Puchar Konrada Czerniaka w Puławach - 28.12.2014 r.
Pierwsza edycja zawodów pływackich Puchar Konrada Czerniaka.

Pod koniec roku kalendarzowego 28 grudnia wprowadzono nową imprezę pływacką pod nazwą „Puchar Konrada Czerniaka”. Była to pierwsza edycja i prawdopodobnie będą kolejne w przyszłych latach. Zawody zorganizowano w Puławach, po najważniejszych zawodach w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim, na które to przygotowano szczyt formy. Impreza zyskała zainteresowanie wielu klubów pływackich i zawodników. Cieszy fakt, że ten wielokrotny: Mistrz Polski, Mistrz Europy i V-ce Mistrz Świata swoje początki pływania sportowego i późniejszą, jakże owocną karierę sportową zawdzięcza Puławskiemu Klubowi Sportowemu „Wisła Puławy i panu trenerowi Ryszardowi Kowalczykowi. Przedtem nie było zawodnika z naszego regionu, który mógłby pochwalić się takimi osiągnięciami w pływaniu sportowym.
Miło nam, że nasze krasnostawskie dzieci i młodzież kilka razy w roku mogą korzystać z konsultacji z trenerem naszego Mistrza. Puławskim zawodom przyświecały szczytne cele: popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży, lekcja poglądowa techniki pływania delfinem w wykonaniu V-ce Mistrza Świata i Mistrza Europy Konrada Czerniaka.
Organizatorami zawodów był Urząd Miasta Puławy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Konrad Czerniak. Zawody odbyły się na pływalni MOSiR w Puławach. W zawodach mogły wystartować zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2001, 2002, 2003, 2004 – 2005 posiadający licencje Polskiego Związku Pływackiego. Każda kategoria wiekowa oceniana była osobno. Na program zawodów składały się wyścigi na odcinkach pięćdziesięciometrowych i stumetrowych czterema stylami pływackimi, z których uczestnicy zawodów mieli wybrać sobie dwa. Głównym wyścigiem zawodów był dystans pięćdziesięciometrowy stylem motylkowym w poszczególnych kategoriach wiekowych. W zawodach przewidziano puchary, za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem motylkowym. Za trzy pierwsze miejsca – dyplomy z autografem mistrza. Za najlepszy wynik punktowy ze wszystkich dystansów i w poszczególnych kategoriach - puchary. Dodatkowo przewidziano drobne upominki i słodycze. W zawodach uczestniczyło ponad 170 dziewcząt i chłopców z dwudziestu klubów pływackich, wśród nich „siedmioro wspaniałych” z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie.
W statystyce medalowej zajęliśmy wysokie drugie miejsce na które złożyły się osiągnięcia wszystkich członków naszej reprezentacji. Wojtek Sławacki w kategorii wiekowej 2004 – 2005 został najlepszym zawodnikiem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
Dla dzieci było to niezapomniane przeżycie, Mistrz z dziećmi miał bardzo dobry kontakt: chętnie z nimi rozmawiał, odpowiadał na pytania, udzielał wskazówek pływackich. A także demonstrował swój koronny styl motylkowy na dystansie pięćdziesięciu metrów. Rozdał wiele autografów ze swoją podobizną. Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania. Założone cele zostały zrealizowane ku uciesze dzieci i młodzieży.
Andrzej Miciuła

OMDO w Warszawie - 20.12.2014 r.

Puchar Sprintu w Puławach - 20.12.2014 r.
„Prezenty świąteczne” dzieci i młodzieży z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw.

