"Puchar Sprintu" w Puławach - 22.12.2013 r.


Ogólnopolskie zawody pływackie „Puchar Sprintu” w Puławach.
„Wodnik Krasnystaw” pierwszy w klasyfikacji medalowej.

22 grudnia w Puławach odbył się Puchar Sprintu, coroczne zawody pływackie, które swoją nazwę wzięły od najkrótszych dystansów rozgrywanych w sporcie pływackim. Organizatorem zawodów była sekcja pływacka Klubu Sportowego „Wisła Puławy”. Zawody rozegrano na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach przy ulicy Partyzantów 11.
Na program zawodów złożyły się odcinki pięćdziesięciometrowe pokonywane czteremastylami pływackimi oraz odcinek stumetrowy w stylu zmiennym. Rywalizację sportową podzielono na płeć i siedem kategorii wiekowych. Zawody przeprowadzono seriami na czas. Uczestnicy zgłoszeni byli w trzech wybranych konkurencjach pływackich, w których walczyli o jak najlepsze rezultaty. To one decydowały o zdobytych pucharach w swoich kategoriach wiekowych oraz nagrodach rzeczowych za jeden wynik według aktualnego kalkulatora punktów FINA (Światowej Federacji Pływackiej).
Do zawodów zgłosiło się dwadzieścia dziewięć klubów pływackich z regionu środkowo – wschodniego Polski. W sumie wystartowało dwustu dziewięćdziesięciu jeden zawodników. Niektóre reprezentacje były tak liczne, że przyjechały autokarami. Nasze miasto reprezentowało sześcioro dzieci i młodzieży z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Były to ostatnie zawody pływackie organizowane w naszym województwie w tym roku kalendarzowym.
Dość sensacyjne wyniki ogłaszano w czasie zawodów w konkurencjach indywidualnych, które przerosły oczekiwania ”wodniczków”. Oficjalne wyniki znajdują się na omegatiming.pl.
Dwójka krasnostawian wywalczyła puchary, jeden przypadł Adriannie Chmielewskiej, drugi Wojciechowi Sławackiemu. W klasyfikacji medalowej UKS „Wodnik Krasnystaw” zajął pierwsze miejsce, złożyły się na to zajęte miejsca całej reprezentacji.

Należy wyjaśnić, że w tym samym czasie w Warszawie trwał trzeci blok ogólnopolskich zawodów „Od Młodzika Do Olimpijczyka” z udziałem naszych zawodników. Wiadomości z tych zawodów zawarte są w poprzednim artykule. Część dzieci startująca w bloku sobotnim zrezygnowała z udziału w Pucharze Sprintu z uwagi na późny powrót z zawodów poprzedniego dnia i duże zmęczenie. Tak więc w Puławach wystartowaliśmy w osłabionym składzie.
Serdeczne gratulacje dla reprezentantów UKS „Wodnik Krasnystaw” za wspaniałe wyniki sportowe i „świąteczne prezenty pod choinkę”.
Andrzej Miciuła

"Od Młodzika Do Olimpijczyka" w Warszawie - 21.12.2013 r.


Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA - ROCZNIKI 2000-2005 -
II EDYCJA Warszawa, 21-12-2013.


Sobota i niedziela obfitowały w wydarzenia sportowe w Warszawie. W weckend przeprowadzono zawody pływackie, drugą edycję, funkcjonującą pod nazwą Ogólnopolskich Zawodów Pływackich - OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA. Skierowano je do dzieci i młodzieży urodzonej w latach 2000 – 2005. Jednym ze sponsorów tego dziecięcego programu w latach 2013/2014 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od Młodzika do Olimpijczyka to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich zapoczątkowany w grudniu 2011 roku przez Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa.
Organizatorami programu – przewidzianego w sezonie 2013/2014 – „Od Młodzika do Olimpijczyka” jest Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Warszawa oraz Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Zadbano o szczytne cele zawodów skierowane szczególnie do najmłodszych pływaków, które tak bardzo odzwierciedlają charakter krasnostawskiego klubu pływackiego i wpasowują się w jego działalność statutową :
  • Popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych.
  • Budowanie w dzieciach postawy otwartej na aktywność fizyczną, ze szczególnym ukierunkowaniem na pływanie oraz bezpieczeństwo nad wodą.
  • Umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich zawodnikom urodzonym w latach 2000-2005.
  • Przegląd umiejętności pływackich w celu wyławiania talentów pływackich wśród dzieci trenujących w klubach i sekcjach pływackich.
  • Promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudzania i rozwoju zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży.
  • Zapoznanie zawodników z procedurami oraz atmosferą profesjonalnych zawodów pływackich.
  • Integracja między zawodnikami i klubami pływackimi.
Prawo startu w zawodach miały zawodniczki i zawodnicy zgłoszeni przez Kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Zawody rozgrywane były w sześciu kategoriach wiekowych – dzieci urodzone w latach: 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.
Każdy uczestnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych. Starty zawodników dozwolone były wyłącznie w strojach dopuszczonych przez Polski Związek Pływacki. Wszystkie zawody organizowane są w oparciu o przepisy FINA i PZP. Każda edycja przeprowadzana jest seriami na czas przy użyciu elektronicznego pomiaru czasu, za pomocą tablic dotykowych, z wykorzystaniem elektronicznych tablic wyników. Dodatkowo wyniki wyświetlane są przy użyciu specjalnego programu, na ekranach projekcyjnych. Na program zawodów w sezonie 2013/2014 zaplanowanych jest sześć rund: pięć eliminacyjnych oraz ostatnia finałowa - 20 czerwca 2014 roku. Trzy z nich na bazie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Polna” pływalni dwudziestopięciometrowej i trzy w Wodnym Parku Warszawianka na pływalni pięćdziesięciometrowej. Trzeba tutaj zaznaczyć, że zawody na pływalni 25-metrowej rozgrywane są w ciągu dwóch dni (sobota i niedziela), w trzech blokach podzielonych ze względu na wiek zawodników. Pozostałe na pływalni pięćdziesięciometrowej. Jest bardzo mało w naszym kraju pływalni o wymiarach olimpijskich (w Warszawie jedna). Ma to wielki wpływ na poziom pływania, szczególnie seniorów. W naszym regionie taka pływalnia powstaje w Lublinie, czemu dopingujemy, jak również jak najszybszemu jej oddaniu.
W drugiej rundzie warszawskich, ogólnopolskich zawodów wystartowało sześciuset trzydziestu dwóch młodych zawodników z czterdziestu klubów. Nasze miasto w stolicy reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik Krasnystaw” działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Dzięki pomocy uzyskanej od Burmistrza Krasnegostawu Pana Andrzeja Jakubca do Warszawy mogło pojechać trzynaścioro młodych krasnostawskich sportowców.
„Młode karpiki” miały do spełnienia w „warszawskim akwarium” kilka zadań: przede wszystkim zebrać punkty na indywidualne zawody finałowe w różnych konkurencjach, sprawdzić swoje możliwości sportowe w różnych stylach pływackich, promować dobre imię Krasnegostawu w Warszawie.

Na dzieciach duże wrażenie zrobiła: ilość startujących, związany z tym zgiełk startowy, elektroniczny pomiar czasu, starty na zakładkę. Komisja sędziowska nie dawała taryfy ulgowej dzieciom najmłodszym za przekroczenia przepisów, dyskwalifikacji było co niemiara. Pierwszy raz nie ominęły one również krasnostawian. Na szczęście dotyczyły emocji startowej, a nie braku umiejętności i wiadomości. Zawody rozpoczęto punktualnie o godzinie 9.00.
Zaskoczeniem były wyniki pierwszego bloku startowego, w kategorii wiekowej dzieci urodzonych w roku 2005 w zgłoszonych stylach pływackich, zmienionych w stosunku do poprzednich zawodów tego programu. Dzieci potwierdziły wszechstronne przygotowanie: kondycyjne, koordynacyjne, gibkościowe jak i w obszarze technicznym pływania sportowego. Szczegółowe informacje znajdują się na omegatiming.pl. W rankingu medalowym krasnostawskie dzieci wywalczyły pierwsze miejsce zdobywając dziewięć medali w tym: sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Miło było odpowiadać na pytania rodziców, trenerów z innych klubów dotyczących ciekawostek funkcjonowania klubu. Wywiad przeprowadzono z objawieniem zawodów Wojtkiem Sławackim zawodnikiem UKS „Wodnik Krasnystaw” i jego trenerem.
Po pierwszym bloku startowym reprezentanci Krasnegostawu udali się na spacer do pobliskich Królewskich Łazienek. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi, dzień choć grudniowy przypominał „złotą jesień”, a nie mroźną zimę. Było: sucho, ciepło i słonecznie. Spacerując po zadbanych alejkach podziwialiśmy zabytki architektury, ciekawą roślinność zwierzęta i liczne ptactwo zgromadzone w parku na trawnikach i stawach.
Równie godnie reprezentowała nasze miasto i barwy klubu młodzież z rocznika 2001 startujące w bloku popołudniowym oraz dzieci urodzone w latach 2002 – 2003, których start przewidziano następnego dnia w niedzielę. Założone zadania we wszystkich obszarach warszawskiego wyjazdu zostały zrealizowane. Krasnostawianie na trwale wpisali się w pamięć organizatorów zawodów i innych klubów. Krasnostawski klub jest rozpoznawalny wśród czterdziestu uczestniczących w Warszawie. Wynik sportowy uzyskany na zawodach – drugi raz z rzędu, pierwsze miejsce klubu w klasyfikacji medalowej – daje dobre prognozy na przyszłość.
W imieniu Zarządu Klubu składam szczere gratulacje wszystkim reprezentantom naszego miasta z UKS „Wodnik Krasnystaw” za uzyskane wyniki na warszawskich zawodach. Szczególne podziękowania pragnę złożyć na ręce ich rodziców. Dziękuję Urzędowi Miasta Krasnystaw za wsparcie finansowe dziecięcego sportu pływackiego oraz dyrektorowi i kierownictwu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie za współpracę w działalności statutowej klubu.
Andrzej Miciuła

Zawody w Lublinie - Finałowa Runda LLK "Koziołek" - 14.12.2013 r.


