Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Konrada Czerniaka - II edycja - 22.12.2015


Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie - VI runda - 12.12.2015


Zimowe Mistrzostwa Woj. Lubelskiego w Pływaniu - Lublin 5-6.12.2015

Jedenaści medali Wodnika Krasnystaw na mistrzostwach w pływaniu

Sobota i niedziela obfitowała w największe wydarzenie sportowe województwa lubelskiego. W tych dniach przeprowadzono Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Miejscem pływackiej imprezy była pływalnia Aqua przy alejach Zygmuntowskich w Lublinie.
Organizacji zawodów podjęli się: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Lublin.
Mistrzostwa rozegrano w trzech blokach startowych, rano i popołudniu w sobotę oraz rano w niedzielę. Rywalizację sportową przeprowadzono również w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy 12 i 13 lat, juniorzy 14 i 15 lat, open.
W zawodach uczestniczyły dwadzieścia cztery kluby w sumie w zawodach wzięło udział dwustu sześćdziesięciu dwóch uczestników. Reprezentacja z UKS Wodnik Krasnystaw składała się z czterech pływaków, byli to: Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski, Anna Terlecka, Paweł Korzeniowski.
W pierwszym dniu zawodów krasnostawianie wywalczyli siedem medali. W kolejności zdobywcami krążków byli: Anna Terlecka – złoty medal na 50 metrów stylem klasycznym, srebrny na 200 metrów klasycznym, brązowy na 400 metrów zmiennym, brązowy na 50 metrów stylem motylkowym. Paweł Korzeniowski – srebrny medal na 200 metrów stylem klasycznym, brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym. Norbert Zacharzyński – brązowy medal na 200 metrów stylem zmiennym.
W drugim dniu zawodów prym wiodła Anna Terlecka zdobywając trzy medale – złoty na 100 metrów stylem klasycznym, złoty na 100 metrów stylem zmiennym - w swojej kategorii wiekowej. W kategorii otwartej uzyskany czas na 100 metrów stylem klasycznym dał jej brązowy medal. Norbert Zacharzyński na 200 metrów stylem motylkowym zdobył brązowy medal. W sumie czworo reprezentantów UKS Wodnik Krasnystaw zdobyło jedenaście medali Zimowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu co należy uznać za duży sukces. Gratulacje dla krasnostawskich pływaków.
Andrzej Miciuła

V runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów – Ligi Open - Biała P. 29.11.2015

W niedzielę 29 listopada 2015r na krytej pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej  odbyła się V runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów – Ligi Open. W zawodach tych również nie zbrakło akcentów z Krasnegostawu. Nasze miasto w Białej Podlaskiej reprezentowane było przez dwójkę sportowców z UKS Wodnik Krasnystaw Annę Terlecką i Pawła Korzeniowskiego. Miło zakomunikować, że w czasie trwania tych zawodów Ania poprawiła swój najlepszy czas, w tym roku, w Polsce na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym (0:35.69) zajmując trzecie miejsce. Warto nadmienić, że pływała z zawodniczkami starszymi od siebie. Rokuje to duże nadzieje przed Mistrzostwami Województwa Lubelskiego, które odbędą się już za tydzień w Lublinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
Andrzej Miciuła

V Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików - Krasnystaw 28.11.2015