        20 grudnia 2014 roku dzieci i młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie, uczestniczyła w zawodach pływackich w Puławach i Warszawie.
         Stało się już tradycją organizowanie w Puławach „Pucharu Sprintu” na koniec roku kalendarzowego. Zawody pływackie przeprowadzono na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Partyzantów 11 w Puławach. Organizatorami zawodów była sekcja pływacka Klubu Sportowego „Wisła Puławy”. W zawodach uczestniczyło trzysta pięćdziesiąt jeden dzieci i młodzieży z dwudziestu czterech klubów pływackich. Na program zawodów składały się wyścigi na odcinkach pięćdziesięciometrowych czterema stylami i sto metrów stylem zmiennym. Uczestnicy zawodów mogli ścigać się w trzech konkurencjach. Reprezentacja UKS "Wodnik Krasnystaw" składała się z czternastu osób w kategoriach wiekowych 2006 – 2001. Wyniki uzyskane przez młodych krasnostawian potwierdziły dobre przygotowanie do kończącego się sezonu. Podobnie jak w roku ubiegłym Krasnystaw wygrał statystykę medalową zdobywając dziesięć złotych i dwa brązowe medale. Najlepszymi zawodnikami zawodów w swoich kategoriach wiekowych zostali: Adrianna Chmielewska, Wojciech Sławacki; Norbert Zacharzyński zajął 2 miejsce, Hubert Pylak - 3 miesce a Karolina Malczewska - 5 miejsce.
       Również 20 grudnia w Warszawie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie dla dzieci. Były to kolejne eliminacje programu "Od Młodzika Do Olimpijczyka" w sezonie 2014/2015. Organizatorem tych zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Miejscem sportowej rywalizacji dzieci była kryta pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji Polna w Warszawie przy ulicy Polnej 7a. Zawody przeprowadzono w trzech blokach startowych z podziałem na kategorie wiekowe. Zgłoszono w nich do udziału dzieci z trzydziestu sześciu klubów pływackich. W sumie wystartowało trzystu dziewięćdziesięciu trzech zawodników. Nie zabrakło na nich „akcentów krasnostawskich” z UKS "Wodnik Krasnystaw". Dwójka naszych dzieci: Laura Stawska i Michał Terlecki godnie reprezentowała nasze miasto w stolicy. Dzieci w statystyce medalowej wywalczyły piąte miejsce, co jest wysokim osiągnięciem, biorąc pod uwagę liczbę krasnostawskiej reprezentacji. Nasi sportowcy zdobyli trzy medale: złoty Michał Terlecki na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym, srebrny medal na dystansie stu metrów stylem zmiennym oraz brązowy medal na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym wywalczyła Laura Stawska.
       Podziękowanie za te wszystkie „prezenty świąteczne” dzieci i młodzieży z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw w imieniu Zarządu Klubu składa:
 Andrzej Miciuła.

Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego - 13-14.12.2014 r.
Zawody pływackie o puchar Prezydenta M. Ciechanów - 13-14.12.2014 r.
W minionym tygodniu odbyły się zawody pływackie rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, w których brały udział dzieci i młodzież zrzeszona w Uczniowskim Klubie Sportowym „Wodnik Krasnystaw” działającym przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie.
Jak co roku w Zamościu, dnia 10 grudnia 2014 roku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska w pływaniu. Na tych zawodach doszło do historycznego osiągnięcia, którego autorkami były dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr1 w Krasnymstawie. W sztafecie 8 x 25 metrów stylem dowolnym nasze zawodniczki zdobyły czwarte miejsce. Ania Terlecka na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym wywalczyła bardzo dobre trzecie miejsce, a sztafeta chłopców 8 x 25 metrów stylem dowolnym była jedenasta. Szczegółowe wyniki pozostałych reprezentantów naszej szkoły znajdują się na stronie internetowej Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego.
13 i 14 grudnia w Ciechanowie przeprowadzono Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Krasnostawski klub pływacki reprezentowała trójka dzieci: Adrianna Chmielewska, Wojciech Sławacki i Norbert Zacharzyński. W kategorii dzieci urodzonych w 2005 roku dwójka naszych dzieci wywalczyła pierwsze miejsce w statystyce medalowej. Na sześć startów dzieci zdobyły w sumie 12 złotych medali. Norbert Zacharzyński w kategorii chłopców urodzonych w 2003 roku zdobył trzy złote i trzy srebrne medale.
Również 13 i 14 grudnia w Zamościu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, na których nie zabrakło krasnostawskich akcentów. Reprezentantami naszego miasta byli: Anna Terlecka, Julia Banach i Paweł Korzeniowski. W ciągu dwóch dni zawodów dużo radości przysporzyła nam Ania Terlecka zdobywając ogółem 4 medale: 3 złote w stylu klasycznym na dystansach 50m., 100m. oraz 200m. i 1 srebrny na dystansie 100m. w kategorii OPEN. Czas uzyskany przez Anne Terlecką na 100m stylem klasycznym jest obecnie najlepszym wynikiem w kraju (sezon 2015) w kategorii wiekowej 2002 - link.
Paweł Korzeniowski również plasował się w czołówce zawodów zdobywając 3 brązowe medale: 2 w stylu klasycznym na dystansach 100m. i 200m. oraz w stylu zmiennym na dystansie 200m.
Gratulacje w imieniu Zarządu UKS Wodnik Krasnystaw dla naszej reprezentacji.
AndrzejMiciuła


V Runda WLDiM w Lublinie - 29.11.2014 r.