Sukces krasnostawskich dzieci w podsumowaniu całorocznej ligi zawodów pływackich „O Laur Lubelskiego Koziołka” 2013

W dniu 14 grudnia odbyła się szósta, finałowa runda zawodów pływackich „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody przeprowadzono na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu  i Rekreacji „Bystrzyca”  przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Organizatorami zawodów było Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka. W zawodach uczestniczyło dwustu dwudziestu siedmiu zawodników z czternastu klubów pływackich zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim.
Dzieci i młodzież podzielona została na sześć kategorii wiekowych w których pływała na różnych dystansach i różnymi stylami. Zawody przeprowadzono seriami na czas.
Bardzo dobrze wypadły dzieci z roczników 2005, 2003, 2002 i 2001. W podsumowaniu medalowym ostatniej rundy finałowej klub zajął trzecie miejsce.
W podsumowaniu całej ligi krasnostawianie wypadli równie dobrze zajmując w wymienionych rocznikach czołowe lokaty szczegóły znajdują się na www.omegatiming.pl
Gratulacje dla młodych krasnostawian za bardzo dobrą postawę sportową oraz godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.
Andrzej Miciuła

UKS "Wodnik Krasnystaw" reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek.

Na 14 klubów startujących w ostatniej Rundzie LLK nasz Klub zajął 3-cie miejsce, plasując się tuż za Lubelskimi Klubami: Lublinianką i Skarpą Lublin.
Ogółem zdobyliśmy 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Zawodnicy płyneli w następujących konkurencjach:
25 m. stylem klasycznym:
- Ada Chmielewska - 1 miejsce
- Laura Stawska - 6 miejsce
- Wojtek Sławacki - 1 miejsce
- Michał Terlecki - 2 miejsce
- Hubert Pylak - 3 miejsce
- Mateusz Pylak - 7 miejsce
25 m. stylem motylkowym:
- Natalka Lewandowska - 8 miejsce
- Wiktoria Nizioł - 11 miejsce
- Oliwia Suchodolska - 21 miejsce
50 m. stylem motylkowym:
- Małgosia Terlecka - 11 miejsce
- Norbert Zacharzyński - 1 miejsce
- Piotrek Korzeniowski - 10 miejsce

100 m. stylem zmiennym:
- Ania Terlecka - 2 miejsce
200 m. stylem zmiennym:
- Karolina Pomarańska - 4 miejsce
- Paweł Korzeniowski - 4 miejsce

Dużo oklasków nasi zawodnicy zdobyli przy podsumowaniu całej - 37-ej Edycji LLK. Zawodnicy Naszego Klubu "okupowali" podium, "zgarniając" większość pucharów.

Rocznik 2005 - Dziewczęta
1 miejsce - Ada Chmielewska
2 miejsce - Laura Stawska
Rocznik 2005 - Chłopcy
1 miejsce - Wojtek Sławacki
2 miejsce - Michał Terlecki
3 miejsce - Hubert Pylak
Rocznik 2003 - Chłopcy
1 miejsce - Norbert Zacharzyński
Rocznik 2002 - Dziewczęta
2 miejsce - Ania Terlecka
Rocznik 2001 - Dziewczęta
3 miejsce - Karolina Pomarańska

Wojewódzkie Igrzyska w pływaniu - Zamość 04.12.2013 r.


W dniach 03 – 04 odbyły się finały wojewódzkie gimnazjów i szkół podstawowych w pływaniu. Zawody przeprowadzono na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Program zawodów wypełniły sztafety i konkurencje indywidualne w trzech stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym. Prawo startu w zawodach miały jedynie te sztafety oraz ci zawodnicy którzy awansowali z zawodów rejonowych.
Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie w Zamościu reprezentowały trzy sztafety: jedna chłopców z gimnazjum i dwie dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej. Mieliśmy również reprezentantów w konkurencjach indywidualnych.
Wielką niespodziankę sprawiła Karolina Pomarańska, która zajmując drugie miejsce zdobyła srebrny medal w wojewódzkich Igrzyskach na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym.
Dziewczęta ze szkoły podstawowej w sztafecie 8 x 25 metrów w składzie: Karolina Pomarańska, Julia Saran, Natalia Pomarańska, Anna Terlecka Małgorzata Terlecka, Adrianna Chmielewska, Joanna Turczyńska, Karolina Turczyńska, zajęła miejsce szóste. Sztafeta chłopców 8 x 25 metrów w składzie: Paweł Poniewozik, Piotr Poniewozik, Władysław Lisowski, Norbert Zacharzyński, Hubert Pylak, Mateusz Pylak, Michał Terlecki, Radosław Poszytek, zajęła miejsce jedenaste.
Sztafeta chłopców z gimnazjum 10 x 25 metrów stylem dowolnym w składzie: Radosław Lenard, Mateusz Legieć, Mikołaj Trochimiuk, Ernest Kowalczyk, Piotr Zadrąg, Jakub Zborowski, Kornel Szumilak, Adam Frańczak, Maciej Jasiński, Mateusz Kołodziejczyk, zajęła jedenaste miejsce w województwie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.
Gratulacje.
Andrzej Miciuła

Wojewódzkie Igrzyska w pływaniu, Zamość, 04.12.2013r.


V-ta Runda (finałowa) Ligi Wojewódzkiej w kategorii dzieci i młodzików
11 – 12 lat - Lublin 30.XI. 2013 r.

30 listopada odbyła się piąta runda (finałowa) Ligi Wojewódzkiej w kategorii dzieci i młodzików 11 – 12 lat. Miejscem sobotnich zmagań sportowych była kryta pływalnia Szkoły Podstawowej nr 28 przy ulicy Radości 13 w Lublinie. Organizacja rundy finałowej ligi przypadła Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „SKARPA” oraz Lubelskiemu Okręgowemu Związkowi Pływackiemu.
Spośród zaproponowanych przez organizatorów zawodów trzech konkurencjach należało wybrać dwie, wktórych odbyła się rywalizacja sportowa we wspomnianych wcześniej kategoriach wiekowych. W zawodach uczestniczyło jedenaście klubów pływackich z województwa lubelskiego zrzeszonych w PZP. W sumie w zawodach wzięło udział sto siedemdziesiąt troje dzieci.
Krasnystaw był reprezentowany przez trzy zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” – Annę Terlecką, Karolinę Pomarańską i Julię Banach. Bardzo dobrze wypadła na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym Anna Terlecka, która wygrała tę konkurencję. W drugim swoim starcie na dystansie dwustu metrów stylem dowolnym zajęła miejsce dziewiąte. O krok od medalu była Karolina Pomarańska na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym, która minimalnie przegrała trzecie miejsce, zajmując nie lubiane przez zawodników miejsce czwarte.
Gratulacje dla zawodniczek reprezentujących klub w województwie.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu o puchar
Prezesa Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park - Warszawa 29-30.XI. 2013 r.

Złote medale Norberta Zacharzyńskiego z UKS „Wodnik Krasnystaw”
W dniach 29 – 30 listopada odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu o puchar Prezesa Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park. Organizatorami zawodów byli: Mokotowski Uczniowski Klub  Pływacki Warszawianka - Wodny Park, Mokotowska Fundacja Warszawianka - Wodny Park, Polski Związek Pływacki.
Zawody przeprowadzono na  pływalni Warszawianka – Wodny Park przy ulicy Merliniego 4 w Warszawie.
Mistrzostwa podzielone były na trzy bloki startowe: dwa w piątek i jeden w sobotę. W każdym z bloków zawodnicy zgłoszeni byli w dwóch wybranych stylach pływackich. Zawody w poszczególnych konkurencjach
przeprowadzone były seriami na czas.
W zawodach uczestniczyły czterdzieści trzy kluby z kraju, zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. W sumie w mistrzostwach wzięło udział pięciuset osiemdziesięciu trzech zawodników. Województwo lubelskie reprezentowane było przez Norberta Zacharzyńskiego z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Pierwszego dnia zawodów w pierwszym bloku startowym Norbert płynął na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym, w którym zajął pierwsze miejsce. W drugim starcie na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym zajął miejsce czwarte.
W drugim bloku startowym krasnostawianin płynął sto metrów stylem dowolnym zajmując miejsce czwarte, a w swoim koronnym stylu klasycznym znowu był pierwszy.
Drugi dzień zawodów również był szczęśliwy dla Norberta, który na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem motylkowym zajął miejsce pierwsze. W stylu grzbietowym na dystansie pięćdziesięciu metrów zajął miejsce trzecie. Szczegóły znajdują się na omegatiming. pl
Gratulacje za bardzo dobry występ krasnostawskiego sportowca w stolicy.

