Wakacje 2018
Grecja 

W dniu 10 listopada 2017 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie, odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem wakacyjnym do Grecji w 2018 roku, z współwłaścicielem łódzkiego biura podróży Neo Szavel Travel Panem Tomaszem Wojnakowskim. Spotkanie odbyło się w porozumieniu z Dyrekcją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie. Pan Wojnakowski szczegółowo odpowiadał na pytania zainteresowanych rodziców związanych z: przejazdem, wyżywieniem, finansowaniem, programem pobytu.
Planowany wyjazd przyjmie charakter obozu turystyczno - rekreacyjnego w Panteleimonas, miejscowości turystycznej nad Morzem Egejskim, położonej w greckiej Macedonii, południowej część Riviery Olimpijskiej. W terminie od 2 do 14 sierpnia 2018 roku, uczestnicy wyjazdu będą wypoczywali na pobliskiej plaży, zażywali kąpieli w Morzu Egejskim z widokiem na Olimp, skorzystają z bogatego programu rekreacyjnego, na który złoży się: pływanie, gry ruchowe, taniec, ćwiczenia relaksowo-koncentrujące. Obszar turystyczny wypełnią wycieczki do: Salonik, wieczorny wyjazd do Palias Pantaleimonas, przejazd nadmorską kolejką do Platamonas, wizytę na tradycyjnym greckim targu w Leptokarii. Możliwe są wycieczki fakultatywne do wybranych miejsc.Będzie to już piąty wyjazd z biurem podróży Szavel Trawel: czwarty do Grecji, jeden odbył się do Czarnogóry. W tym czasie dzieci i młodzież miała okazję zwiedzić: najciekawsze i najładniejsze miasteczka Riwiery Olimpijskiej, Salonki, Meteory, Ateny, odbyć rejs statkiem na wyspę Skiathos oraz pieszą wycieczkę na Olimp. Szczegółowych informacji udziela biuro podróży Neo Szavel Travel. W Krasnymstawie listę uczestników tworzy Pan Andrzej Miciuła.

Obóz ogólnorozwojowy w Zębie


Święty Mikołaj odwiedził dzieci na basenie:)

W poniedziałek, 5.12.2016 r., Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedzili na zajęciach na basenie dzieci pływajace w UKS "Wodnik Krasnystaw". Nasze dzieci były jak zwykle grzeczne i otrzymały od Mikołaja słodkie prezenty :)

Mikołaj pływał na Basenie :)

Mikołaj nie zapomniał o dzieciach pływających w UKS "Wodnik Krasnystaw" - w poniedziałek 7 grudnia pływał razem z dziećmi. Okazało się, że nasze dzieci były w tym roku grzeczne i dostały od "Mikołaja w płetwach" słodycze i niespodzianki. ;))

Letnie obozy WODNIKA - 2015.