W minioną sobotę odbyła się V runda Wojewódzkiej ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat. Zawody przeprowadzono na basenie Szkoły nr. 28 w Lublinie. Krasnystaw reprezentowała czwórka dzieci z UKS Wodnik Krasnystaw byli to: Anna Terlecka, Małgorzata Terlecka, Norbert Zacharzyński i Piotr Korzeniowski. W kategorii dziewcząt dwunastoletnich Ania Terlecka zajęła siódme miejsce na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym i pierwsze miejsce na dwieście metrów stylem klasycznym. W kategorii dziewcząt jedenastoletnich Małgosia Terlecka zajęła dwudzieste miejsce na pięćdziesiąt metrów stylem grzbietowym. W kategorii chłopców jedenastoletnich Norbert Zacharzyński zajął dwa drugie miejsca na sto metrów stylem dowolnym i dwieście metrów stylem zmiennym. Piotr Korzeniowski w tej samej kategorii był szósty na pięćdziesiąt metrów stylem grzbietowym i trzeci na dwieście metrów stylem zmiennym.
                                                                                         Gratulujemy reprezentantom naszego miasta.
Małgorzata Terlecka:
- Styl grzbietowy 50m czas 41.63 – 20 miejsce
Anna Terlecka:
- Styl dowolny 50m czas 32.50 – 7 miejsce
- Styl klasyczny 200m czas 2:57.67 – 1 miejsce
Piotr Korzeniowski:
- Styl grzbietowy 50m czas 37.84 – 6 miejsce
- Styl zmienny 200m czas 2:50.01 – 3 miejsce
Norbert Zacharzyński:
- Styl dowolny 100m czas 1:07.13 – 2 miejsce
- Styl zmienny 200m czas 2:43.27 – 2 miejsce

Podsumowanie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 2014:
Anna Terlecka – 2 miejsce
Norbert Zacharzyński – 1 miejsce

Mistrzostwa Woj. Lubelskiego Dzieci 10 – 11 lat - 15.11.2014 r.

W dniu 15 listopada 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 – 11 lat w pływaniu. Zawody odbyły się w krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Żwirki i Wigury w Kraśniku. W mistrzostwach miały prawo startu zawodniczki i zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie urodzeni w roku 2004 i 2003, zgłoszeni przez lubelskie kluby sportowe, posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku, Uczniowski Klub Pływacki „Fala” Kraśnik.
W zawodach uczestniczyło szesnaście klubów pływackich z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. W sumie w zawodach wzięło udział sto siedemdziesiąt sześć dzieci. Z naszego miasta wystartowała trzyosobowa reprezentacja z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Dobre przygotowanie potwierdził Norbert Zacharzyński zdobywając pierwsze miejsce na pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym i pierwsze miejsce na dwieście metrów stylem zmiennym. Za swoje osiągnięcia został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika w swoim roczniku. Równie dobrze wypadł Piotr Korzeniowski, zajmując drugie miejsce na sto metrów w stylu klasycznym i piąte na 100 metrów stylem grzbietowym. Małgosia Terlecka w kategorii dziewcząt zajęła szóste miejsce na dystansie stu metrów stylem grzbietowym i ósme na dystansie stu metrów stylem klasycznym.
Sukcesy dzieci z UKS „Wodnik Krasnystaw” mogły mieć miejsce dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Kolejny raz miło informować społeczność krasnostawską o sukcesach dzieci, reprezentantów ich miasta w województwie lubelskim. „Wodnik Krasnystaw” realizując swoją działalność statutową przyczynia się do tworzenia tradycji pływania sportowego, a tym samym do promocji naszego miasta w regionie. Gorące podziękowania i gratulacje za sukcesy młodych sportowców w imieniu Zarządu UKS „Wodnik Krasnystaw” i swoim składa.
Andrzej Miciuła
Małgorzata Terlecka:
- styl grzbietowy 100m - 1:26.65 – 6 miejsce
- styl klasyczny 100m - 1:38.66 – 8 miejsce

Piotr Korzeniowski:
- styl grzbietowy 100m - 1:22.00 – 5 miejsce
- styl klasyczny 100m - 1:28.12 – 2 miejsce

Norbert Zacharzyński:

- styl motylkowy 50m - 33.09 – 1 miejsce
- styl zmienny 200m - 2:43.63 – 1 miejsce

Najlepszy zawodnik 11 lat:

Norbert Zacharzyński – 585 punktów – 1 miejsce
Piotr Korzeniowski – 463 punkty – 9 miejsce

IV Runda WLDiM w Lublinie - 11.11.2014 r.

