Finał -  VI Runda "Szuwarek" - 30.11.2014 r.


Podsumowanie Krasnostawskiej Ligi Pływackiej Szuwarek 2014

30 listopada w niedzielę odbyła się VI runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej Szuwarek 2014. Jak zawsze zawody przeprowadzono na basenie MOSiR w Krasnymstawie. W zawodach uczestniczyło czternaście klubów z Lubelskiego Okręgu Związku Pływackiego. W trakcie VI rundy KLP Szuwarek ustanowiono 9 nowych rekordów klubu UKS "Wodnik Krasnystaw": 5 rekordów chłopców - patrz tutaj i 4 rekordy dziewczyn - patrz tutaj.
Czas uzyskany przez Wojtka Sławackiego na 100m stylem dowolnym jest obecnie najlepszym wynikiem w kraju (sezon 2015) w kategorii wiekowej 2004 i młodsi - link.
Natomiast w kategorii wiekowej 2003 i młodsi wynik uzyskany przez Norberta Zacharzyńskiego na 200m stylem zmiennym jest obecnie najlepszym wynikiem w Polsce (sezon 2015) - link.
Krasnostawska Liga Pływacka mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw oraz zaangażowaniu Rodziców z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw.
Cieszy fakt, że krasnostawskie zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem klubów pływackich z Lubelszczyzny co daje dobre prognozy na przyszłość. Poziom zawodów wzrasta o czym świadczą zdobywane rezultaty. Dobra tradycja, szeroko rozumianego pływania jest tworzona w społeczeństwie naszego miasta. Krasnostawska Podkomisja Sędziów Pływania wykonuje swoje czynności coraz lepiej. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o wszystkie zadania związane z przebiegiem zawodów i oby tak dalej. W przyszłym roku postaramy się zorganizować zawody jeszcze lepiej.
Gratulacje dla wszystkich składa w imieniu Zarządu UKS "Wodnik Krasnystaw" Andrzej Miciuła.

V Runda "Szuwarek" - 19.10.2014 r.


155 uczestników Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek” 2014.

Dzień październikowy był piękny: błękit bezchmurnego nieba, ciepło, słonecznie, wielokolorowe jesienne drzewa i ranna cisza towarzyszyła przybywającym na zawody pływackie do naszego miasta dzieciom i młodzieży z różnych miast województwa lubelskiego.
W dniu 19 października 2014 roku odbyła się V Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Zawody przeprowadzono na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Piłsudskiego w Krasnymstawie. Były to drugie zawody po wakacyjnej przerwie a do zakończenia rywalizacji pływackiej pozostały jeszcze do rozegrania jedne, podsumowujące w dniu 30 listopada 2014 roku.
Jak zawsze organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Zawodnicy mieli do pokonania dwie konkurencje w każdym roczniku, różniące się dystansem i stylem pływackim. W zawodach uczestniczyło trzynaście klubów pływackich z województwa lubelskiego. W sumie w zawodach wzięło udział sto pięćdziesiąt pięć dziewcząt i chłopców. Nasze miasto reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Przed zawodami znowu poprawiono rekord w ilości uczestników, jest to swoista promocja naszego miasta w województwie lubelskim. Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre dzieci startujące w zawodach były urodzone w roku 2008 a doskonale dały sobie radę z dystansem dwudziestopięciometrowym w stylu dowolnym. Na dobry występ naszych pływaków złożyły się zajęte miejsca dzieci i młodzieży w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w punktacji medalowej.
Zawody odbyły się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krasnystaw. Duże podziękowania należą się rodzicom z UKS „Wodnik Krasnystaw” zaangażowanym w przygotowanie zawodów i ich oprawę jak i tym, którzy społecznie wykonują różne funkcje w czasie trwania zawodów.
Chyba zawody należałoby nazwać: „Złota Polska Jesień w Krasnymstawie” lub „Zawody Babiego Lata nad dziewiczą rzeką Wieprz”. W każdym bądź razie minęły w pięknej, przyjemnej atmosferze i oby tak dalej. Gorące podziękowania i gratulacje za sukcesy młodych sportowców w imieniu Zarządu UKS „Wodnik Krasnystaw” i swoim składa
Andrzej Miciuła.
Złote medale zdobyli:
Malczewska Karolina
Chmielewska Ada
Zacharzyński Norbert x 2
Slawacki Wojtek x 2
Srebrne medale zdobyli:
Pawłowska Maria
Chmielewska Ada
Terlecki Michał x 2
Zacharzyński Krystian
Żuk Martyna
Brązowe medale zdobyli:
Terlecka Anna
Pylak Hubert x 2
Korzeniowski Paweł
Malczewska Karolina
Stawska Laura

IV Runda "Szuwarek" - 28.09.2014 r.