Letnie obozy krasnostawskich pływaków w „Domu” i Tatrach

Już ósmy raz Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie był organizatorem letniego wypoczynku dla krasnostawskich dzieci.
Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw w okresie wakacji zagospodarowano czas dla dziewięćdziesięciu sześciu dzieci i młodzieży zrzeszonej w krasnostawskim klubie pływackim. Zaplanowano, zorganizowano i przeprowadzono wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie: obozy: techniczny od dwudziestego szóstego czerwca do piątego lipca i kondycyjny od dwudziestego czwartego sierpnia do końca wakacji.
Wypełniając kalendarz imprez sportowych UKS Wodnik Krasnystaw przeprowadzono również wyjazdowy obóz rekreacyjny w górach dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatu Krasnystaw oraz Nadleśnictwa Krasnystaw w terminie od piętnastego sierpnia do dwudziestego trzeciego sierpnia bieżącego roku.
Celami obozów sportowych było :
1. wspomaganie psychofizycznego rozwoju dzieci i młodzieży za pomocą aktywności ruchowej w środowisku wodnym,
2. kształtowanie poprawnej postawy ciała i nawyków zdrowotnych.
3. wszechstronne przygotowanie do udziału w sporcie.
4. hartowanie naturalnymi czynnikami, takimi jak: woda, słońce, powietrze.
5. kształtowanie charakteru na podstawie wartości: wytrwałość, odporność, szacunek, wrażliwość, życzliwość, odpowiedzialność, rzetelność.
Programy obozów były ogniwem w procesie szkolnego wychowania fizycznego oraz realizacji szeroko rozumianego programu bezpieczeństwa wdrażanego w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Zajęcia w czasie trwania obozów sportowych odbywały się dwa razy dziennie z podziałem na grupy ćwiczebne. Wiodącym obszarem realizowanych programów było pływanie sportowe, które uzupełniono: tenisem ziemnym, tańcem, gimnastyką, lekką atletyką, grami zespołowymi. Ważnym elementem zajęć stało się kształtowanie zdolności
kondycyjnych, koordynacyjnych oraz gibkości. Życzliwość kierownictwa i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie spowodowały, że młodzi krasnostawianie w pełni skorzystali z zaplanowanych zajęć ruchowych w różnej ich formie. Mamy nadzieję, że przyniesie to pozytywny wpływ na uzyskiwane wyniki sportowe w nadchodzącym sezonie.
Obóz rekreacyjny w górach przeprowadzono w sierpniu. Wyjazd spowodował odpoczynek od niespotykanych upałów i suszy na naszym terenie , co podniosło na wyższy pozom realizację zamierzonych celów. Należały do nich:
1. wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży,
2. wdrażanie do czynnego udziału w: rekreacji, sporcie, turystyce, sztuce,
3. wyrabianie nawyku zdrowego stylu życia,
4. dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń związanych z pięknem otaczającej przyrody, muzyką i tańcem,
5. poznanie terenów podhalańskich ich: historii, przyrody, kultury,
6. przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na pieszych wycieczkach.
Zaplanowano pobyt w Termach Podhalańskich, zajęcia dydaktyczne z mapami, nazewnictwo i rozpoznawanie szczytów z Zakopanego, Zębu, Gubałówki, punktu widokowego z Głodówki, Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej. Poznanie tatrzańskiej fauny i flory. Dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach rozwijających zdolności kondycyjne, koordynacyjne, gibkość. W zakresie umiejętności ruchowych wystąpił: taniec, zespołowe gry sportowe, tenis stołowy i przede wszystkim piesze górskie wycieczki. Ważnym elementem tych wspomnianych ostatnio były elementy dydaktyki podawane przez przewodnika Pana Wojciecha Szatkowskiego, na co dzień pracownika Tatrzańskiego Muzeum w Zakopanem, autora kilkunastu książek historycznych. W czasie trwania obozu zaplanowano dla jego uczestników: twórczość artystyczną, wzbogacenie wiadomości związanych z: przyrodą, klimatem, historią, geografią, kulturą Tatr i Podhala. W programie górskiego pobytu znalazły się piesze wycieczki po Tatrach: Morskie Oko przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich, Dolinę Kościeliską i Ciemniak, Kasprowy Wierch szlakiem pod kolejką linową, na Gubałówkę. Pan Wojciech Szatkowski z pasją podczas wędrówek opowiadał o tatrzańskiej historii, i kulturze Podhala.
Swoistą lekcją patriotyzmu stało się zwiedzenie cmentarza na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, gdzie spoczywają zasłużeni ludzie dla naszej ojczyzny: sportowcy, artyści, pisarze. Nie sposób oprzeć się wzruszeniu słuchając historii tych ludzi opowiadanych przez Pana Wojciecha autora książki na przykład o Stanisławie Marusarzu. Rośnie wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie na organizację obozów o takim charakterze i realizację na nich zamierzonych celów spójnych ze szkolnymi związanymi z: wszechstronnym rozwojem psychomotorycznym dzieci oraz podawanymi w sposób namacalny elementami dydaktyki i wychowania. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaufanie organizatorom letniego wypoczynku i kadrze prowadzącej obozy. W czasie trwania wspomnianych obozów nie zdarzyło się uczestnikom nic złego. Nie odnotowano przypadków zachorowań ani nieszczęśliwych wypadków czego dowodem jest realizacja szeroko rozumianego programu bezpieczeństwa. W dniu dwudziestego pierwszego sierpnia była kontrola wypoczynku w Zębie w czasie trwania obozu rekreacyjnego z Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Targu, która stwierdziła, że wypoczynek dzieci i młodzieży zorganizowany zgodnie z przepisami prawa.
Prezes
UKS  "Wodnik Krasnystaw"
Andrzej Miciuła
* Wklejając link do przeglądarki uzyskasz dostęp do Galerii zdjęć z poszczególnych obozów.
Obóz kondycyjny w Krasnymstawie

http://dpylak.synology.me:5000/fbsharing/up1KHfKH
Obóz techniczny w Krasnymstawie

http://dpylak.synology.me:5000/fbsharing/aTLHFxpy
Obóz letni w Zębie

http://dpylak.synology.me:5000/fbsharing/Ieiy7Tfe

Piknik Rodzinny - 07.09.2012 r.

Dnia 07.IX. br. na Zaułku Nadrzecznym w Krasnymstawie odbył się Piknik Rodzinny dla członków UKS "Wodnik" oraz tzw. klasy sportowej 1 "C" Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Na piknik licznie przybyli członkowie Klubu oraz uczniowie z rodzinami.
Kiełbaska z Grilla oraz ciastka tak wszystkim smakowały, że stoły w przeciągu 2 godz. zrobiły się puste.
Do atrakcji Pikniku można zaliczyć:
- gry i zabawy organizowane przez rodziców i członków klubu,
- pływanie kajakami,
- pokazy sprzętu strażackiego zorganizowane przez tut. KP PSP w Krasnymstawie /pływanie łódką, przejażdżkę podnośnikiem hydraulicznym o wysokości 23 m./