Zawody w Lublinie - V Runda LLK "Koziołek" - 23.11.2013 r.


Nie zawiodły ”krasnostawskie wodniczki” na zawodach pływackich „O Laur Lubelskiego Koziołka”

Miniona sobota 23 listopada obfitowała w zwycięstwa pływackie dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 imienia Adama Mickiewicza. W tym dniu odbyła się piąta, przedostatnia runda zawodów pływackich „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody przeprowadzono na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Organizatorami zawodów było Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka. W zawodach uczestniczyło dwustu dziewięćdziesięciu sześciu zawodników z piętnastu klubów pływackich zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim.
W programie V rundy Lauru Lubelskiego Koziołka znalazło się siedem kategorii wiekowych. W każdym roczniku dzieci pływały raz na różnych dystansach i różnymi stylami. Rywalizację sportową oceniała Lubelska Podkomisja Sędziowska, której przewodniczyła sędzia klasy związkowej pani Krystyna Dziedzina.
W kategorii wiekowej dzieci urodzonych w roku 2005 pierwsze miejsce zajęła Adrianna Chmielewska na dystansie dwudziestu pięciu metrów stylem dowolnym, a trzecia była jej klubowa koleżanka Laura Stawska. Wśród chłopców triumfował Wojciech Sławacki przed Hubertem Pylakiem.
W kategorii dzieci urodzonych w roku 2003 miejsce pierwsze zajął Norbert Zacharzyński, a Piotr Korzeniowski zajął miejsce siódme.
UKS „Wodnik Krasnystaw” w klasyfikacji medalowej zajał miejsce drugie. Wszystkie dzieci na co dzień trenują w UKS „Wodnik Krasnystaw”.
Gratulacje dla młodych krasnostawian za bardzo dobrą postawę sportową oraz godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.
Andrzej Miciuła

Mistrzostwa woj. lubelskiego w Kraśniku - 16.XI.2013 r.

Trwa dobra passa młodych pływaków z UKS „Wodnik Krasnystaw”

W dniu 16 listopada 2013 roku w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 – 11 lat w pływaniu. Zawody odbyły się w krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Żwirki i Wigury w Kraśniku. W mistrzostwach miały prawo startu zawodniczki i zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie urodzeni w roku 2003 (10 lat ) i w 2002 (11 lat ) zgłoszeni przez lubelskie kluby sportowe i posiadający licencje Polskiego Związku Pływackiego.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek sportu i Rekreacji w Kraśniku, Uczniowski Klub Pływacki „Fala” Kraśnik.
Spośród zaproponowanych przez organizatorów zawodów pięciu konkurencjach należało wybrać dwie, w których odbyła się rywalizacja sportowa we wspomnianych wcześniej kategoriach wiekowych. W zawodach uczestniczyło szesnaście klubów pływackich z województwa lubelskiego zrzeszonych w PZP. W sumie w zawodach wzięło udział sto siedemdziesiąt troje dzieci. Z naszego miasta wystartowała „czwórka wodniczków” z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Trwa dobra passa młodych pływaków z UKS „Wodnik Krasnystaw”, bo po wspaniałych sukcesach dzieci na pływalniach w Warszawie, Lublinie Radomiu, dzieci potwierdziły swój potencjał sportowy na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Kraśniku. Na szesnaście klubów pływackich województwa lubelskiego startujących w mistrzostwach zajęliśmy czwarte miejsce medalowe. Złożyły się na to przede wszystkim zwycięstwa oraz uzyskane czasy Norberta Zacharzyńskiego (złoty medal na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym, złoty medal na sto metrów stylem zmiennym). W punktacji za dwa najlepsze wyniki według aktualnych tabel wielobojowych Norbert wywalczył statuetkę w swojej kategorii wiekowej. Swoje bardzo dobre wyszkolenie potwierdziła również Ania Terlecka zdobywając srebrny medal na dystansie stu metrów stylem klasycznym oraz piąte miejsce na dystansie dwustu metrów stylem zmiennym. Uzyskane rezultaty w podsumowaniu tabel wielobojowych uplasowały Anię na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze spisał się również Piotr Korzeniowski zawodnik UKS „Wodnik Krasnystaw” a na co dzień uczeń Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie, który na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym wywalczył brązowy medal, a na dystansie stu metrów stylem zmiennym zajął miejsce szóste. Małgosia Terlecka w kategorii dziesięciolatek zajęła dwa razy ósme miejsce na dystansach: pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym i pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym. Szczegóły dotyczące Mistrzostw Województwa Lubelskiego dzieci 10 – 11 lat w pływaniu znajdują się na www.omegatiming.pl
Sukcesy dzieci z UKS „Wodnik Krasnystaw” mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Kolejny raz miło informować społeczność krasnostawską o sukcesach dzieci, reprezentantów ich miasta w województwie lubelskim. „Wodnik Krasnystaw” realizując swoją działalność statutową przyczynia się do tworzenia tradycji pływania sportowego, a tym samym do promocji naszego miasta w regionie. Gorące podziękowania za sukcesy młodych sportowców w imieniu Zarządu UKS „Wodnik Krasnystaw” i swoim składa
Andrzej Miciuła


Ogólnopolskie Mistrzostwa Radomia w pływaniu - 09.11.2013 r.

Sukces pływaków z Zespołu Szkół nr 1 imienia Adama Mickiewicza w Krasnymstawie na Ogólnopolskich Mistrzostwach Radomia w pływaniu.

W minioną sobotę na krytej pływalni „Neptun” przy ulicy Wyścigowej w Radomiu, odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Radomia w pływaniu.
Celami imprezy było:
- popularyzacja pływania,
- propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych młodzieży,
- promocja Miasta Radomia,
- promocja Klubu MKS Wodnik Radom.
Organizatorem mistrzostw był Międzyszkolny Klub Sportowy „Wodnik” Radom, impreza sportowa skierowana była do dzieci i młodzieży urodzonej w latach 2003 – 1998.
W zawodach wzięło udział dwanaście klubów pływackich, a z województwa lubelskiego trzy: RWKS Sparta Biłgoraj, KS Olimpia Lublin, UKS Wodnik Krasnystaw. W sumie w mistrzostwach wystartowało trzystu dwudziestu siedmiu zawodników.
Na program zawodów złożyły się dystanse pięćdziesięciometrowe i stumetrowe różnymi stylami. Organizatorzy przewidzieli również sztafety; cztery razy sto metrów stylem dowolnym i zmiennym.Nasze miasto Krasnystaw reprezentowało dwoje dzieci Anna Terlecka i Norbert Zacharzyński z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Mistrzem Radomia wśród chłopców urodzonych w roku 2003 na dystansach stu metrów stylami klasycznym i zmiennym został Norbert Zacharzyński z naszego miasta, on też wygrał punktację łączną za dwa style. Mistrzynią Radomia wśród dziewcząt urodzonych w roku 2002 na dystansie stu metrów stylem klasycznym została Anna Terlecka i zajęła bardzo dobre czwarte miejsce na dystansie stu metrów stylem zmiennym co w punktacji za dwa style uplasowało ją na drugim miejscu. Szczegółowe informacje znajdują się na  omegatiming.pl
Dzieci po sukcesach w tym roku odniesionych w Krakowie, Warszawie, Lublinie dołączyły sukces radomski, są od kilku lat młodymi ambasadorami naszego miasta w województwie i w kraju. Oby tak dalej, czego im szczerze życzymy.
Andrzej Miciuła


W minioną sobotę w Lublinie odbyła się IV runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w  pływaniu. Jest to cykl pięciu zawodów w roku, skierowanych do dzieci zrzeszonych w klubach pływackich województwa lubelskiego. Zawody rozegrano na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”, Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka. W programie zawodów znalazły się dwie kategorie wiekowe: dzieci urodzone w roku 2002 i 2001. Dzieci wybierały dwa style spośród zaproponowanych przez organizatora. Rywalizację sportową oceniała Lubelska Podkomisja Sędziowska.
Nasze miasto Krasnystaw reprezentowała czwórka dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik  Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.
Bardzo dobrze popłynęła Karolina Pomarańska zajmując dwa razy trzecie miejsce na dystansach: pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym i klasycznym. Pozostałe miejsca krasnostawian: czwarte miejsca Julii Banach i Pawła Korzeniowskiego na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym, siódme miejsce Anny Terleckiej na dwieście metrów stylem zmiennym oraz ósme na pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym.
Gratulacje dla młodych krasnostawian za bardzo dobrą postawę sportową oraz godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.
Andrzej Miciuła

Od Młodzika do Olimpijczyka Ogólnopolskie Zawody Pływackie - 26-27.10.2013 r.


„Siedmioro wspaniałych wodniczków z Krasnegostawu” wygrało OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE w WARSZAWIE ROCZNIK 2004 – 2005 OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA.