W dniu 11 listopada 2014 odbyła się IV runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Zawody przeprowadzono na basenie w Szkole Podstawowej nr 28 przy ulicy Radości 13 w Lublinie. Organizatorami imprezy byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Uczniowski Klub Sportowy „Skarpa” Lublin.
W zawodach uczestniczyło szesnaście klubów z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Nasze miasto Krasnystaw reprezentowały dzieci i młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Skład naszej reprezentacji był następujący: Anna Terlecka, Norbert Zacharzyński, Małgorzata Terlecka, Piotr Korzeniowski. Udział w zawodach naszej reprezentacji odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Dzieci i młodzicy wywalczyli pięć miejsc na podium zaliczanych do punktacji ogólnej Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w tym roku kalendarzowym. Ania Terlecka dwa drugie: na pięćdziesiąt metrów stylem grzbietowym i sto metrów stylem zmiennym. Norbert Zacharzyński zdobył pierwsze miejsce na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym i trzecie miejsce na dwieście metrów stylem dowolnym. Piotr Korzeniowski zajął trzecie miejsce na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym i czwarte miejsce na pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym. Czwarta nasza reprezentantka Małgosia Terlecka zajęła miejsce jedenaste na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym i dwudzieste pierwsze w stylu motylkowym.
Zawody lubelskie należy zaliczyć do udanych za co w imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” składam całej reprezentacji serdeczne podziękowanie.
Andrzej MiciułaI Runda OMDO w Warszawie - 10.10.2014r.


Dwójka naszych zawodników uczestniczyła w I-wszej edycji Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka", które odbyły się 10 października w Warszawie. Laura Stawska zdobyła brąz a Michała Terlecki złoto i srebro. Gratulacje :))

III Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Międzyrzecu Podl.
 - 04.10.2014r.


W dniu 4 października 2014 roku odbyła się w Międzyrzecu Podlaskim III Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Pływaniu. Zawody przeprowadzono na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim. Organizatorami dwudniowej imprezy byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim, Klub Sportowy „MOSiR HURAGAN” Międzyrzec Podlaski.
W zawodach uczestniczyło piętnaście klubów z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Nasze miasto Krasnystaw reprezentowała młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie w składzie: Anna Terlecka, Norbert Zacharzyński, Małgorzata Terlecka, Piotr Korzeniowski.
Czas uzyskany przez Anne Terlecką na 100m stylem klasycznym jest obecnie najlepszym wynikiem w kraju (sezon 2015) w kategorii wiekowej 2002 i młodsi - link.
Dzieci i młodzicy godnie reprezentowali nasze miasto w województwie w statystyce medalowej czwórka krasnostawskich sportowców wywalczyła trzecie miejsce medalowe.
W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” składam całej reprezentacji serdeczne podziękowanie.
Andrzej Miciuła
Złote medale zdobyli:
 • Zacharzyński Norbert x 2
 • Terlecka Anna
Srebrne medale zdobyli:
 • Korzeniowski Piotr
Brązowe medale zdobyli:
 • Terlecka Anna

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w Kraśniku
 - 21-22.06.2014r.


Karolina Pomarańska mistrzynią woj. lubelskiego

W dniach 21 – 22 czerwca 2014 roku odbyły się w Kraśniku Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Zawody przeprowadzono na odkrytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku przy ulicy Żwirki i Wigury 2. Organizatorami dwudniowej imprezy byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki wspomniany MOSiR Kraśnik oraz Uczniowski Klub Sportowy „Fala” Kraśnik.Na program zawodów składały się trzy bloki konkurencji, które przeprowadzono seriami na czas. W zawodach uczestniczyło dziewiętnaście klubów z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. W sumie wystartowało stu dziewięćdziesięciu dwóch zawodników w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior, otwartej. Zawody  przeprowadzono na basenie pięćdziesięciometrowym w zmiennych warunkach pogodowych. Z pośród regulaminowych konkurencji każdy zawodnik uczestniczył w dwóch konkurencjach w bloku startowym i sześciu w całych zawodach, bo przeprowadzono trzy bloki w dwudniowych zawodach.
Nasze miasto Krasnystaw reprezentowała młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie, byli to: Anna Terlecka, Julia Banach, Paweł Korzeniowski, Karolina Pomarańska. Dla dzieci i młodzieży z Krasnegostawu kraśnickie zawody były podsumowaniem sezonu 2013/2014.
Pierwszy dzień zawodów był bardzo udany dla Karoliny Pomarańskiej, która w kategorii młodziczek zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale. Kolejno na: pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym (złoty medal), pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym (złoty medal), pięćdziesiąt metrów stylem grzbietowym (srebrny medal), pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym (srebrny medal). W punktacji Światowej Organizacji Pływania (FINA) Karolina Pomarańska swoimi wynikami zapewniła sobie pierwsze miejsce wśród dziewcząt dwunasto i trzynastoletnich.
W drugim dniu zawodów nasza ekipa godnie reprezentowała nasze miasto w województwie. Trzeci, ostatni blok zawodów był bardzo emocjonujący i ciężki dla większości zawodników, którzy odczuwali trudy rywalizacji sportowej z dnia poprzedniego. Ważnym elementem Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu stała się rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych na najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika zawodów. Z naszego miasta taką szansę, po pierwszym dniu mistrzostw miała Karolina Pomarańska, która zgromadziła największą ilość punktów w kategorii wiekowej młodziczek. Karolina, po udanych startach na: sto metrów stylem klasycznym (srebrny medal) oraz sto metrów stylem grzbietowym (piąte miejsce) w drugim dniu zawodów zgromadziła największą ilość punktów (935). Krasnostawianka za swój sukces została nagrodzona statuetką za najlepszą zawodniczkę mistrzostw w kategorii młodziczek. Wyniki pozostałych reprezentantów dostępne są na megatiming.pl Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” „dorasta”. W ciągu swojej niespełna siedmioletniej działalności wyszkolił utytułowanych już sportowców wśród dzieci i młodzieży, sławiąc dobre imię Krasnegostawu w województwie i kraju. Karolina Pomarańska przetarła młodszym od siebie pływaczkom i pływakom drogę w Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, na których mogli startować zawodnicy urodzeni od roku 2002. Tworzyła z reprezentacją klubu godną tradycję pływania sportowego w Krasnymstawie. W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” składam całej reprezentacji serdeczne podziękowanie.
Andrzej Miciuła