Przed zawodami padł rekord w ilości uczestników zawodów pływackich
w Krasnymstawie.


W dniu 28 września 2014 roku odbyła się IV Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Zawody przeprowadzono na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Piłsudskiego w Krasnymstawie. W zawodach wzięły udział dzieci i młodzież posiadająca: aktualne badania lekarskie, urodzona w latach  2001 - 2007, zgłoszona przez lubelskie kluby sportowe, posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego. W tym sezonie pozostały jeszcze do rozegrania dwie rundy piąta 19.10.2014 i szósta podsumowująca całoroczną rywalizację 30.11.2014 roku.
Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.
Organizator zaproponował dwie konkurencje w każdym roczniku, różniące się dystansem i stylem pływackim, które należało pokonać. W zawodach uczestniczyło dwanaście klubów pływackich z województwa lubelskiego. W sumie w zawodach wzięło udział sto pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców. Nasze miasto reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Przed zawodami padł rekord w ilości uczestników zawodów pływackich, co przyczyniło się do promocji naszego miasta w województwie lubelskim. To był dobry występ naszych pływaków. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w punktacji medalowej.
Sukcesy dzieci z UKS „Wodnik Krasnystaw” mogły mieć miejsce dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw oraz zaangażowaniu kierownictwa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Duże podziękowanie należy się rodzicom z UKS „Wodnik Krasnystaw” zaangażowanym  w przygotowanie zawodów i ich oprawę jak i tym, którzy społecznie wykonują różne funkcje w czasie trwania zawodów.
Kolejny raz miło informować społeczność krasnostawską o sukcesach dzieci, reprezentantów ich miasta w województwie lubelskim. „Wodnik Krasnystaw” realizując swoją działalność statutową przyczynia się do tworzenia tradycji pływania sportowego, a tym samym do promocji naszego miasta w regionie. Gorące podziękowania i gratulacje za sukcesy młodych sportowców w imieniu Zarządu UKS „Wodnik Krasnystaw” i swoim składa
Andrzej Miciuła.
Złote medale zdobyli:
Malczewska Karolina x 2
Terlecki Michał
Zacharzyński Norbert
Slawacki Wojtek
Korzeniowski Paweł
Srebrne medale zdobyli:
Pawłowska Maria x 2
Chmielewska Ada x 2
Pylak Hubert x 2
Zacharzyński Krystian
Zacharzyński Norbert
Brązowe medale zdobyli:
Żuk Martyna x 2
Stawska Laura
Pylak Mateusz
Korzeniowski Paweł
Terlecki Michał
Korzeniowski Piotr
Banach Julka

III Runda "Szuwarek" - 27.04.2014 r.


W niedzielę - 27 kwietnia na terenie krytej pływalni MOSiR w Krasnymstawie odbyła się III Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek" - edycja 2014. W zawodach wzięło udział jedenaście klubów z województwa lubelskiego. Łącznie do zawodów zgłoszono stu dwudziestu ośmiu uczestników.

"Wodnik Krasnystaw" reprezentowało 24 dzieci, które płynęły stylami adekwatnymi do swojego rocznika.
Nasz Klub zdobył ogółem 21 medali:
 • 9 złotych,
 • 6 srebrnych,
 • 6 brązowych.
Gratulacje dla wszystkich dzieci za wspaniałą, sportową rywalizację :))
To ostatnie Zawody w Krasnymstawie przed wakacjami - do zobaczenia po wakacjach.
Złote medale zdobyli:
Malczewska Karolina x 2
Chmielewska Ada x 2
Sławacki Wojtek x 2
Zacharzyński Norbert x 2
Pomarańska Karolina
Srebrne medale zdobyli:
Pawłowska Maria
Terlecki Michał x 2
Korzeniowski Piotr
Korzeniowski Paweł
Żuk Martyna
Brązowe medale zdobyli:
Pylak Hubert x 2
Zacharzyński Krystian
Pawłowska Maria
Pomarańska Karolina
Korzeniowski Paweł

II Runda "Szuwarek" - 09.03.2014 r.


W niedzielę - 09 marca na terenie krytej pływalni MOSiR w Krasnymstawie odbyła się II Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek" - edycja 2014. W zawodach wzięło udział dziesięć klubów z województwa lubelskiego. Łącznie do zawodów zgłoszono stu pięćdziesięciu siedmiu uczestników.