W sobotę 26 października obyły się w Warszawie ogólnopolskie zawody pływackie „Od Młodzika Do  Olimpijczyka”, skierowane do dzieci urodzonych latach 2004 – 2005. Organizatorami tych cyklicznych zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa, a oficjalnym partnerem firma Arena. Zawody odbyły się na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji Polna w Warszawie.
Pierwsze eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPICZYKA w sezonie 2013/2014 odbyły się w trzech turach. Cały cykl zawodów ujęty został w pięciu rundach. Szósta runda finałowa rozegrana zostanie 20 czerwca 2014 roku. Oprócz wspomnianych roczników organizatorzy programu zapewnili start dzieciom i młodzieży urodzonej w latach 2003 –2000.
Celami zawodów jest:
– popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych,
– budowanie w dzieciach postawy otwartej na aktywność fizyczną, ze szczególnym ukierunkowaniem na pływanie oraz bezpieczeństwo nad wodą,
– umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich zawodnikom urodzonym w latach 1999-2004,
– przegląd umiejętności pływackich w celu wyławiania talentów pływackich wśród dzieci trenujących w klubach i sekcjach pływackich,
– promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudzania i rozwoju zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży,
– zapoznanie zawodników z procedurami oraz atmosferą profesjonalnych zawodów pływackich,
– integracja między zawodnikami i klubami pływackimi.
Prawo startu w zawodach miały kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Zawody przeprowadzone były seriami na czas. Uzyskany rezultat czasowy decydował o uzyskanym miejscu w danej konkurencji.
Nad rzetelnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z sędzią głównym zawodów klasy związkowej. Dzieci miały dwa starty do wyboru z czterech styli pływackich na odcinkach pięćdziesięciometrowych oraz jeden stylem zmiennym na dystansie stu metrów.
W zawodach uczestniczyły czterdzieści trzy kluby. W sumie w zawodach wzięło udział czterystu czterdziestu ośmiu zawodników. Województwo lubelskie reprezentowały trzy kluby pływackie: Lubelski Uczniowski klub Sportowy Orlik, Klub Sportowy Olimpia Lublin oraz Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie. Dzieci mogły godnie reprezentować swoje miasto dzięki komitetowi rodzicielskiemu, który w całości pokrył koszty transportu i udziału krasnostawian w ogólnopolskich zawodach.
Dzieci pierwszy raz uczestniczyły w tak dużych zawodach: nowe miejsce, urządzenia i ilość startujących, wyposażenie na przykład w elektroniczny pomiar czasu oraz inny – nowy sygnał do startu (syrena) –  powodowały u dzieci lęki, że może coś się nie udać.
Zaskoczeniem dla nich był start na tak zwaną „zakładkę” polegający na tym, że zawodnicy kończący swoje dystanse nie wychodzili z wody po ich zakończeniu dopóki następna seria nie wystartowała. Miało to na celu przyśpieszenie zawodów.
Wielką niespodzianką wszystkich uczestników zawodów reprezentujących UKS „Wodnik Krasnystaw” były ich wyniki, po raz pierwszy w historii sportu krasnostawskiego na zawodach ogólnopolskich klub pływacki zajął w statystyce medalowej pierwsze miejsce. Dzieci zdobyły w sumie osiem medali: cztery złote, trzy srebrne, jeden brązowy. Na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym w roczniku 2005 złoty medal zdobyła Adrianna Chmielewska, szóste miejsce zajęła Antosia Miś obie uczęszczające do klasy II c Zespołu Szkół nr1 w Krasnymstawie a dziesiąta była Laura Stawska uczennica Szkoły Podstawowej w Gorzkowie. Wśród chłopców triumfował Wojciech Słowacki na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie, dwudzieste drugie miejsce zajął Mateusz Pylak. W stylu klasycznym wspomniana wcześniej Antosia Miś zajęła dziewiąte miejsce, a jej kolega z klasy Hubert Pylak zdobył srebrny medal.
Na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym: Adrianna Chmielewska zdobyła srebrny medal,
 a Laura Stawska brązowy. Wśród chłopców srebro wywalczył Michał Terlecki, Hubert Pylak zająłm siódme miejsce, a jego brat bliźniak Mateusz Pylak był dwudziesty szósty. Na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem motylkowym nie miał sobie równych Michał Terlecki zdobywając złoty medal.
Sensacją zawodów był wynik Wojciecha Sławackiego na dystansie stu metrów stylem zmiennym, który  wynikiem 1:26,26 zdeklasował swoich rywali zarówno z grupy wiekowej oraz starszych o rok.
Po zawodach dla uspokojenia emocji wszyscy poszliśmy do pobliskich Łazienek. Pogoda sprzyjała: dzień był ciepły, słoneczny, wielokolorowo wybarwione liście dodawały jesiennego uroku parkowi. Trasa spaceru,
po uroczych alejkach miała charakter rekreacyjny z elementami wiadomości dydaktycznych związanych
 z:  historią, biologią architekturą i wiedzą obywatelską. Licznie wykonane zdjęcia na trwale upamiętnią pobyt w stolicy.
Wielki sobotni sukces „krasnostawskich wodniczków” mógł być odniesiony dzięki zaangażowaniu ich  Rodziców. To oni dowożą dzieci na zajęcia, opłacają składki członkowskie, dzięki nim założone zostało  stowarzyszenie, które odnosi coraz bardziej znaczące sukcesy. Dzięki takiej pozytywnej energii okalającej pływanie w naszym mieście dzieci mogły z dumą podkreślić, że są z Krasnegostawu.
Wielkie gratulacje dla siedmiorga wspaniałych dzieci, które rozsławiły dobre imię Krasnegostawu. Gorące podziękowanie dla ich rodziców za zaangażowanie w tworzeniu tradycji pływania sportowego w naszym mieście. Dziękujemy serdecznie sponsorowi - Firmie "ZBEOL", która wsparła wyjazd naszych dzieci.
To jeszcze nie koniec, następnego dnia odbyły się takie same zawody z tym, że w rocznikach 2003 i 2002.
Miło zakomunikować, że dwójka naszych reprezentantów zajęła czołowe miejsca kontynuując dobrą passę zwycięstw dzieci z Krasnegostawu. W kategorii wiekowej dzieci urodzonych w roku 2003 na dystansie stu metrów stylem klasycznym złoty medal wywalczył Norbert Zacharzyński na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Ten sam zawodnik na dystansie stu metrów stylem zmiennym zdobył brązowy medal. W kategorii dziewcząt z rocznika 2002 na dystansie stu metrów stylem klasycznym Ania  Terlecka również uczennica krasnostawskiej jedynki zdobyła brązowy medal, a na dystansie stu metrów  stylem zmiennym zajęła piąte miejsce. Łącznie dnia 27 października nasze dzieci zdobyły trzy medale, co w statystyce medalowej na czterdzieści osiem klubów dało nam siódme zaszczytne miejsce.
Jeszcze raz gorące gratulacje dla dzieci promujących nasze miasto w stolicy, za wysokie osiągnięcia i duży wkład Rodziców w tworzenie tradycji pływania.
Andrzej Miciuła
Dziękujemy serdecznie sponsorowi - Firmie "ZBEOL", która wsparła wyjazd naszych dzieci.
26.10.2013 r. - Rocznik 2005
UKS "Wodnik Krasnystaw" zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając ogółem 8 medali:
- 4 złote
- 3 srebrne
- 1 brązowy
W zawodach udział brały 43 Kluby z całego kraju, zgłoszonych było 498 zawodników.
Złote medale zdobyli:
- Chmielewska Ada
- Sławacki Wojtek - 2
- Terlecki Michał
Srebrne medale zdobyli:
- Chmielewska Ada
- Terlecki Michał
- Pylak Hubert
Brązowe medale zdobyli:
- Stawska Laura
27.10.2013 r. - Rocznik 2002
Złote medale zdobyli:
- Zacharzyński Norbert
Brązowe medale zdobyli:
- Terlecka Anna
- Zacharzyński Norbert

Zawody w Lublinie - IV Runda LLK "Koziołek" - 19.10.2013 r.


W dniu 19 października (sobota) odbyły się zawody pływackie „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Jest to cykl sześciu zawodów w roku, skierowanych do dzieci i młodzieży zrzeszonych w trzydziestu klubach  województwa lubelskiego. W sumie wystartowało dwustu sześćdziesięciu dwóch zawodników  reprezentujących szesnaście klubów pływackich .
Zawody jak zawsze rozegrano na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
Organizatorami zawodów było Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka. Nasze miasto - Krasnystaw reprezentowały dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr1 imienia Adama Mickiewicza.
W programie IV rundy Lauru Lubelskiego Koziołka znalazło się siedem kategorii wiekowych. W każdym roczniku dzieci startowały raz na różnych odcinkach i różnymi stylami.
Rywalizację sportową oceniała Lubelska Podkomisja Sędziowska, której przewodniczyła sędzia związkowa pani Krystyna Dziedzina.
Bardzo dobrze wypadł UKS „WODNIK Krasnystaw” w klasyfikacji medalowej zajmując czwarte miejsce. Dzieci stawały na podium zajmując czołowe lokaty. W kategorii dzieci urodzonych w roku 2005 pierwsze miejsce zajęła Adrianna Chmielewska a tuż za nią przypłynęła Laura Stawska obie z naszego klubu. Wśród chłopców wygrał Wojciech Sławacki a trzeci był Michał Terlecki również reprezentanci Wodnika. W roczniku 2003 drugie miejsce zajął Norbert Zacharzyński pozostałe wyniki zawodów znajdują się na  www.omegatiming.pl
Gratulacje dla młodych krasnostawian za bardzo dobrą postawę sportową oraz godne reprezentowanie naszego miasta w województwie.
Andrzej Miciuła
UKS "Wodnik Krasnystaw" zajął IV miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając ogółem 5 medali:
- 2 złote
- 2 srebrne
- 1 brązowy
Złote medale zdobyli:
- Chmielewska Ada
- Sławacki Wojtek
Srebrne medale zdobyli:
- Stawska Laura
- Zacharzyński Norbert
Brązowe medale zdobyli:
- Terlecki Michał



