))

I Runda KLP "Szuwarek" - 03.02.2013 r.


W Krasnymstawie rozpoczęło się „większe pływanie” w wykonaniu małych i dużych pływaków.

Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „WODNIK” działającemu przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie przyznano organizację cyklu zawodów pływackich w roku 2013. W bogatym kalendarzu zawodów Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego w tym roku znajdzie się Krasnostawska Liga Pływacka „Szuwarek”. Kilkuletnie starania Zarządu UKS „WODNIK” zmierzające w tym kierunku zaowocowały przyznaniem ligi.
Jest to kolejny „szczebel drabiny” przyświecający idei tworzenia pływania sportowego w Krasnymstawie. Na ligę złoży się siedem rund w roku, cztery w pierwszym półroczu i trzy po wakacjach. Ostatnia odbędzie się w listopadzie i będzie podsumowaniem całorocznej rywalizacji sportowej na Krytej Pływalni MOSiR przy ulicy Piłsudskiego w naszym mieście.
Organizacja cyklicznych zawodów pływackich jest nierozerwalnie związana z założeniem UKS „WODNIK”, który skupia w swych szeregach dzieci i młodzież ze szkół miasta Krasnegostawu i powiatu krasnostawskiego. Współorganizatorem Zawodów od samego początku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Początkowo Liga Pływacka „Szuwarek” musiała być skierowana do członków Klubu Wodnik – odbyły się trzy edycje tego cyklu zawodów w latach 2010 – 2012. W tym czasie z inicjatywy klubu zorganizowano nabór i przeszkolono sędziów pływania oraz powołano Krasnostawską Podkomisję Sędziów Pływania Polskiego Związku Pływackiego, która w dalszym ciągu podnosi swoje kwalifikacje. Rósł również poziom wiedzy kadry instruktorsko – trenerskiej, a co za tym idzie poziom umiejętności młodych zawodniczek i zawodników, czego dowodem są zdobywane wysokie miejsca na zawodach rangi  wojewódzkiej.
Obecna czwarta edycja jest wzbogacona o dziesięć klubów, które skorzystały z zaproszenia organizatorów i są to: Klub Sportowy Olimpia Lublin, Lubelski Uczniowski Klub Sportowy Orlik Lublin, Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy Lider Chełm, Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpijczyk Świdnik, Szkoła Podstawowa nr 8 Chełm, Uczniowski Klub Sportowy Orka Zamość, Uczniowski Klub Sportowy Skarpa Lublin, Zespół Szkół nr1 Bełżyce oraz gospodarze Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw. Łącznie do zawodów zgłoszono stu trzydziestu trzech uczestników, a gdyby nie fatalne warunki atmosferyczne, które sprzyjają chorobom dzieci, w zawodach wystartowałoby ich dużo więcej.
W programie I Rundy KLP „Szuwarek” przewidziano: pięć kategorii wiekowych począwszy od najmłodszych dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych po dzieci z rocznika 2002. Najmłodszym zawodnikiem zawodów był Krystian Zacharzyński urodzony w roku 2007,członek UKS „WODNIK” Dodatkowo program wzbogacono o konkurencje charakterystyczne dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w której wystartowali członkowie Młodzieżowej Drużyny WOPR działającej przy UKS „WODNIK”. Kolejną konkurencją, którą nasz klub próbuje spopularyzować w społeczeństwie krasnostawskim jest kategoria Masters, są to osoby  posiadające ponad czterdzieści pięć lat i starsze.
Zawody przeprowadzono seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami PZP i FINA. Sprawy sporne nie ujęte w regulaminie rozstrzygał sędzia główny w porozumieniu z organizatorem zawodów. Rywalizację sportową oceniała komisja sędziowska