Od Młodzika do Olimpijczyka - FINAŁ - 14.06.2014r.


W dniu 14 czerwca odbyły się w Warszawie ogólnopolskie zawody pływackie pod nazwą Od młodzika Do Olimpijczyka, było to podsumowanie sezonu 2013/2014. Zawody odbyły się na pięćdziesięciometrowej pływalni WARSZAWIANKA – WODNY PARK, ul. Merliniego 4 w Warszawie. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Zawody finałowe zostały przeprowadzone w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 8 x 50 metrów stylem dowolnym. Udział mogli sobie zapewnić ci zawodnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów w rundach poprzedzających finał bądź legitymowali się wyjątkowo dobrymi czasami. Na zawody finałowe organizatorzy zapraszali najlepszych zawodników i najlepsze kluby pływackie. Wśród nich znalazł się Uczniowski klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie.
W czasie rywalizacji sportowej bardzo dobrze wypadli nasi młodzi pływacy w punktacji medalowej zajmując trzecie miejsce. Na ten sukces złożyły się zwycięstwa indywidualne. Najlepszym zawodnikiem zawodów uznano Wojciecha Sławackiego z naszego klubu który zdobył trzy złote medale i jeden srebrny w czterech startach. Pozostałe medale zdobyli: Ada Chmielewska dwa srebrne, Michał Terlecki dwa srebrne, Norbert Zacharzyński jeden złoty medal, Laura Stawska jeden brązowy medal, Karolina Pomarańska jeden brązowy medal. W sztafecie 8 x pięćdziesiąt metrów zajęliśmy czwarte miejsce.
Sukcesy krasnostawskich pływaków zbiegły się z coroczną imprezą profilaktyczną „Pływający Weekend”, która ma na celu działania prewencyjne związane z bezpieczeństwem w wodzie i nad wodą. Złożyło się na nią szereg imprez: debata o bezpieczeństwie nad wodą, lekcje o bezpiecznym korzystaniu z akwenów wodnych, konkurs plastyczny, spływ kajakowy, egzaminy na kartę pływacką oraz wyjazd autokarem na wspomniane warszawskie zawody połączony z zabawami w Wodnym Parku – Warszawianka i zwiedzeniem Muzeum Wojska Polskiego.
Andrzej Miciuła

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat - II Runda w Międzyrzecu Podlaskim - 14-15.06.2014r.


W dniach 14–15 czerwca odbyły się w Międzyrzeczu Podlaskim Drużynowe Mistrzostwa Młodzików dwunastoletnich – II runda. Godnie barwy naszego klubu i miasta reprezentowała Anna Terlecka, która w swoim koronnym stylu klasycznym zdobyła dwa złote medale na 100 i 200 metrów.
Gratulacje

Drużynowy Wielobój Dzieci 10-11 lat w Puławach - 30-31.05.2014 r.