W dniu 05 października na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się III runda Ligi Wojewódzkiej Młodzików i Dzieci. Nasze miasto Krasnystaw reprezentowała trójka dziewcząt z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie. Wspomniana liga skierowana jest do dzieci urodzonych w roku 2002 i 2001. Pięć rund w roku rozgrywanych jest w różnych miastach województwa lubelskiego.
Nasze dziewczęta dzielnie walczyły na międzyrzeckim basenie, bardzo dobre drugie miejsce na dystansie stu metrów stylem zmiennym w kategorii dziewcząt urodzonych w 2001 roku zajęła Karolina Pomarańska - piąta była na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem motylkowym, w tej samej kategorii wiekowej Julka Banach była jedenasta w stylu zmiennym i dziewiąta w stylu motylkowym.
W kategorii dziewcząt urodzonych w 2002 roku Ania Terlecka zajęła ósme miejsce na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym i szóste miejsce w stylu motylkowym.
Gratulujemy dziewczętom występu w odległym Międzyrzecu Podlaskim.
Andrzej Miciuła



Sukces Norberta Zacharzyńskiego w ogólnopolskich zawodach pływackich „Od Młodzika Do Olimpijczyka”

W miniony piątek 21.06.2013 roku w Warszawie odbył się wielki finał zawodów pływackich pod nazwą „Od Młodzika Do Olimpijczyka”. Zawody te były podsumowaniem kilku rund, z których do finału awansowali najlepsi zawodnicy. Wspomniane zawody posiadały zasięg ogólnopolski, organizatorem piątkowej imprezy był
Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się na 50 metrowej pływalni WARSZAWIANKA – WODNY PARK, ul. Merliniego 4 w Warszawie (8 torów; temperatura wody: 27°C; pomiar czasu: automatyczny).
W zawodach finałowych, w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej brały udział 3 osoby, które uzyskały w sezonie 2012/2013 najlepsze wyniki według punktów FINA (Światowa Federacja Pływacka) oraz najlepszych 13 osób według zestawienia punktów FINA uwzględniającego cztery najlepsze wyniki ze wszystkich zawodów (w sumie 16 osób – 2 serie – w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców).
Nasz zawodnik Norbert Zacharzyński reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie wystartował raz na wspomnianych zawodach w sezonie 2012/2013 i to wystarczyło do zakwalifikowania się do wielkiego finału. Norbert startował w dwóch konkurencjach, w kategorii chłopców urodzonych w roku 2003, popłynął na 50 metrów stylem klasycznym, zajmując drugie miejsce i srebrny medal. Zabrakło setnych sekundy do złota. Drugim stylem był delfin, w którym zajął miejsce szóste.
Szczegółowe informacje znajdują się na www.omegatiming.pl
Mamy w Krasnymstawie „perełki”, które należy wyłowić, otoczyć opieką, połączyć ze sobą by „razem pięknie wyglądały”.
W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” składam Norbertowi szczere gratulacje i życzę dalszych sukcesów pływackich.
Prezes UKS „WODNIK”
Andrzej Miciuła


Zawody w Lublinie - III Runda LLK "Koziołek" 08.06.2013 r.


Dobry występ dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” na zawodach w Lublinie.

W dniu 08.06.2013 roku odbyła się III Runda zawodów pływackich pod nazwą „Laur Lubelskiego Koziołka”. Są to największe zawody w województwie lubelskim skierowane do dzieci. Zawody odbyły się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Organizatorami zawodów było Miejskie Towarzystwo Pływackie „Lublinianka”, Urząd Miasta Lublin, MOSiR „Bystrzyca”. W zawodach wzięło 16 klubów z lubelszczyzny w sumie w zawodach wystartowało 216 dzieci i młodzieży.
Zawody lubelskie mają status ligi pływackiej charakteryzującej się tym, że w ciągu roku organizowany jest cykl zawodów w których dzieci rywalizują między sobą na różnych dystansach i w różnych stylach pływackich. W ostatniej rundzie podsumowującej całoroczne zmagania sportowe wyłaniani są najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych.
W minioną sobotę miasto Krasnystaw reprezentowało siedemnaścioro dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” działającego przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie.
Nasi zawodnicy w ogólnej klasyfikacji zajęli II miejsce; zdobywając 9 medali:
- 5 medali złotych,
- 2 medale srebrne,
- 2 medale brązowe.

Gratulujemy dzieciom bardzo dobrego występu sportowego, ostatniego już w Lublinie w tym roku szkolnym.

Zawody w Warszawie - Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy - 31.05. - 01.06.2013 r.


Dzieci z Zespołu Szkół Nr1 w Krasnymstawie przywiozły 9 medali z Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu.

Długi weekend obfitował w wydarzenia sportowe w Warszawie jednym z nich były Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu o puchar Prezesa Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park Jolanty Tuchowskiej. Zawody odbyły się na Pływalni Warszawianka – Wodny Park przy ulicy Merliniego. Organizatorem zawodów był Mokotowski Uczniowski Klub Pływacki Warszawianka - Wodny Park, Mokotowska Fundacja Warszawianka - Wodny Park, Polski Związek Pływacki.

Zawody odbyły się w dniach 31.05.2013 – 01.06.2013 w trzech blokach startowych, dwa znich odbyły się w piątek a trzeci w sobotę. W każdym z bloków zawodnicy mieli dwa starty indywidualne do wyboru ze styli pływackich i dystansów zaproponowanych przez organizatora. Rywalizację sportową przeprowadzono w rocznikach: 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003. Zawody przeprowadzono seriami na czas to znaczy, że ustalono listę startową według najlepszych czasów. Zdarzało się że zawodnicy dwa lata młodsi startowali w jednym biegu ze starszymi kolegami legitymującymi się podobnymi czasami na wybranym dystansie. Przekładało się to często na wzrost i śmiesznie wyglądało przed startem; że wielki wzrostem płynął w jednej serii z małym i często przegrywał.
Nasze miasto Krasnystaw reprezentowała trójka zawodników: Anna Terlecka, Julia Saran, Norbert Zacharzyński z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” działającego przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie. W zawodach wzięło udział sześćset dwudziestu zawodników z pięćdziesięciu ośmiu klubów reprezentujących różne zakątki naszego kraju. Dla Ani i Norberta były to już drugie, tak duże zawody na obiektach Wodnego Parku w Warszawie na pływalni pięćdziesięciometrowej. Julia po raz pierwszy wystartowała na tak dużych zawodach.

A oto oficjalne wyniki zawodów:
- Norbert Zacharzyński zdobył 6 złotych medali w konkurencjach:
- 50 m – styl dowolny – 1 miejsce
- 100 m - styl dowolny – 1 miejsce
- 50 m – styl grzbietowy – 1 miejsce
- 50 m – styl klasyczny – 1 miejsce
- 100 m – styl klasyczny – 1 miejsce
- 50 m – styl motylkowy – 1 miejsce
- Ania Terlecka zdobyła 3 medale – 1 złoty i 2 brązowe:
- 50 m – styl dowolny – 8 miejsce
- 50 m – styl grzbietowy – 5 miejsce
- 100 m – styl grzbietowy – 4 miejsce
- 50 m – styl klasyczny – 3 miejsce
- 100 m – styl klasyczny – 1 miejsce
- 200 m – styl klasyczny – 3 miejsce
- Julka Saran:
- 50 m – styl dowolny – 13 miejsce
- 100 m - styl dowolny – 7 miejsce
- 50 m – styl klasyczny – 4 miejsce
- 100 m – styl klasyczny – 5 miejsce
- 200 m – styl klasyczny – 4 miejsce
- 50 m – styl motylkowy – 5 miejsce

W klasyfikacji generalnej na 58 zgłoszonych Klubów UKS „Wodnik” Krasnystaw wywalczył 7 miejsce /przy 3 startujących zawodnikach/.

Dzieci kolejny raz potwierdzają wysoką formę i dobre przygotowanie kondycyjne, koordynacyjne oraz gibkościowe. Zadbano również o wysoki poziom przygotowania technicznego, tak ważnego dla pływania sportowego szczególnie w tym wieku.
W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” chciałem pogratulować dzieciom bardzo dobrego kolejnego występu sportowego, godnego reprezentowania miasta Krasnystaw w Warszawie. Rodzicom należą się podziękowania za udział w tworzeniu tradycji pływania sportowego w środowisku krasnostawskim.
Udział dzieci w zawodach odbył się w znacznej części dzięki ich środkom finansowym, przy wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw, Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” i sponsorom.

Prezes UKS „WODNIK”
Andrzej Miciuła

Zawody w Chełmie - "Otwarty Mityng Pływacki O Puchar Niedźwiedziego Grodu" 18.05.2013 r.


Dnia 18 maja 2013 roku odbyły się zawody pływackie pod nazwą OTWARTY MITING PŁYWACKI O PUCHAR NIEDŹWIEDZIEGO GRODU w Chełmie. Organizatorami zawodów był Urząd Miasta Chełm, Miejski  Uczniowski Klub Sportowy „LIDER”, I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Zawody odbyły się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Chełm. Patronat medialny nad zawodami roztoczył Nowy Tydzień i Super Tydzień Chełmski. Miejscem zmagań sportowych była Pływalnia I LO  w Chełmie przy ulicy Czarneckiego. W zawodach wzięło udział siedemnaście klubów pływackich. Łącznie w zawodach wystartowało sto osiemdziesiąt dziewięć zawodniczek i zawodników.