W sobotę 28 listopada w krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Piłsudskiego w Krasnymstawie odbyła się Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików – V Runda finałowa.
Organizatorami
tego sobotniego wydarzenia sportowego w Krasnymstawie byli:
 • Lubelski Okręgowy Związek Pływacki,
 • MOSiR Krasnystaw,
 • Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw”.
Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików była cyklem pięciu zawodów przeprowadzonych z: różnym programem pływackim i w różnych miastach województwa lubelskiego: Kraśnik, Biłgoraj, Międzyrzecz Podlaski, Lublin, Krasnystaw . Startujący zawodnicy zdobywali punkty w każdej z pięciu rund ligi, by wyłonić najlepszych w kategoriach wiekowych dzieci dziesięcioletnich i jedenastoletnich oraz młodzików dwunastoletnich.
Do zawodów krasnostawskich zgłoszono stu osiemdziesięciu zawodników z piętnastu klubów województwa lubelskiego. Krasnostawska reprezentacja składała się z ośmiu młodych sportowców, reprezentujących Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” byli to:
 • Norbert Zacharzyński,
 • Małgorzata Terlecka,
 • Piotr Korzeniowski,
 • Adrianna Chmielewska,
 • Laura Stawska,
 • Wojciech Sławacki,
 • Michał Terlecki,
 • Mateusz Pylak.
Warto nadmienić, że nasze dziesięciolatki startowały z rok od siebie starszymi. Tego typu zawody traktujemy jako swoiste wyróżnienie, że mogły się odbyć w naszym mieście.
W czasie zawodów doszło do uzyskania bardzo dobrych wyników sportowych, cieszy również fakt, że wielu młodym sportowcom udało się poprawić swoje dotychczasowe rezultaty.
Z
krasnostawskiego Klubu na podium stanęli:
 • Norbert Zacharzyński drugie miejsce na 50m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym,
 • Wojciech Sławacki drugie miejsce na 50m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym,
 • Piotr Korzeniowski trzecie miejsce na 200m stylem klasycznym.
W podsumowaniu całej ligi Wojciech Sławacki zwyciężył w kategorii dzieci dziesięcioletnich i jedenastoletnich. Norbert Zacharzyński zajął miejsce trzecie w kategorii dwunastolatków. 

Mistrzostwa Woj. Lubelskiego Dzieci 10,11 lat - Lublin 14.11.2015

W dniu 14 listopada 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 – 11 lat w pływaniu. Zawody odbyły się na olimpijskiej pływalni Aqua Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie.
W mistrzostwach miały prawo startu zawodniczki i zawodnicy, posiadający: aktualne badania lekarskie, urodzeni w roku 2005 i 2004, zgłoszeni przez kluby sportowe województwa lubelskiego, posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie.
W zawodach uczestniczyło osiemnaście klubów pływackich z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. W sumie w zawodach wzięło udział sto siedemdziesiąt sześć dzieci. Z naszego miasta wystartowała sześcioosobowa reprezentacja z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Byli to: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Wojciech Sławacki, Mateusz Pylak, Michał Terlecki, Hubert Pylak. Wyjazd na mistrzostwa mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Dziesięciolatki rywalizowały na dystansach 50m stylem: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Natomiast dzieci jedenastoletnie 50m stylem motylkowym, 100m stylem: grzbietowym, klasycznym i dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach.
W klasyfikacji medalowej UKS ”Wodnik Krasnystaw„ zajął miejsce trzecie, mimo tego, że nie miał reprezentantów jedenastoletnich a punktacja była w dwóch rocznikach. Obecność na podium w sobotnich zawodach zaliczyli: Hubert Pylak – pierwsze miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i drugie na 100 metrów stylem zmiennym. Chmielewska Adrianna – trzecie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i drugie na 50 metrów stylem klasycznym. Mateusz Pylak – drugie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym. Michał Terlecki – pierwsze miejsce w stylu klasycznym i trzecie w stylu motylkowym. Laura Stawska – trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Wojciech Sławacki – pierwsze miejsca na: 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zmiennym.
W kategorii – najlepszy zawodnik – wśród dziesięciolatków aż trzech zawodników z krasnostawskiego klubu stanęło na podium, byli to: Wojciech Sławacki, Hubert Pylak, Michał Terlecki. Chłopcy w swoich startach zgromadzili największą ilość punktów za co zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami.
Jak wskazują na to sobotnie „zdobycze”, każdy z reprezentantów przywiózł jakiś medal, niektórzy zdobyli dwa i to z najszlachetniejszego kruszcu. Miło informować społeczność krasnostawską o sukcesach dzieci, reprezentantów ich miasta w województwie lubelskim. „Wodnik Krasnystaw” realizując swoją działalność statutową przyczynia się do tworzenia tradycji pływania sportowego, a tym samym do promocji naszego miasta w regionie. Gorące podziękowania i gratulacje za sukcesy dla młodych sportowców. Serdeczne podziękowanie dla ich Rodziców za zaangażowanie w dobre funkcjonowanie klubu w imieniu Zarządu UKS „Wodnik Krasnystaw” i swoim składa
Andrzej Miciuła