W dniach 30 – 31 maja odbył się w Puławach Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10 – 11 lat. W zawodach uczestniczyło stu sześćdziesięciu pięciu zawodników z szesnastu klubów województwa lubelskiego. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji krasnostawskiej w składzie: Małgorzata Terlecka, Piotr Korzeniowski, Norbert
Zacharzyński z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Miejscem rywalizacji sportowej dzieci była Kryta Pływalnia MOSiR w Puławach ul. Partyzantów 11. W zawodach miały prawo startu zawodniczki i zawodnicy urodzeni w roku 2004 (10 lat ) i w 2003(11 lat ) zgłoszeni przez Kluby Sportowe, posiadający aktualne badania lekarskie i licencje Polskiego Związku Pływania.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, MOSiR Puławy i KS Wisła Puławy. Zawody rozegrano w dwóch blokach, seriami na czas. Dzieci miały w dwa dni popłynąć cztery razy wybranymi stylami na różnych dystansach.
Wydarzeniem zawodów, wśród chłopców urodzonych w roku 2004, okazał się Norbert Zacharzyński, który w wieloboju pływackim zajął pierwsze miejsce zdobywając puchar. Na jego sukces złożyły się zwycięstwa w trzech konkurencjach:pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym (34,57), sto metrów stylem klasycznym (1:27,08), dwieście metrów stylem zmiennym (2:47,89) oraz trzecie miejsce w stylu dowolnym na dystansie dwustu metrów (2:38,56). Bardzo dobrze popłynął Piotr Korzeniowski zajmując drugie miejsce na dystansie stu metrów stylem klasycznym (1:30,19) tak więc mieliśmy dwóch reprezentantów Krasnegostawu w tej konkurencji na podium.
Dobry występ dzieci wpisał się w program imprez związany z obchodami Dni Krasnegostawu co bardzo dobrze promuje nasze miasto w województwie lubelskim.
Gratulacje dla całej reprezentacji za godne reprezentowanie naszego miasta.
Andrzej Miciuła
Wyniki "Drużynowego Wieloboju Pływackiego 10-11 lat" - Puławy 2014:

Małgorzata Terlecka:
100m styl klasyczny – 11 miejsce
100m styl dowolny – 9 miejsce
50m styl motylkowy – 12 miejsce
100m styl grzbietowy – 11 miejsce
Piotr Korzeniowski:
100m styl klasyczny - 2 miejsce
100m styl dowolny – 9 miejsce
50m styl motylkowy – 7 miejsce
100m styl grzbietowy – 6 miejsce
Norbert Zacharzyński: Najlepszy zawodnik 11 lat – Puławy 2014r
100m styl klasyczny – 1 miejsce
200m styl zmienny – 1 miejsce
50m styl motylkowy – 1 miejsce
200m styl dowolny – 3 miejsce

Puchar Roztocza w Zamościu - 17-18.05.2014 r.


Nie zabrakło reprezentantów naszego klubu na corocznych zwodach w Zamościu, gdzie przeprowadzono dwudniowe zawody „Puchar Roztocza” w dniach 17 –18 maja.
Zawody rozegrano na pływalniOSiR w Zamościu. W zawodach uczestniczyło dwustu trzynastu zawodników z czternastu klubów. Nasze miasto reprezentowało dziewięcioro dzieci z UKS „Wodnik Krasnystaw”. Małgorzata Terlecka, Paweł Korzeniowski, Piotr Korzeniowski, Julia Banach, Ada Chmielewska, Michał Terlecki, Wojciech Sławacki, Norbert Zacharzyński, Anna Terlecka, Karolina Pomarańska. Na zamojskich zawodach zdobyliśmy dziesięć medali w tym dwa złote(Piotr Korzeniowski, Norbert Zacharzyński),cztery srebrne (Julia Banach, Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski, Karolina Pomarańska), dwa brązowe (Piotr Korzeniowski, Wojciech Sławacki).
Dziękujemy dzieciom za ich sukcesy na zawodach. Andrzej Miciuła 

V Runda OMDO w Warszawie - 17.05.2014 r.


Sobota i niedziela obfitowała w wydarzenia sportowe Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
17 maja odbyła się V Runda ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika Do Olimpijczyka”.W zawodach uczestniczyło siedmiuset czterdziestu siedmiu zawodników z pięćdziesięciu sześciu klubów. Pływacka rywalizacja odbyła się na pięćdziesięciometrowej pływalni Warszawianka –Wodny Park ul. Merliniego 4, w Warszawie. Nasze miasto Krasnystaw reprezentowało ośmioro dzieci: Ada Chmielewska, Michał Terlecki, Laura Stawska, Hubert Pylak, Wojciech Sławacki, Norbert Zacharzyński, Anna Terlecka, Karolina Pomarańska. Dzieci godnie reprezentowały nasze miasto i przyczyniły się do jego promocji w stolicy i kraju -wywalczyły trzecie miejsce medalowe na pięćdziesiąt sześć klubów pływackich reprezentujących różne regiony Polski. Należy wspomnieć, że reprezentacje innych klubów były nie rzadko trzydziestoosobowe.
Do sukcesu UKS „Wodnik Krasnystaw” przyczynili się: Wojciech Sławacki–dwa złote medale, Terlecki Michał–jeden złoty i jeden srebrny medal, Ada Chmielewska –jeden złoty i jeden srebrny medal, Hubert Pylak, jeden srebrny i jeden brązowy medal, Stawska Laura–srebrny medal, Karolina Pomarańska–jeden brązowy medal, Norbert Zacharzyński–jeden srebrny medal. W sumie wywalczyliśmy jedenaście medali. Z niecierpliwością dzieci czekają teraz na zaproszenie do rundy finałowej, bo w niej wystartują zawodniczki i zawodnicy, którzy zdobyli największą ilość punktów oraz wykazali się wybitnymi czasami na poszczególnych dystansach uzyskanymi w rundach eliminacyjnych.
Gratulujemy znakomitej postawy naszym dzieciom. Andrzej Miciuła 