Zawody chełmskie można uznać za udane. W sumie Uczniowski Klub „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie zdobył czternaście medali w tym: sześć złotych, cztery srebrne i cztery brązowe. Uplasowało to nasz klub na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Bardzo cieszy fakt zdobytych bardzo dobrych miejsc dzieci, które od niedawna zaczęły przygodę z pływaniem sportowym.

Sport pływacki jest najbardziej przyjazny rozwojowi psychofizycznemu dzieci i młodzieży. Wspaniale wspomaga zdolności kondycyjne, koordynacyjne i gibkość. Kształtuje poprawną postawę ciała, przeciwdziała rozwojowi błędów i wad postaw, tak niepożądanych, szczególnie w punktach krytycznych posturo-genezy. Jest sportem nie urazowym, bezkonfliktowym, pozbawionym agresji, co bardzo pasuje do obszaru wychowawczego prowadzonego przez klub, uzupełniającego oddziaływania szkoły i rodziny.

W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” pragnę pogratulować autorom sobotniego sukcesu. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy angażują się w prace klubu i wyjazdy dzieci na zawody.
Prezes UKS „WODNIK”
Andrzej Miciuła


W zawodach udział wzięło 17 klubów /189 zawodników/ z całego województwa. UKS "Wodnik" Krasnystaw działąjący przy Zespole Szkół Nr 1 reprezentowało 16 zawodników - którzy zdobyli w zawodach 14 medali, zajmując w generalnej klasyfikacji 2 miejsce.

Kategoria Dziewcząt - 25 m - styl dowolny
- Ada Chmielewska - medal złoty
- Antonina Miś - medal srebrny
- Laura Stawska - medal brązowy
- Natalia Lewandowska - medal brązowy

- Wiktoria Nizioł - 4 miejsce
Kategoria Chłopców - 25 m - styl dowolny
- Michał Terlecki - medal złoty
- Hubert Pylak - medal srebrny

- Mateusz Pylak - 5 miejsce
Kategoria Dziewcząt - 50 m - styl dowolny
- Małgorzata Terlecka - 7 miejsce
- Julia Saran - 10 miejsce
- Julia Banach - 13 miejsce
Kategoria Chłopców - 50 m - styl dowolny
- Norbert Zacharzyński - medal złoty
- Piotr Korzeniowski - medal brązowy

- Igor Wrzeszcz - 8 miejsce
- Paweł Korzenowski - 6 miejsce
Kategoria Dziewcząt - 25 m - styl grzbietowy
- Natalia Lewandowska - medal brązowy
- Wiktoria Nizioł - 5 miejsce
Kategoria Dziewcząt - 50 m - styl grzbietowy
- Karolina Pomarańska - medal złoty
Kategoria Chłopców - 50 m - styl grzbietowy
- Piotr Korzeniowski - medal srebrny
- Igor Wrzeszcz - 4 miejsce
Kategoria Dziewcząt - 50 m - styl klasyczny
- Karolina Pomarańska - medal srebrny
- Julia Saran - 5 miejsce
- Małgorzata Terlecka - 4 miejsce
Kategoria Chłopców - 50 m - styl klasyczny
- Norbert Zacharzyński - medal złoty
- Paweł Korzeniowski - medal złoty

Kategoria Dziewcząt - 50 m - styl motylkowy
- Julia Banach - 8 miejsce

Zawody w Warszawie - "Od Młodzika do Olimpijczyka - Ogólnopolskie Zawody Pływackie" 17.05.2013 r.


„Od Młodzika do Olimpijczyka” pod taką nazwą odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie dla dzieci 17 maja 2013 roku w Warszawie. Organizatorem zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Dziecięcą sportową rywalizację przeprowadzono na pływalni Warszawianki – Wodny Park, która znajduje się na ulicy Merliniego.
Wśród zgłoszonych do zawodów, trzydziestu ośmiu klubów nie zabrakło krasnostawskiej reprezentacji z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” działającego przy Zespole Szkół Nr 1.
W zawodach uczestniczyło pięćset jeden młodych zawodniczek i zawodników wśród nich krasnostawianie: Anna Terlecka i Norbert Zacharzyński.
Dla naszych dzieci były to pierwsze tak duże zawody. Również po raz pierwszy dzieci startowały na tak dużej pięćdziesięciometrowej pływalni z dziesięcioma torami i automatycznym pomiarem czasu. Zawody odbyły się zgodnie z regulaminem i procedurami obowiązującymi w Polskim Związku Pływackim. Nie przestraszyły się.
Norbert Zacharzyński w stylu klasycznym w roczniku 2003, na dystansie pięćdziesięciu metrów zajął pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. W drugim swoim starcie na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem motylkowym był szósty. Jego klubowa koleżanka Anna Terlecka w roczniku 2002, również w stylu klasycznym, ale na dystansie 100 metrów zajęła miejsce drugie zdobywając w ten sposób srebrny medal. Na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem motylkowym była dziewiąta.
Niedawno, te same dzieci przywiozły te same medale z Krakowa z zawodów „Pływaj razem z nami na Koronie”. Świadczy to o dużych możliwościach naszych dzieci i rosnącym poziomie krasnostawskiego pływania. Należy życzyć medalistom dalszych sukcesów bo za dwa tygodnie kolejny start, tym razem na zawodach międzynarodowych na tym samym obiekcie w Warszawie.
Korzystając z możliwości chciałem podziękować Rodzicom za zaangażowanie w tworzeniu tradycji pływania sportowego w Krasnymstawie.
Prezes UKS „WODNIK”
Andrzej Miciuła

Zawody w Krakowie - "Pływaj z nami na Koronie" 27.04.2013 r.


Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 w Krasnymstawie: Anna Terlecka i Norbert Zacharzyński wywalczyli złoty i dwa srebrne medale w Krakowie.

W minioną sobotę odbyła się druga runda zawodów pod nazwą „ Pływaj z nami na Koronie”. Miejscem  sportowej rywalizacji była Kryta Pływalnia Klubu Sportowego „KORONA” w Krakowie. Organizacja zawodów przypadła Małopolskiemu Okręgowemu Związkowi Pływackiemu. Prawo startu miały kluby posiadające licencję Polskiego Związku Pływackiego. Były to zawody dla dzieci urodzonych w latach 2000 – 2004.
Uczestnicy mieli prawo startu w dwóch spośród czterech konkurencji. Do wyboru były dystanse pięćdziesięciometrowe stylami: dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym.
W zawodach wystartowało trzysta dziewięć zawodniczek i zawodników z dwudziestu siedmiu klubów. Lubelszczyznę oprócz naszego klubu reprezentowała jedna zawodniczka Miejskiego Towarzystwa Pływackiego „LUBLINIANKA”.
Zawody „ Pływaj z nami na Koronie” są cyklem trzech edycji, w III edycji zawodów zostanie nagrodzony najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka w każdej kategorii wiekowej wg sumy punktów FINA uzyskanych za dwa najlepsze starty w każdej edycji zawodów.
Nasze miasto na krakowskich zawodach reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie. Reprezentacja ze względu na koszty była skromna, dwuosobowa. Nie przeszkodziło to jednak w godnym reprezentowaniu miasta i regionu na zawodach. Kategorię dzieci urodzonych w roku 2003 reprezentował Norbert Zacharzyński, a w roczniku 2002 wystąpiła Anna Terlecka, oboje uczęszczający do Szkoły Podstawowej Nr1 w Krasnymstawie.
Do wielkiej niespodzianki doszło w czasie zawodów: na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym dziewcząt urodzonych w roku 2002 Ania Terlecka przypłynęła druga zdobywając srebrny medal na tym dystansie. W drugim stercie popłynęła na pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym zajmując piąte miejsce. Również na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym wystartował Norbert Zacharzyński w roczniku 2003 zajmując jak koleżanka drugie miejsce. W drugim starcie na pięćdziesiąt metrów stylem motylkowym zajął pierwsze miejsce, za które wręczono mu złoty medal.
Mogę z całą odpowiedzialnością za słowa powiedzieć, że dzieci krasnostawskie odniosły wielki sukces.
Dzieci z naszego klubu po raz pierwszy uczestniczyły tak daleko od Krasnegostawu i na tak wielkich zawodach.
W naszym mieście trzeba pisać o dziecięcym pływaniu, by nie „utonęło” w krasnostawskim sporcie , a pisać jest o czym. Pływanie to piękna dyscyplina sportu dla dzieci, posiadająca wiele walorów zdrowotnych i wychowawczych. Nie mniej ważne jest zaangażowanie Rodziców z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” za co im bardzo dziękuję.

Debiut naszych dzieci był udany na krakowskich zawodach. Miło pisać o sukcesach pływających dzieci i z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Andrzej Miciuła


Zawody w Lublinie - II Runda LLK "Koziołek" 20.04.2013 r.