Sztafeta 100x100 z okazji Dnia Niepodlegości - Lublin 11.11.2015

Z inicjatywy LOZP, MOSIR „Bystrzyca” i UM Lublin na Pływalni Olimpijskiej AQUA Lublin z okazji obchodów Dnia Niepodległości została zorganizowana Próba bicia rekordu Polski w sztafecie 100 x 100 m.
W sztafecie udział brało 100 zawodników z woj. lubelskiego z najlepszymi czasami 100 m. w stylu dowolnym. Nasz Klub reprezentowała piątka zawodników:
 • Ania Terlecka,
 • Wojtek Sławacki - najmłodszy uczestnik sztafety,
 • Norbert Zacharzyński,
 • Piotr Korzeniowski
 • Paweł Korzeniowski.
To już tradycja, że w Polsce Narodowe Święto Niepodległości w wielu miastach i miasteczkach obchodzi się na sportowo. Nie inaczej jest również na Lubelszczyźnie, a najważniejszymi imprezami była sztafeta pływacka, rozegrana na nowym basenie olimpijskim Aqua Lublin.
Po raz pierwszy w historii została zorganizowana taka sztafeta i była to dodatkowo próba ustanowienia rekordu Polski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 100x100 m stylem dowolnym, uzyskując rezultat 1:47.29.
Sztafetę rozpoczął o godz. 11.11 80-letni lublinianin Marian Raczyński, medalista mistrzostw świata masters i najstarszy jej uczestnik, natomiast zakończyła Zuzanna Mazurek z Fali Kraśnik, olimpijka z Pekinu i młodzieżowa mistrzyni globu z Meksyku, specjalizująca się w stylu grzbietowym.
Najmłodszym uczestnikiem środowej sztafety był Wojciech Sławacki z naszego Klubu. Udział w niej wzięli m.in. także dwukrotny olimpijczyk Mariusz Siembida, medalista MŚ i ME oraz Krzysztof Wabicz, mistrz świata i Europy oraz 15-krotny mistrz Polski w ratownictwie wodnym (w latach 1983-2003).

IV Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików - Lublin 07.11.2015

W sobotę 7 listopada odbyła się w Lublinie IV Runda Ligi Wojewódzkiej w Kategorii Dzieci i Młodzików (11–12 lat) przy okazji tych zawodów przeprowadzono sprawdzian zawodników trzynastoletnich i starszych. Zawody przeprowadzono na Pływalni Olimpijskiej AQUA w Lublinie przy Alejach Zygmuntowskich 4. Organizatorami zawodów był: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Spośród trzech styli pływackich, zawartych w regulaminie zawodnicy musieli wybrać dwa w których odbyła się rywalizacja z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Warto nadmienić, że dzieci dziesięcioletnie były dopuszczone - zgodnie z regulaminem - do rywalizacji z grupą dzieci jedenastoletnich. Nasze miasto było reprezentowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie. Reprezentacja składała się z jedenastu osób a jej udział mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Zawody był trudne szczególnie dla dzieci dziesięcioletnich, które musiały rywalizować z dziećmi o rok od siebie starszymi oraz trzynastolatków i czternastolatków którzy pływali w kategorii otwartej. Nie przeszkodziło to jednak w poprawieniu własnych rekordów życiowych i wywalczeniu bardzo dobrych miejsc. Na podium znaleźli się: Wojciech Sławacki 200 metrów stylem dowolnym – trzecie miejsce, Norbert Zacharzyński 50 metrów stylem grzbietowym – pierwsze miejsce, Wojciech Sławacki 50 metrów stylem klasycznym i Michał Terlecki 50 metrów stylem klasycznym – miejsce drugie, Paweł Korzeniowski 200 metrów stylem klasycznym – miejsce drugie, Norbert Zacharzyński 100 metrów stylem zmiennym – miejsce drugie, Anna Terlecka 200 metrów stylem klasycznym – miejsce trzecie. Wyniki pozostałych zawodników znajdują się na megatiming.pl
Gratulujemy zawodnikom udanego startu na sobotnich zawodach w Lublinie, bez względu na wyniki uzyskane we wszystkich konkurencjach należy potraktować te zawody jako kolejne doświadczenie sportowe, gdzie wygrana i przegrana mają swoja wartość podobnie jak mądry trening i odpoczynek w kształtowaniu zawodnika.
Andrzej Miciuła

Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie - V runda - 24.10.2015


III Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików - Międzyrzec Podlaski 11.10.2015