III Runda Zawodów o LLK w Lublinie - 10.05.2014 r.


Złote medale zdobyli:
 • Sławacki Wojtek
 • Zacharzyński Norbert
Srebrne medale zdobyli:
 • Chmielewska Ada
 • Terlecki Michał
 • Terlecka Anna
Brązowe medale zdobyli:
 • Pylak Hubert


II Runda Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat w Biłgoraju - 12.04.2014 r.IV Runda OMDO w Warszawie - 05.04.2014 r.


W minioną sobotę odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie - OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA. OMDO to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich zapoczątkowany w grudniu 2011 roku przez Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.
Organizatorami zawodów jest Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Warszawa oraz Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Zadbano o szczytne cele zawodów skierowane szczególnie do najmłodszych pływaków. Zawody przeprowadzono na basenie o wymiarach olimpijskich. Na program zawodów w sezonie 2013/2014 zaplanowanych jest sześć rund: pięć eliminacyjnych oraz ostatnia finałowa - 20 czerwca 2014 roku.
W czwartej rundzie warszawskich, ogólnopolskich zawodów wystartowało ośmiuset sześćdziesięciu sześciu młodych zawodników z pięćdziesięciu siedmiu klubów. Nasze miasto w stolicy reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Dzieciom „inaczej” pływało się na basenie pięćdziesięciometrowym w porównaniu z dwudziestopięciometrowym. To nowe doświadczenie. Zawodniczki i zawodnicy z Wodnika potwierdziły dobre przygotowanie pod względem wydolności organizmu jak i umiejętności ruchowych.
W ogólnej punktacji medalowej dzieci zajęły trzecie miejsce zdobywając pięć złotych medali, jeden srebrny i trzy brązowe. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze i przy wspaniałym dopingu rodziców i kibiców. Zawody w całości sfinansowane były ze składek Rodziców Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” a przygotowanie do nich dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw.
W imieniu Zarządu Klubu składam gratulacje autorom sportowego sukcesu w Warszawie. Godne reprezentowanie naszego miasta jest najlepszą promocją w regionie i kraju.
Andrzej Miciuła

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat
w Kraśniku- 29-30.03.2014 r.II Runda Zawodów o LLK w Lublinie - 22.03.2014 r.


W dniu 22 marca odbyła się druga, runda zawodów pływackich „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody  przeprowadzono na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Alejach  Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Organizatorami zawodów było Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka. W zawodach uczestniczyło trzystu sześćdziesięciu sześciu zawodników z dwudziestu dwóch klubów pływackich zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Dzieci i młodzież podzielona została na sześć kategorii wiekowych w których pływała na różnych dystansach i różnymi stylami. Zawody przeprowadzono seriami na czas. Bardzo dobrze wypadły dzieci z roczników 2005, 2003, 2002. W podsumowaniu medalowym drugiej rundy dzieci z krasnostawskiego klubu zajęły trzecie miejsce.
Szczegóły dotyczące zajętych miejsc i uzyskanych czasów znajdują się na www.omegatiming.pl
Gratulacje dla młodych krasnostawian za bardzo dobrą postawę sportową oraz godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.
AndrzejMiciuła
Złote medale zdobyli:
 • Wojtek Sławacki
 • Norbert Zacharzyński
Srebrne medale zdobyli:
 • Ada Chmielewska
 • Hubert Pylak


I Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Kraśniku - 22.02.2014 r.