składająca się z krasnostawian.
Dzieci urodzone w roczniku 2006 i młodsze prezentowały się w jednym stylu, dzieci z roczników 2005 – 2002 płynęły dwoma stylami. W kategorii wiekowej dziewcząt z rocznika 2005 w stylu grzbietowym pierwsze
miejsce zajęła Adrianna Chmielewska z UKS „WODNIK” Krasnystaw, druga była jej klubowa koleżanka Laura Stawska. Wśród chłopców, na tym dystansie tryumfował Wojciech Słowacki, a drugi był Michał Terlecki obaj z Wodnika. Wśród chłopców dziesięcioletnich na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym miejsce drugie wywalczył Norbert Zacharzyński. Na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym dziewcząt jedenastoletnich miejsca pierwsze i drugie zajęły krasnostawskie wodniczki, kolejno Anna Terlecka i Julia Saran. W stylu grzbietowym dziewcząt urodzonych w roku 2006 i młodszych podwójne zwycięstwo przypadło również krasnostawiankom w kolejności były to: - miejsce pierwsze Żuk Martyna, - miejsce drugie  Malczewska Karolina. Bardzo dobre miejsce czwarte w tej kategorii wiekowej zajęła Pawłowska Maria.
Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej miejsce drugie zajął Krystian Zacharzyński. W konkurencji  ratowników Młodzieżowej Drużyny WOPR wśród dziewcząt - pierwsza była Karolina Pomarańska, -druga była Julia Banach, - trzecia Joanna Turczyńska, wśród chłopców kolejno miejsca zajęli: - pierwsze Piotr Zadrąg,- drugie Adrian Szumilak, - trzecie Mateusz Legieć. Konkurencję Masters wygrał Janusz Kalisz, - drugi był  Andrzej Wójcik, - trzeci Andrzej Tomaszewski.
W drugiej konkurencji, którą przewidziano na zawodach, również nie zabrakło krasnostawskich zwycięstw.
W kategorii dziewcząt ośmioletnich w stylu dowolnym Adrianna Chmielewska była pierwsza, a Laura Stawska druga. Podwójne zwycięstwo odnieśli również chłopcy reprezentujący tę kategorię wiekową i styl pływacki. Miejsce pierwsze zajął Wojciech Słowacki, drugi był Michał Terlecki. Bardzo dobre trzecie miejsce zajęła w kategorii dziewcząt dziewięcioletnich Wiktoria Nizioł, płynąca dwadzieścia pięć metrów stylem grzbietowym. W kategorii wiekowej chłopców dziesięcioletnich płynących pięćdziesiąt metrów stylem  grzbietowym, pierwsze miejsce zajął Norbert Zacharzyński. Nie zabrakło krasnostawskich dobrych miejsc na najdłuższych dystansach niedzielnych zawodów. Na dystansie stu metrów stylem dowolnym miejsce drugie zajęła Julia Saran, a na trzecim miejscu przypłynęła Anna Terlecka. Bardzo dobrze UKS „WODNIK” wypadł w klasyfikacji medalowej zajmując pierwsze miejsce.
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na www.omegatiming.pl/

Dzień niedzielny był pochmurny i mokry, ale pod dachem krytej pływalni wesoły, radosny i przyjemny. Dzieci przyjezdne i z Krasnegostawu opuszczały pływalnię radosne i z poczuciem sukcesu. I oby tak było przez następnych sześć rund, czego sobie i wszystkim życzę.
Andrzej Miciuła 
Po raz drugi w tym sezonie nasz Klub zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i to co najbardziej cieszy, że to było w Krasnymstawie na zawodach I Rundy KLP "Szuwarek". GRATULACJE !!!!!!!!!!
Gratulacje dla zawodników i trenera :)) 

Komunikaty Organizacyjne
Terminarz "Szuwarek"
I runda
II runda
III runda
IV runda
V runda
VI runda
VII runda 

03.02.2013r.
10.03.2013 r.
21.04.2013 r.
16.06.2013 r.
22.09.2013 r.
13.10.2013 r.
10.11.2013 r.