"Wodnik Krasnystaw" reprezentowało 27 dzieci, które płynęły stylami adekwatnymi do swojego rocznika.
Nasz Klub w klasyfikacji generalnej zajął I-wsze miejsce zdobywając ogółem 19 medali:
 • 9 złotych,
 • 5 srebrnych,
 • 5 brązowych.
Gratulacje dla wszystkich dzieci za wspaniałą, sportową rywalizację :))
Złote medale zdobyli:
 • Malczewska Karolina x 2
 • Chmielewska Ada
 • Sławacki Wojtek x 2
 • Zacharzyński Norbert x 2
 • Pomarańska Karolina
 • Korzeniowski Paweł
Srebrne medale zdobyli:
 • Pylak Hubert x 2
 • Terlecka Anna
 • Zacharzyński Krystian
 • Chmielewska Ada
Brązowe medale zdobyli:
 • Korzeniowski Piotr x 2
 • Banach Julka
 • Terlecki Michał
 • Korzeniowski Paweł

I Runda "Szuwarek" - 16.02.2014 r.


Rekordy na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Krasnymstawie.


W niedzielę 16 lutego 2014 roku odbyły się zawody otwierające rok pływacki w Krasnymstawie. Podobnie jak w ubiegłym roku noszą one nazwę Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Zawody zostały zapisane w Kalendarzu Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego i są dostępna dla klubów i zawodników zrzeszonych w tym związku.
Charakter zawodów Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek” 2014 to cykl sześciu zawodów skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 13 lat. Organizatorzy tego projektu kierując się dobrem najmłodszych sportowców pragną stworzyć najlepsze warunki do ich sprawnego przebiegu. Priorytetem stały się zawody dostępne dla wszystkich zawodników i klubów. By tak się mogło stać skorzystano ze wsparcia finansowego Urzędu Miasta Krasnystaw. Miejscem spotkań będzie kryta pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Wieloletnia dobra współpraca MOSiR Krasnystaw i UKS „Wodnik Krasnystaw” daje dobre prognozy na przyszłość w tworzeniu tradycji pływania sportowego w naszym mieście. Początki ligi były bardzo trudne. Zdobywaliśmy wiedzę o pływaniu sportowym, z naszej inicjatywy wyszkolono sędziów pływania, organizujemy systematycznie szkolenia dla dzieci, młodzieży i kadry instruktorsko - trenerskiej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
W zawodach wzięło udział dziesięć klubów z województwa lubelskiego. Łącznie do zawodów zgłoszono stu pięćdziesięciu uczestników. Pierwszy raz w naszej lidze wystartowały dzieci z MUKS Orka Lubartów oraz RWKS Sparta Biłgoraj.
W programie sześciu rund Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek” przewidziano: sześć kategorii wiekowych, począwszy od najmłodszych dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych po dzieci z rocznika 2001. W każdym roczniku dzieci będą startowały dwa razy na różnych odcinkach i różnymi stylami.
Zawody przeprowadzono seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami PZP i FINA. Sprawy sporne nie ujęte w regulaminie rozstrzygał sędzia główny w porozumieniu z organizatorem zawodów. Rywalizację sportową oceniała komisja sędziowska
składająca się z krasnostawian.
W trakcie zawodów padło wiele rekordów życiowych dzieci i młodzieży, które wystartowały w zawodach. Największym z nich stał się rekord województwa lubelskiego dziewcząt jedenastoletnich ustanowiony przez zawodniczkę KS Olimpia Lublin Paulinę Pastuszuk na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym.
Rekordowa ilość startujących zawodników świadczy o dużym zainteresowaniu pływaniem sportowym w naszym mieście, co napawa optymizmem na przyszłość.
Bardzo dobrze UKS „Wodnik Krasnystaw” wypadł w klasyfikacji medalowej zajmując pierwsze miejsce.
Andrzej Miciuła
"Wodnik Krasnystaw" reprezentowało 24 dzieci, które płynęły stylami adekwatnymi do swojego rocznika.
Nasz Klub w klasyfikacji generalnej zająl I-wsze miejsce zdobywając ogółem 21 medali:
 • 7 złotych,
 • 6 srebrnych,
 • 8 brązowych.
Gratulacje dla wszystkich dzieci za wspaniałą, sportową rywalizację :))
Złote medale zdobyli:
 • Malczewska Karolina
 • Chmielewska Ada
 • Sławacki Wojtek x 2
 • Pomarańska Karolina
 • Zacharzyński Norbert x 2
Srebrne medale zdobyli:
 • Pylak Hubert x 2
 • Korzeniowski Piotr
 • Pomarańska Karolina
 • Malczewska Karolina
 • Chmielewska Ada
Brązowe medale zdobyli:
 • Pawłowska Maria x 2
 • Miś Tosia
 • Banach Julka
 • Stawska Laura
 • Terlecki Michał
 • Korzeniowski Piotr
 • Korzeniowski Paweł
Pozostałe wyniki oraz miejsca naszych zawodników możecie zobaczyć na stronie www.omegatiming.pl