Dobry start młodych pływaków z Uczniowskiego  Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” w Kraśniku

W dniu 22 lutego 2014 roku odbyła się I Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11 – 12 lat w pływaniu. Zawody odbyły się w krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Żwirki i Wigury w Kraśniku. W mistrzostwach miały prawo startu zawodniczki i zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie urodzeni w roku 2003 i 2002, zgłoszeni przez lubelskie kluby sportowe, posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku, Uczniowski Klub Pływacki „Fala” Kraśnik.
Spośród zaproponowanych przez organizatorów konkurencji należało wybrać dwie, w których odbyła się rywalizacja sportowa we wspomnianych wcześniej kategoriach wiekowych. W zawodach uczestniczyło szesnaście klubów pływackich z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. W sumie w zawodach wzięło udział sto osiemdemdziesiąt troje dzieci. Z naszego miasta wystartowała pięcioosobowa reprezentacja z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
To był dobry występ naszych pływaków. Dla trenera dużym zaskoczeniem były wyniki niektórych z nich bezpośrednio związane z zajętymi miejscami. Dobre przygotowanie potwierdził Norbert Zacharzyński zdobywając pierwsze miejsce na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym i pierwsze miejsce na sto metrów stylem klasycznym.
W punktacji za dwa najlepsze wyniki według aktualnej punktacji FINA Norbert zajął pierwsze miejsce wśród zawodników urodzonych w 2003 roku. Wielką niespodziankę w tym samym roczniku sprawił Piotr Korzeniowski na co dzień uczeń Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie, zajmując dwa drugie miejsca na 100 metrów stylami: klasycznym i grzbietowym. Swoje dobre wyszkolenie potwierdziła również Ania Terlecka zdobywając drugie miejsce na dystansie stu metrów stylem klasycznym oraz ósme miejsce na dystansie dwustu metrów stylem grzbietowym wśród dwunastolatek. Uzyskane rezultaty w podsumowaniu tabel wielobojowych uplasowały Anię na piątym miejscu w swojej kategorii wiekowej. Zaskoczeniem były wyniki Julii Saran, która miała długą przerwę w pływaniu sportowym. Kolejno zdobyła miejsce czwarte na sto metrów stylem klasycznym i piąte na sto metrów stylem dowolnym. Małgosia Terlecka w kategorii jedenastolatek zajęła dziesiąte miejsce na dystansie metrów stylem klasycznym i osiemnaste na dystansie stu metrów stylem grzbietowym.
Sukcesy dzieci z UKS „Wodnik Krasnystaw” mogły mieć miejsce dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw oraz zaangażowaniu Rodziców.
Kolejny raz miło informować społeczność krasnostawską o sukcesach dzieci, reprezentantów ich miasta w województwie lubelskim. „Wodnik Krasnystaw” realizując swoją działalność statutową przyczynia się do tworzenia tradycji pływania sportowego, a tym samym do promocji naszego miasta w regionie. Gorące podziękowania i gratulacje za sukcesy młodych sportowców w imieniu Zarządu UKS „Wodnik Krasnystaw” i swoim składa
Andrzej Miciuła


III Runda OMDO w Warszawie - 08-09.02.2014 r.


W dniu 8 lutego w Warszawie w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej odbyła się III Runda Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka" - rocznik 2004-2005.
UKS "Wodnik Krasnystaw" brał udział we wszystkich rundach 2013/2014, w powyższych zawodach nasz klub reprezentowało 7-ioro dzieci. W zawodach udział brało 427 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Po raz kolejny w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy pierwsze miejsce, zdobywając 7 medali:
 • 3 złote,
 • 2 srebrne,
 • 2 brązowe.
Złote medale zdobyli:
 • Ada Chmielewska
 • Wojtek Sławacki
 • Michał Terlecki
Srebrne medale zdobyli:
 • Wojtek Sławacki
 • Hubert Pylak
Brązowe medale zdobyli:
 • Ada Chmielewska
 • Hubert Pylak
W dniu 9 lutego na tym samym obiekcie starowały dzieci z rocznika 2002-2003. Nasz Klub reprezentowała trójka dzieci:  Ania Terlecka, Małgosia Terlecka oraz Norbert Zacharzyński. W zawodach udział brało 439 zawodników z 47 klubów z całej Polski.
Złoty medal 100 m. stylem klasycznym zdobył Norbert Zacharzyński.

I Runda Zawodów o LLK w Lublinie - 08.02.2014 r.


W dniu 8 lutego w Lublinie odbyła się I Runda Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka.
W powyższych zawodach nasz klub reprezentowało 21 dzieci. W zawodach udział brało 374 zawodników z 19 klubów z całej lubelszczyzny i spoza woj. lubelskiego. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy trzecie miejsce, zdobywając 5 medali:
 • 2 złote,
 • 3 brązowe.
Złote medale zdobyli:
 • Wojtek Sławacki
 • Norbert Zacharzyński
Brązowe medale zdobyli:
 • Ada Chmielewska
 • Hubert Pylak
 • Piotrek Korzeniowski