Trzecie miejsce medalowe UKS „WODNIK” w II Rundzie zawodów pływackich „O Laur Lubelskiego Koziołka”

Dużo radości sportowej przysporzyły dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” działającego przy Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie na zawodach pływackich w minioną sobotę w Lublinie. Była to II runda zawodów pod nazwą „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody te posiadają długą tradycję sięgającą czterdziestu lat. Swoje początki mieli na niej najlepsi pływacy z województwa lubelskiego reprezentujący nasz kraj na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. Są zawodami skierowanymi przede wszystkim do dzieci i posiadają największą rangę w województwie lubelskim. Zawody te były jednymi z sześciu w roku składającymi się na ligę.
Organizatorami „koziołka” są Miejskie Towarzystwo „Lublinianka” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. W zawodach wzięło udział dwadzieścia klubów z Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz jeden ze Spiczyna i jeden z Radomia. W sumie wystartowało dwustu dziewięćdziesięciu pięciu zawodników i zawodniczek podzielonych na kategorie wiekowe. Nasze krasnostawskie pływanie reprezentował UKS „WODNIK”. W zawodach wystartowało dziewiętnaścioro dzieci z naszego miasta.
Miło mi zakomunikować, że klub „WODNIK” zajął w klasyfikacji medalowej bardzo dobre - trzecie miejsce na dwadzieścia startujących klubów. Stało się to za sprawą przede wszystkim najmłodszych krasnostawian, - w kategorii wiekowej chłopców urodzonych w roku 2005 miejsce pierwsze zajął Wojciech Słowacki, a trzeci był Michał Terlecki. Wśród dziewcząt triumfowała w tej kategorii wiekowej Ada Chmielewska. W kategorii wiekowej chłopców z rocznika 2003 zwyciężył Norbert Zacharzyński. W sumie zdobyliśmy jako klub trzy złote i jeden brązowy medal w końcowej klasyfikacji, co uplasowało nas na trzecim miejscu. Pozostałe wyniki dzieci dostępne na omegatiming.
Pływanie sportowe w Krasnymstawie jest liczniejsze i przynosi coraz większe sukcesy, a co za tym idzie sławi dobre imię miasta. Oprócz tego posiada wiele innych zalet, które należy pogrupować w kilku kategoriach: zdrowotnej, wychowawczej, społecznej.

Gratulacjela dzieci, które osiągnęły ten sportowy sukces, podziękowania dla ich Rodziców i wszystkich, którzy przyczynili się do niego.
Andrzej Miciuła
Medale dla Krasnegostawu zdobyli:
ZŁOTY
- Chmielewska Ada
- Sławacki Wojtek
- Zacharzyński Norbert
BRĄZOWY
- Terlecki Michał

Międzynarodowe Zawody Pływackie PUCHAR ROZTOCZA 2013 pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Zamościa - 13-14.04.2013 r.


19 medali dla UKS "Wodnik"  Krasnystaw w Pucharze Roztocza

Od wielu lat w Zamościu odbywają się zawody pływackie dla klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim z Lubelszczyzny z udziałem dzieci i młodzieży z Ukrainy. W tym roku Międzynarodowe Zawody Pływackie Puchar Roztocza 2013 pod honorowym patronatem marszałka województwa lubelskiego oraz prezydenta miasta Zamościa odbyły się w dniach 13-14.04.2013 roku.
Organizatorami zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu i Uczniowski Klub Sportowy „Orka”, a miejscem sportowych zmagań była Kryta Pływalnia przy ulicy Jana Zamojskiego. Z zaproszenia organizatorów skorzystało piętnaście klubów, w tym trzy z Ukrainy. Nasze miasto reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie. W zawodach wystartowało dwustu siedmiu zawodników i zawodniczek podzielonych na kategorie wiekowe. Pierwszego dnia ścigano się na dystansach pięćdziesięciometrowych i dwustumetrowych, a drugiego na dystansach stumetrowych. Wodnik reprezentowało siedmioro dzieci. Zawody klasyfikowane były w trzech kategoriach wiekowych: 2002 i młodsi, 2000 –2001, 1999 i starsi. Zawodnik musiał wybrać jeden styl pływacki na dystansach 50, 100, 200 metrów oraz dodatkowo przepłynąć dystans 100 metrów stylem zmiennym. Każda dyskwalifikacja pozbawiała możliwości ogólnego podsumowania całości zawodów. Przeprowadzone one były seriami na czas. Nad przestrzeganiem przepisów PZP czuwała Zamojska Podkomisja Sędziów Pływania.
Dla większości dzieci był to pierwszy start na tak dużej sportowej imprezie. Poziom adrenaliny znacznie wzrósł, szczególnie że dwóch chłopców pływało z dziećmi o rok od nich starszymi. Stres sportowy ma to do siebie, że albo wyzwala dodatkową energię w czasie startu albo ją hamuje, są to indywidualne uwarunkowania każdego zawodnika. Tak więc trening fizyczny musi iść w parze z treningiem psychicznym, by podopieczni znosili ciężary startu sportowego. I chyba nie było z tym źle.
W Pucharze Roztocza dzieci z Krasnegostawu zdobyły trzynaście medali: pięć złotych, cztery srebrne, cztery brązowe.
W sporcie są krótkie chwile radości z sukcesu, a długie pracy. Dlatego trzeba bardzo cieszyć się takimi „chwilami”, w Zamościu było ich dużo. Gratuluję wszystkim dzieciom wspaniałego startu. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc. To od Was dużo zależy.

Na uwagę zasługuje fakt, że od zawodów występujących pod nazwą Pucharu Sprintu w Puławach jesienią 2012 roku, krasnostawskie pływanie w wykonaniu dzieci zaznacza mocno swoją obecność w województwie lubelskim. Świadczą o tym zdobywane systematycznie osiągnięcia sportowe oraz uzyskiwane rezultaty. Nastraja to pozytywnie na przyszłość.

Andrzej Miciuła

Zawody w Biłgoraju - 06.04.2013 r.


Dziewczęta z Zespołu Szkół Nr 1 wywalczyły dla Krasnegostawu złoty, srebrny i brązowy medal.

W dniu 6 kwietnia 2013 roku odbyła się w Biłgoraju Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików 11 – 12 lat w Pływaniu. Wspomniana Liga jest to cykl pięciu zawodów pływackich w roku, na których zawodnicy pływają różnymi stylami i na różnych dystansach zgodnie z regulaminem zawodów. W piątej ostatniej rundzie następuje podsumowanie wszystkich startów.

Zawody w Biłgoraju były drugimi w tym roku zawodami, w których rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z województwa lubelskiego. Wzmagania sportowe przebiegały zgodnie z przepisami Polskiego Związku Pływackiego i FINA. Na program biłgorajskich zawodów w kategorii jedenastolatków złożyły się dystanse pięćdziesięciometrowe i stumetrowe, a dla dwunastolatków przewidziano oprócz wspomnianych dwustumetrowe. Spośród zaproponowanych stylów i dystansów pływackich zawodnicy wybierali dwa.

Krasnystaw reprezentowało pięcioro dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK’, działającego przy Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. W kategorii jedenastolatek Julia Saran i Anna Terlecka, a w kategorii dwunastolatków Karolina Pomarańska, Julia Banach, Paweł Korzeniowski.


A oto oficjalne wyniki "II Rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11 – 12 lat w Pływaniu".
Na dystansie 100
metrów stylem grzbietowym Ania Terlecka zajęła dziewiąte miejsce.
W dwunastolatkach na
dystansie 100 metrów stylem motylkowym dwunaste miejsce zajęła Julia Banach i czternaste miejsce Karolina Pomarańska.
Wśród chłopców w tym roczniku i na tym dystansie Paweł Korzeniowski zajął bardzo dobre
szóste miejsce.
Na dystansie 100
metrów stylem klasycznym pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyła Ania Terlecka, a drugie miejsce i srebrny medal przypadł Julce Saran.
Na dystansie 50
metrów stylem klasycznym dziewcząt dwunastoletnich Karolina Pomarańska zajęła miejsce
trzecie i otrzymała brązowy medal, Julka Banach zajęła miejsce siódme.
W kategorii chłopców na tym dystansie Paweł Korzeniowski znowu był szósty.
Na
koniec rywalizacji sportowej w Biłgoraju Julia Saran na dystansie 100 metrów stylem dowolnym wywalczyła szóste miejsce.

W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK”
gratuluję bardzo dobrego startu na zawodach .
Andrzej Miciuła.


Zawody w Lublinie - I Runda LLK "Koziołek" 23.03.2013 r.



Zawody w Kraśniku - 16.03.2013 r.


Młodym krasnostawiankom atak zimy nie przeszkodził w sportowym pływaniu.