W niedzielę odbyła się III Runda ligi Wojewódzkiej w Pływaniu w Kategorii Dzieci i Młodzików. Zawody przeprowadzono na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w MiędzyrzeczuPodlaskim. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, MOSiR w Międzyrzeczu Podlaskim i Klub Sportowy „MOSiR Huragan” Międzyrzecz Podlaski. Na program zawodów złożyły się odcinki pięćdziesięciometrowe i dwustumetrowe, które sportowcy pokonywali różnymi stylami. W programie umieszczono również rywalizację sztafet. Prawo startu w zawodach miały dzieci urodzone w latach 2003 – 2005. Krasnostawski Klub w klasyfikacji medalowej zajął trzecie miejsce na co złożyły się sukcesy pływackie indywidualne i sztafety 4x50m stylem zmiennym chłopców. W kategorii chłopców 10-11 lat Wojciech Sławacki zajął miejsce trzecie na 50m stylem dowolnym. Michał Terlecki wygrał konkurencję chłopców 10-11 lat w stylu klasycznym a Norbert Zacharzyński w tym stylu w kategorii chłopców dwunastoletnich był drugi. Również drugiemiejsce zajął Norbert na 50m stylem motylkowym. W stylu zmiennym, wśród chłopców 10-11 lat zwyciężył Wojciech Sławacki, Hubert Pylak był piąty a Michał Terlecki siódmy. Szczegóły znajdują się na stronie LOZP.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotnio – niedzielnych zawodów wspaniałych osiągnięć sportowych. Dziękujemy ich Rodzicom za zaangażowanie w rozwój sportu pływackiego w naszym mieście. Miło nadmienić, że organizację ostatniej V Rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików, władze Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego przyznały miastu Krasnystaw. Zawody odbędą się w sobotę 28 listopada na pływalni MOSiR, serdecznie zapraszamy.
Prezes UKS Wodnik Krasnystaw
Andrzej Miciuła

Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej - Lublin 10.10.2015

10 października na nowej lubelskiej pływalni z dziesięcioma torami i elektronicznym pomiarem czasu odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej.
Organizatorem tych zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Rywalizacja sportowa odbyła się w dwóch blokach startowych. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy dwunastoletni i starsi, podzieleni w trzech kategoriach: 12-14 lat, 15 lat, 16 lat i starsi. Zawody rozegrano na dystansach stu metrów każdym stylem i czterystu metrów stylem zmiennym. Miło zakomunikować, że Ania Terlecka w swojej kategorii wiekowej wygrała punktację wszechstronności stylowej. Paweł Korzeniowski zajął miejsce siódme. Gratulacje

III Runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów – Ligi Open - Kraśnik 04.10.2015


Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10, 11 lat  - ZESTAWIENIE OGÓLNOPOLSKIE

„Wodnik Krasnystaw na fali”

Jak co roku na wiosnę przeprowadzono w każdym województwie rundy Ogólnopolskiego Drużynowego Wieloboju Dzieci 10-11 lat. Na miejsce zawodów w dniach 30-31 maja w Lubelskiem wybrano Puławy. Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie reprezentowała drużyna w składzie:
 • Adrianna Chmielewska,
 • Laura Stawska,
 • Wojciech Sławacki,
 • Michał Terlecki,
 • Mateusz Pylak,
 • Hubert Pylak.
W rundzie wojewódzkiej nasze dziesięciolatki wygrały te zawody zdobywając:
 • cztery złote medale,
 • cztery srebrne medale,
 • pięć brązowych medali.
W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zwyciężyła, za co została nagrodzona pucharem dla najlepszej drużyny. Wszystkie wyniki z ośrodków wojewódzkich zostały zestawione centralnie i opublikowane na stronie Polskiego Związku Pływackiego (http://www.polswim.pl/ogolnopolskie-druzynowe-zawody-dzieci-10-11-lat-zestawienie-ogolnopolskie).
W ogólnopolsiej klasyfikacji drużynowej dzieci dziesięcioletnich UKS "Wodnik Krasnystaw" zajął szóste miejsce w klasyfikacji na sto siedemdziesiąt sześć klubów z całego kraju. Indywidualnie dziewczynki zajęły miejsca: szesnaste Adrianna Chmielewska, sto trzydzieste Laura Stawska na pięćset trzynaście startujących zawodniczek 10-letnich. Miło poinformować, że na pięćset czterdziestu startujących dziesięciolatków trzech naszych zawodników dostało się do pierwszej dziesiątki zajmując kolejno miejsca: pierwsze Wojciech Sławacki, czwarte Hubert Pylak, ósme Michał Terlecki,dwieście osiemdziesiąte szóste Mateusz Pylak.
Po zimowym powołaniu Norberta Zacharzyńskiego do kadry wojewódzkiej, wiosennym powołaniu AniTerleckiej do kadry narodowej to kolejny wielki sukces krasnostawskich pływaków, o czym z przyjemnością informujemy. Gratulacje dla naszych młodych sportowców i wszystkich, którzy w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu w wykonaniu młodych krasnostawian.