To co działo się w piątek 10 marca 2013 roku w naszym regionie nie miało nic wspólnego z wpisanym w „nasz kalendarz” – przedwiośniem. Pogoda miała znamiona, tej opisywanej często na Alasce przez Jacka Londona. Widok był bardzo rzadki jeśli chodzi o zjawiska atmosferyczne związane z: obfitością padającego śniegu, jego intensywnością oraz wiatrem, który zasypywał co się dało. W tym „teatrze pogody” reżyserem był „wiatr” a scenografią zajął się „śnieg”. Tak już jest, że po burzy przychodzi słońce – w sobotę od rana było go bardzo dużo, pomogło ono drogowcom w częściowym uprzątnięciu skutków śnieżycy. W takich warunkach podjęto decyzję o nie odwołaniu I Rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat w Kraśniku w dniu 16 marca 2013 roku.
Na ligę składa się cykl pięciu zawodów w roku, na których zawodniczki i zawodnicy płyną na różnych dystansach i różnymi stylami. W czasie tej rywalizacji sportowej uzyskane punkty w podsumowaniu końcowym decydują o zajętych miejscach w lidze. W zawodach biorą udział wszystkie kluby pływackie z województwa lubelskiego, a cykl zawodów rozmieszczony jest w różnych miastach. W tym roku oprócz wspomnianego Kraśnika zawody przeprowadzone będą w Zamościu, Międzyrzecu Podlaskim, Lublinie i Biłgoraju.
Uczniowski Klub Sportowy „WODNIK” działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie reprezentowały trzy dziewczynki. W kategorii 11-latek była to Julia Saran i Anna Terlecka, a grupę 12-latek reprezentowała Karolina Pomarańska. Spośród trzech styli pływackich na różnych dystansach, trener każdego klubu miał wybrać dwa dla każdej zawodniczki. Po momentami dramatycznej „walce z czasem” na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Ania Terlecka zajęła drugie miejsce, a na miejscu czwartym przypłynęła Julka Saran. Na dwukrotnie dłuższym dystansie 100 metrów również stylem klasycznym bardzo dobrze popłynęła ich starsza o rok koleżanka Karolina Pomarańska zajmując trzecie miejsce. W drugim starcie dziewczęta również popłynęły bardzo dobrze zajmując miejsca w ścisłym finale: na dystansie 100 metrów stylem dowolnym Julka Saran zajęła piąte miejsce, a jej koleżanka z klasy Ania Terlecka na dystansie 100 metrów stylem zmiennym zajęła trzecie miejsce. Karolina Pomarańska na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym zajęła miejsce szóste.
Gratulujemy dziewczętom godnego reprezentowania naszego klubu oraz promowania krasnostawskiego pływania w województwie lubelskim.
Andrzej Miciuła 



Zawody w Świdniku - 26.01.2013 r.


Puchar Olimpijczyka przyjechał do Krasnegostawu :))

W dniu 26.01.2013 roku odbyły się zawody w pływaniu pod nazwą: II ZAWODY „O PUCHAR OLIMPIJCZYKA” pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego. Organizatorem drugich zawodów z tej serii było Stowarzyszenie Klub Pływacki „Olimpijczyk Świdnik”. Miejscem sportowej rywalizacji była Pływalnia Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego PZL, mieszcząca się przy ulicy Fabrycznej w Świdniku. Były to pierwsze zawody w tym roku zapisane w kalendarzu imprez sportowych Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
Z zaproszenia gospodarzy skorzystało jedenaście klubów, w tym dwa spoza województwa lubelskiego.
Zawody rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych:
kategoria pierwsza - dzieci urodzone w roku 2005 imłodsze,
kategoria druga - dzieci z rocznika 2004,
trzecia kategoria - dzieci urodzone w roku 2003,
czwarta kategoria reprezentowana przez dziewczynki i chłopców z rocznika 2002 i
ostatnia kategoria - dzieci z rocznika 2001.
Zawody były rozegrane zgodnie z przepisami FINA i PZP, seriami na czas, bez podziału na kategorie wiekowe, począwszy od serii najwolniejszych. Zawodnicy z kategorii II, III, IV i V mogli startować w trzech konkurencjach indywidualnych oraz w dwóch sztafetach. Zawodnicy z kategorii pierwszej mogli startować w Dwóch konkurencjach indywidualnych. Organizator do programu zawodów wprowadził sztafety w łączonych kategoriach II z III oraz IV z V, zwane MIX, co oznacza dwóch chłopców i dwie dziewczynki w kolejności dowolnej. Sztafety rozegrano na odcinkach dwustumetrowych: 4 X 50 metrów stylem dowolnym i 4 x 50 metrów stylem zmiennym. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska Polskiego Związku Pływania.
Uczniowski klub Sportowy „WODNIK”, działający przy Zespole Szkół Nr1 w Krasnymstawie reprezentowało dwanaścioro dzieci, które zostały zgłoszone zgodnie z regulaminem.
Dzień dwudziestego szóstego był typowo styczniowy: mroźny, słoneczny, bezwietrzny, po prostu piękny (..). Pogoda pozytywnie nastrajała zawodniczki i zawodników do kolejnej przygody z pływaniem. Nad głowami uczestników wyjazdu jak aureolę „widać” było masy pozytywnej energii. Jechali w dobrych humorach, mijając przybrane zimowym wystrojem lasy i pola, na których w oddali było bardzo dobrze widać grupy saren.
Rozgrzewkę przed zawodami organizator zaplanował na godzinę trzynastą trzydzieści a rozpoczęcie zawodów na godzinę czternastą. Napoczątku do rywalizacji sportowej przystąpiły dzieci dziewięcioletnie na dystansie dwudziestu pięciu metrów stylem motylkowym. Na koniec przewidziano sztafety.
A oto oficjalne wyniki zawodów:
W kategorii dzieci z rocznika 2004 i młodszych w stylu motylkowym miejsce pierwsze zajął Wojciech Sławacki, na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie. Karolina Turczyńska z „jedynki” była siódma. W kategorii jedenastolatek na dystansie pięćdziesięciometrowym w tym samym stylu druga była Julia Saran a trzecia jej koleżanka z klasy Anna Terlecka, obie uczennice Zespołu Szkół Nr1 w Krasnymstawie. Wśród chłopców dziesięcioletnich na tym dystansie triumfował Norbert Zacharzyński, również z krasnostawskiej „jedynki”, a jego dwunastoletni kolega z „piątki” Paweł Korzeniowski był piąty. W stylu klasycznym na dystansie dwudziestu pięciu metrów Karolina Turczyńska była ósma, a jej starsza o rok koleżanka Małgorzata Terlecka czwarta, natomiast jaj siostra Joanna Turczyńska w kategorii dwunastolatek zajęła miejsce dziewiąte - wszystkie uczennice „jedynki”. Wśród chłopców na tym dystansie Norbert Zacharzyński zajął pierwsze miejsce a drugi był jego kolega Piotr Korzeniowski, ósme miejsce zajął Igor Wrzeszcz. W kategorii chłopców dwunastoletnich na tym dystansie miejsce drugie zajął Paweł Korzeniowski.
Na dystansie dwudziestu pięciu metrów stylem dowolnym pierwsze miejsce zajęła Adrianna Chmielewska, a wśród chłopców miejsce pierwsze zajął Wojciech Słowacki, drugie Michał Terlecki. Małgorzata Terlecka zajęła miejsce dziesiąte na dystansie pięćdziesięciu metrów w swojej kategorii wiekowej. W rywalizacji dziewcząt jedenastoletnich miejsce drugie zajęła jej starsza siostra Anna Terlecka, piąta była Julia Saran. W dwunastolatkach miejsce dwunaste zajęła Joanna Turczyńska.
Wśród chłopców dziesięcioletnich na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym konkurencję wygrał Norbert Zacharzyński a Igor Wrzeszcz był piąty. Piąte miejsce zajął również Paweł Korzeniowski w dwunastolatkach. W konkurencji dziewcząt urodzonych w 2004 roku i młodszych w stylu grzbietowym na dystansie dwudziestu pięciu metrów wygrała Adrianna Chmielewska. Wśród chłopców na tym dystansie triumfował Michał Terlecki. Karolina Turczyńska na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym zajęła miejsce dziesiąte. Wśród dziewcząt dziesięcioletnich na tym dystansie jedenaste miejsce zajęła Małgorzata Terlecka. W kategorii dziewcząt jedenastoletnich w tym stylu drugie miejsce zajęła Anna Terlecka a Julia Saran była piata. W rywalizacji dziewcząt urodzonych w roku 2001 Joanna Turczyńska zajęła jedenaste miejsce. Piąte miejsce Igora Wrzeszcza na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym chłopców dziesięcioletnich zakończyło rywalizację indywidualną. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na news omegatiming.pl
W rankingu medalowym UKS „WODNIK” po raz pierwszy zwyciężył, złożyły się na to zdobyte złote, srebrne i brązowe medale w poszczególnych grupach wiekowych i na poszczególnych dystansach i konkurencjach. W sumie klub z Krasnegostawu zdobył piętnaście medali w tym osiem złotych, pięć srebrnych, dwa brązowe, to zdecydowało o zdobyciu „Pucharu Olimpijczyka”.
Dzieci z Krasnegostawu otrzymały puchar z rąk Prezesa Stowarzyszenia Klub Pływacki „Olimpijczyk Świdnik”. Na długo w uszach pozostanie im kultowy utwór zespołu Queen „We Are The Champions”. Należą się im duże słowa uznania, praca na zajęciach pływackich przynosi efekty. Duży udział w tym dziecięcym sukcesie mają ich Rodzice, bo to tak naprawdę oni są sprawcami tego, że dzieci uczestniczą w zajęciach klubowych.
Wracaliśmy do Krasnegostawu „inaczej”, jako klub wyjechaliśmy ostatni opuszczając gościnność  świdniczan, dzieci były bardzo zmęczone, ale wesołe – śpiewały z radości. Masy pozytywnej energii w
dalszym ciągu kłębiły się nad głowami uczestników wyjazdu ( … ).
Korzystając z możliwości jakie dają środki masowego przekazu, chciałem w imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „WODNIK” autorom sobotniego sukcesu serdecznie podziękować.

Andrzej Miciuła.
Wyniki do ściągnięcia  http://www.omegatiming.pl

Kalendarz Zawodów woj. lubelskiego w 2013 r.