Prezes
UKS „Wodnik Krasnystaw”
Andrzej Miciuła

Otwarte Mistrzostwa Puław: 27.06.2015r.


Finał Zawodów OMDO w Warszawie: 19.06.2015r.

13 czerwca w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka".
W powyższych zawodach uczestniczyła dwójka naszych zawodników: Laura Stawska i Michał Terlecki.

IV Runda Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie: 05.06.2015r.


Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10, 11 lat w Puławach: 30-31.05.2015r.

W dniach 30-31 maja w Puławach odbyła się wojewódzka runda Ogólnopolskiech Drużynowych Zawodów Dzieci 10, 11 lat. W zawodach nasz Klub rezprezentowała 6-cio osobowa drużyna 10-cio latków  w składzie:
 • Ada Chmielewska,
 • Laura Stawska,
 • Wojtek Sławacki,
 • Michał Terlecki,
 • Mateusz Pylak,
 • Hubert Pylak.
W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zjęcła I-wsze miejsce zdobywając puchar. Nasi zawodnicy zajmowali czołowe miejsca we wszystkich kategoriach, zajmując często wszystkie miejsca na podium, zdobyli:
 • 4 złote medale,
 • 4 srebrne medale,
 • 5 brązowych medali.
W kategorii najlepszych zawodników 10-lat, chłopcy zajęli pierwsze trzy miejsca:
 • 1 miejsce - Wojtek Sławacki,
 • 2 miejsce - Hubert Pylak,
 • 3 miejsce - Michał Terlecki.

III FINAŁOWA Runda Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie: 24.05.2015r.


V runda OMDO w Warszawie: 16.05.2015r.


Puchar Roztocza w Zamościu: 16-17.05.2015r.


II Runda Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie: 10.05.2015r.


II Runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów – Ligi Open  w Międzyrzecu Podlaskim : 19.04.2015r.


II Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Biłgoraju: 18.04.2015r.

Link do filmiku ze sztafety 4x50m MIX stylem zmiennym: tutaj

I Runda Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie: 12.04.2015r.


IV Runda Zawodów OMDO w Warszawie: 11.04.2015r.


I Runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat w Krasniku: 28-29.03.2015r.

W sobotę i niedzielę 28 – 29 marca 2015 roku na Krytej Pływalni przy ulicy Żwirki i Wigury 2 w Kraśniku odbyła się I runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Pływaniu 12 i 13 lat. Organizatorami imprezy byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, UKP Fala Kraśnik, Miejski  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku. Zawody przeprowadzone były seriami na czas. Rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Pływania, Światowej Federacji Pływackiej oraz regulaminem Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Pływaniu 12 i 13 lat . Zawody przeprowadzono w dwóchblokach startowych.
Na program zawodów składały się cztery style pływackie, które w zależności od kategorii wiekowej pokonywano na dystansach stu, dwustu i czterystumetrowych.
W zawodach wzięło udział czternaście klubów pływackich zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim. W sumie w zawodach uczestniczyło stu szesnastu zawodników. Krasnystaw reprezentowała czwórka pływaków z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw”: Anna Terlecka, Norbert Zacharzyński, Piotr Korzeniowski i Mateusz Kowalski.

Kompletne wyniki na megatiming.pl

I Runda Wojewódzkiej Ligi OPEN w Zamościu: 22.02.2015r.


I Runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Kraśniku: 21.02.2015r.


Puchar Silesia w Katowicach: 14-15.02.2015r.

W dniach 14-15 lutego w Katowicach odbyły się zawody w pływaniu pod nazwą PUCHAR SILESIA. Miejscem sportowej rywalizacji była pływalnia AWF im. Jerzego Kukuczki przy ulicy Mikołowskiej 72A.
Zawody przeprowadzono w trzech blokach w których każdy z naszych zawodników miał prawo do dwóch startów indywidualnych. Do zawodów zgłoszono 576 zawodników z 47 klubów. Wśród nich znalazła się trójka  zawodników UKS "Wodnik Krasnystaw" działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie: Adrianna Chmielewska, Wojciech Sławacki i Norbert Zacharzyński. Pomimo nielicznej reprezentacji krasnostawianie zdobyli łącznie 17 medali:
Adrianna Chmielewska (rocznik 2005):
- Styl dowolny 50m – 2 miejsce,
- Styl klasyczny 50m – 1 miejsce,
- Styl grzbietowy 100m – 1 miejsce,
- Styl klasyczny 100m – 3 miejsce,
- Styl motylkowy 50m – 2 miejsce,
- Styl zmienny 100m – 1 miejsce.
Wojciech Sławacki (rocznik 2005):
- Styl dowolny 50m – 1 miejsce,
- Styl motylkowy 100m – 1 miejsce,
- Styl dowolny 200m – 1 miejsce,
- Styl klasyczny 100m – 1 miejsce,
- Styl grzbietowy 50m – 1 miejsce,
- Styl zmienny 100m – 1 miejsce.
Norbert Zacharzyński (rocznik 2003):
- Styl dowolny 50m – 4 miejsce,
- Styl motylkowy 100m – 2 miejsce,
- Styl grzbietowy 100m – 2 miejsce,
- Styl klasyczny 100m – 1 miejsce,
- Styl motylkowy 50m – 1 miejsce,
- Styl zmienny 100m – 2 miejsce.
Uczestnicy weekendowej "wyprawy" na długo zapamiętają katowickie zawody: starty reprezentantów Polski (Alicja Tchórz, Tomasz Polewka), sprawną organizację imrezy sportowej, profesjonalizm obsługi zawodów (transmisja LIVE, elektroniczny pomiar czasu, oprawa zawodów) oraz zdobyte dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.


III runda OMDO w Warszawie: 07.02.2015r.

7 lutego w Warszawie odbyły się zawody w pływaniu pod nazwą "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Była to już III runda tej edycji zawodów, mających rangę ogólnopolskich. Godnie barwy naszego klubu i miasta reprezentowała dwójka dzieci z rocznika 2005: Laura Stawska i Michał Terlecki. Jak zwykle nie obyło się bez miejsc medalowych:
Laura Stawska:
- Styl grzbietowy 50m – 4 miejsce,
- Styl zmienny 100m – 2 miejsce,
Michał Terlecki:
- Styl klasyczny 50m – 1 miejsce,
- Styl zmienny 100m – 1 miejsce,
W klasyfikacji medalowej nasz klub uplasował sie na piątym miejscu. Natomiast indywidualnie nasi zawodnicy, w klasyfikacji na najlepszego zawodnika, zajęli miejsca:
Laura Stawska (470pkt. FINA) - 6 miejsce,
Michał Terlecki (374pkt. FINA) - 2 miejsce.
Gratulacje

Puchar Połańca w Połańcu: 31.01.2015r.

Trójka naszych zawodników uczestniczyła w zawodach pływackich o "Puchar Połańca", które odbyły się 31 stycznia w Połańcu. Łącznie zawodnicy UKS "Wodnik Krasnystaw" zdobyłi 5 złotych krążków.

Michał Terlecki:
- Styl motylkowy 50m – 1 miejsce,
- Styl klasyczny50m – 1 miejsce,
Małgorzata Terlecka:
- Styl klasyczny 100m – 4 miejsce,
- Styl grzbietowy 50m – 4 miejsce,
- Styl dowolny100m – 9 miejsce,
Anna Terlecka:
- Styl klasyczny 100m – 1 miejsce,
- Styl motylkowy 50m – 1 miejsce,
- Styl klasyczny 50m – 1 miejsce,
W klasyfikacji medalowej nasz klub uplasował sie na szóstym miejscu. Natomiast indywidualnie nasi zawodnicy, w klasyfikacji na najlepszego zawodnika, zajęli miejsca:
Michał Terlecki (335pkt. FINA) - 2 miejsce,
Małgorzata Terlecka (497pkt. FINA) - 12 miejsce.
Anna Terlecka (830pkt. FINA) - 1 miejsce.
Gratulacje


Kalendarz Zawodów 2015